Страница 42 от 67 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #616

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Като ви чета минимумите от по 800-1000W ......, а си мислех, че 400W минимум е ужасно много...
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #617

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Сега можеш да си отдъхнеш
    Rado Smilkov и biso65 харесват това.

  4. Obs
    Obs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    18
    #618

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Няма да мине номера както и да го въртиш...Моя е деветка и грея с него 2 помещения+ антре между тях. Положението е същото - работи он-оф на зададени 24 градуса,независимо от настройката на вентилатора на вътрешното тяло. Когато духа пред него не се стои от жега,след това постепенно сваля консумациятя и НЕИЗБЕЖНО минава в офф за около 15 мин... Явно такъв му е принципа на работа. От октомври месец е включен нон стоп.

    Значи все пак не съм единствен? Дали и другите модели на Грее са така? От друга страна в съседната стая има едно LG което никога не спира перката на вътрешното тяло, само намаля оборотите. Това също може да е дразнещо. Просто искам да работи по-плавно този Амбър.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #619

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Тества ли го на различни сценарии как се държи?

    - Перка на 1-ва степен и iFeel
    - Перка на 2-ра степен и iFeel и т.н.
    - Перна на auto и iFeel
    - Перка на 1-ва степен без iFeel
    - Перка на 2-ра степен без iFeel и т.н.
    - Перна на auto без iFeel

    Нашият Supreme го държим на 1/2 степен с iFeel и мисля, че работи сравнително "плавно". Изключва отвреме на време и после пак си включва. Сега съм си поръчал няколко "умни" контакта и единия временно ще го сложа на климатика, за да му видя консумацията и да тествам най-вече кога консумира най-малко ток като мисля да пробвам няколко сценария:

    1 седмица работи на константна температура
    1 седмица работи на 24-27 градуса, когато сме в нас и 18, когато ни няма
    1 седмица работи на 24-27 градуса, когато сме в нас и е изключен, когато ни няма

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #620

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Всички Грита имат висок минимум в режим отопление. При мен е около 390 W при 0 градуса. Помещението позволява тестове и за 60 кубика и за 30 (плъзгаща се алуминиева врата). Та при 30 минимумът е по-висок, тъй като много бързо си достига температурата и няма време да се кротне. Работи по следния начин - първо стартиране - развърта се до над 1000 W и понижава като изключва малко преди да достигне температурата; втори он - развърта до около 900, после слиза до 450 и спира; трети он - стартира до около 600-700 и слиза на минимум, работи с часове. Може и да има още някой цикъл преди да се кротне, но това е в общи линии.
    ПС: Моделът е Кози Ню 12 и е базов, но имам наблюдения върху други Грита, които се държат по подобен начин. При високи външни температури минимумът е по-висок и работи повече on/off. Макар да не ми е основно отопление, съм приятно изненадан от работата на машината. Може би помещението и е тамън. Гри са за големи помещения като че ли.
    Този пост е редактиран от Vizi; 04-01-19 в 09:15.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #621

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    За темата с топленето на студено - сутринта мисля, че беше към -8 в София, а в стаята не се диша от жега. Чакам да видя като стане още по-студено.
    stainway и biso65 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #622

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Като ви чета минимумите от по 800-1000W ......, а си мислех, че 400W минимум е ужасно много...
    Даа,прав си! Ужасно много е 400W минимум, ако държиш да ти прави климатика течение и да ти вее хлад... А ако го изключиш - направо имаш едни 12 -13W минимум - направо си на далавера
    Rafailiev одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #623

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    И на какво основание се раздават тези квалификации?
    Gyokov и SPSt харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #624

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Obs Виж публикацията
    Наблюдавам 12ката, за която по-нагоре получих мнения, че е преоразмерена, и наистина е така. Сравняват 9ката и 12ката от този модел и сякаш няма разлика в показателите, по-скоро е софтуерно орязана 9ката? Казвам това, защото търся вариант да се справя с 12ката без да се налага да го сменям. Стаята е 16 квадрата и твърде добре изолирана въпреки последен етаж северозапад. Климатика често включва и изключва и като сложим това че има висок минимум го наблюдавам че не пада под 800вата потребление. Даже често си стои над 1-1.5 киловата с много топла струя. Работи 5-10 минути и спира. След малко пак. Дали ако сложа под него един пречиствател на въздух да вдига студения въздух от земята би помогнало да работи по-плавно (24ката така работи много добре)? Търся съвети. Не бих искал да го продавам защото е тъкмо след ремонт сложен и не ми се занимава честно казано. Отварям вратата към коридора но и той е добре изолиран . Трябва ли просто да се примиря и да приема, че няма да издържи много дълго поради по-бързо износване?
    Като чета това, то все едно аз съм го писал за моето Грии Фери 12-ka. Твоя климатик работи по същия начин като моя, личи си, че са излезнали от един завод... С две думи моето Фери изкарва гореща струя с консумация 1,5 - 2 киловата, след това пада до към 700-800 вата като тогава въздуха, който изкарва се усеща като леко хладен и малко след това преминава в off. Включва се отново като температурата в стаята падне с 1,5-2 градуса под зададеното. И на мен не ми се занимава да го махам че е сложен след ремонт в стаята, но така като гледам май ще го шитна в olx скоро...
    Този пост е редактиран от dodo2000; 04-01-19 в 20:47.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #625

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    ........... до към 700-800 вата като тогава въздуха, който изкарва се усеща като леко хладен........
    Чак пък леко хладна струя при 700-800 W. При мен далеч по-дървено Гри изкарва при 700 W над 40 градуса струя и то на макс. вентилатор. Много се съмнявам минимумът на Феята да е 700 W.
    stainway и biso65 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #626

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Като чета това, то все едно аз съм го писал за моето Грии Фери 12-ka. Твоя климатик работи по същия начин като моя, личи си, че са излезнали от един завод... С две думи моето Фери изкарва гореща струя с консумация 1,5 - 2 киловата, след това пада до към 700-800 вата като тогава въздуха, който изкарва се усеща като леко хладен и малко след това преминава в off. Включва се отново като температурата в стаята падне с 1,5-2 градуса под зададеното. И на мен не ми се занимава да го махам че е сложен след ремонт в стаята, но така като гледам май ще го шитна в olx скоро...
    Направи ми добра цена да те спася !
    stainway одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #627

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Чак пък леко хладна струя при 700-800 W. При мен далеч по-дървено Гри изкарва при 700 W над 40 градуса струя и то на макс. вентилатор.
    Така му се струва защото на 1500-2000w. сигурно вади 56-58°. Не знам такова облъчване с топлина до колко е здравословно през зимата (дали не се изнежва тялото).
    tony34al одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    25
    #628

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Като чета това, то все едно аз съм го писал за моето Грии Фери 12-ka. Твоя климатик работи по същия начин като моя, личи си, че са излезнали от един завод... С две думи моето Фери изкарва гореща струя с консумация 1,5 - 2 киловата, след това пада до към 700-800 вата като тогава въздуха, който изкарва се усеща като леко хладен и малко след това преминава в off. Включва се отново като температурата в стаята падне с 1,5-2 градуса под зададеното. И на мен не ми се занимава да го махам че е сложен след ремонт в стаята, но така като гледам май ще го шитна в olx скоро...
    Дай цена ,за да те отърва.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #629

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Мен начина на работа ми мяза на конвеционалка,
    но можеща да топли и на -20С.
    tony34al одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #630

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от busa Виж публикацията
    Дай цена ,за да те отърва.
    Чакам първо да видя фирмата от която съм го взел какво ще ми отговорят. Вчера ходих да правя рекламация. Тези дни ще дойдат техници да замерят и проверят климатика. Споменаха, че "може да се е случило изтичане на фреон при монтажа". Предложих им направо да дойдат, да го свалят и изпратят обратно към великия китайски народ а аз да си доплатя за едно Фуджитсу. Та ще видим какво ще стане в крайна сметка.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Така му се струва защото на 1500-2000w. сигурно вади 56-58°. Не знам такова облъчване с топлина до колко е здравословно през зимата (дали не се изнежва тялото).
    Точно така! С термометъра меря такива градуси на изходящия въздух при такава консумация. Предполагам при 700-800 вата пада до около 30. Не съм се сещал пък да меря какво изкарва като падне консумацията защото климатика така или иначе не се застоява, а малко след това направо изключва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 67 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе