Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 98
Like Tree64Одобрявам

Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #46

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    @necata2, дали на практика машината няма да се окаже по-добра и ефективна от високия клас на Тошиба? Питам теб, защото ги монтираш и познаваш gree- тата, а аз имам само сухи сервизни, със съмнителни данни? Питам съвсем сериозно!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #47

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    От Конрад купих такава машинка, имам. Климатикът не е при мен, а в апартамента на дъщерята и при първа възможност ще го закачим към нея. Каквото покаже ще споделя, но по нататък. Живеят още при нас което е чудесно! Няма по хубаво нещо от пълна къща! :-) Стаята е кухня-дневна, свод без врата към коридор и спалня Г образно. Спалнята има врата. :-) На ниските степени и на ауто е тих, не го чувам че работи. Аз го избичих на 20 градуса и на макс на вентилатора и докато бяхме там ги направи, миене на тераса, отваряне затваряне на вратата. Да сме се бавили има няма 2 часа, с пиенето на по една биричка. В понеделник при нас беше по хладничко, климатика показваше 27-28 външна. Коридора се охлади, в спалнята стана приятно. Относно кабелите, ние поискахме да не слагат тези бели кутии. Нагласени са на размери и винаги мога да ги сложа. Дъщерята като човек на изкуствата си има някаква идея и иска да си ги прикрие сама, там с въженца някакви? Тя си знае...За хола ще трябва друг климатик, но това след зимата. Нека мине и тогава ще се знае става или не става. :-) Не се сещам за друго, дано отговорих на всеки? Хубава вечер. :-)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #48

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Додо още Хансол не съм имал удовоствието да монтирам,но колкото и да е добре направен няма как да бие високия клас на която и да е Японска марка.Човек който се занимава с клими само като му види базата(металната планка за закачане)и разбира какъв клас е.Не ме разбирай погрешно,правят добри машини но с компромиси в качеството,ти си претенциозен не са за теб.
    dodo_pv, bobovo, Aleksandars и 6 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #49

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Трудно ми е да си представя производител, влагащ мощен хардуер (материал) в някакво недоразумение. Софтуерът на машината може да напише и човек като мен. Двуцилиндров компресор, с кило и триста грама фреон и масивно вътрешно, сърбят ме ръцете да разцъкам зимата един такъв!

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #50

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Аз съм на мнение, че софтуерът в днешни дни е по-важен от хардуера. Категорично не може да бъде написан от човек като теб. Към момента ще се въздържа да пусна два файла да видиш какво представлява един софтуер и един еепром на произволен климатик. Няколко десетки хиляди реда повече, отколкото си представяш.
    mystikalrs и kokovox харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #51

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Десетки хиляди реда? Те още на асемблер ли пишат или ти си го декомпилирал до асемблер?
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #52

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Казах само, че мога. От години бърша л@йн@ на програмисти. Много от тях не са наясно, колко допълнителна информация може да се сваля от монтираните сензори по машината.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #53

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Аз май гледам грешни сервизни,дават ги с два вида компресори Зухай Гри-Дайкин и ЧайнаСаньо но и двата не са туинротари.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #54

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    В сервизното не пише колко са цилиндрите на компресора. Дават производител "Mitsubishi Electric (Guangzhou) Compressor Co. Ltd" и модел KNB092FTAMC. Като тип са написали само rotary. Не става ясно, дали са twin.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #55
    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Десетки хиляди реда? Те още на асемблер ли пишат или ти си го декомпилирал до асемблер?
    Всъщност по малко и от двете. Повечето от поетите тук си мислят, че писането на софтуер се стича до един дефрост, но всъщност далеч не е така. Читавото управление изисква много акъл и съответно софтуер, който да го обезпечи.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Казах само, че мога. От години бърша л@йн@ на програмисти. Много от тях не са наясно, колко допълнителна информация може да се сваля от монтираните сензори по машината.
    Проблемът Додо, не е в свалянето на информация, това го може всеки... Тайната се крои в интерпретирането й.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #56

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Тези снимки ще дадат ясен отговор на някой въпроси които вълнуват много от пишещите във темата...Twin и двойна пита...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    dodo_pv, necata2, pulsedriverbg и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #57

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Тъй като не разбирам, това Twin и двойна пита... добре ли e ?
    Този пост е редактиран от valyo68; 18-08-17 в 09:08.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #58

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Да...
    valyo68 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #59

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Благодаря, Aleksandars!

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #60

    Отговор: Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Десетки хиляди реда? Те още на асемблер ли пишат или ти си го декомпилирал до асемблер?
    Сега погледнах, за да съм малко по-точен.

    EEPROM за външно тяло на стаен климатик - 460 параметър
    EEPROM за външно тяло на термопомпа въздух-вода - 840 параметъра
    EEPROM за външно тяло на VRF система - 1480 параметъра

    Сети се сега сам колко реда трябва да е софтуера, за да работи с толкова данни и то това на практика са просто инструкции съгласно мощността и вида на системата кое в какъв порядък от стойности трябва да бъде, същинската история си е в софтуера и там наистина става изключително интересно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B13N3KV2-E1 / RAS-13N3AV2-E срещу Gree Hansol (GWH12TB-S3DNA1D/GWH12TB-S3DNA2D)
    От georat във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 23-02-17, 14:23
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. need dump hansol 720d 17 inch
    От zlatin във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-08, 12:50
  4. Hansol 720D 17” ?
    От msashev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 17-06-03, 16:13
  5. HANSOL 710P
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-02, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе