Страница 41 от 67 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,943
    #601

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    При нас, последния месец имаше поне 10 дни, с температури в диапазона -6 до -12 и -2 до -6. А като гледам прогнозата - "Winter is coming". [emoji16] Нищо сериозно, нормални зимни температури.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #602

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    В област Разград декември месец при нас темепературата падна до -15c и рядко стигаше до 0c. Температурите в страната варират-когато ходя към черноморието мина ли Шумен пък да не говорим Варна си е направо топло.Все още и снега не се е разтопил при нас навсякъде.
    rosswen, stainway и biso65 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #603

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    То не е падало кажи речи под нулата ,чакайте да стане -15 тогава говорете за топлене и разход Всеки климатик топли и е икономичен при +5+8
    Точно,всеки топли при +5,а пък според финландците този топли и при -15,че и на още малко....който го интересува да си направи преговор на замервнията.
    Тези които казаха,да не очакваме да работи като Panasonic-а (и URURU-то)от сравнението дето са по 5 000+ лв. ,какво предпочитат,тези за 5к....или ....Amber(в хола)+Nexura(за спалнята)пак за 5к?
    Щото всяко нещо е според парите,даже и финландците които ги имат в повече го изтъкват като довод.
    Rafailiev, stainway и biso65 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #604

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не виждам защо пак се намесва това сравнение. Разбира се, че машина за 1500 ще е по-лоша от тази за 5000. Не виждам какво лошо има в тази констатация. Аз бих си взел Амбър поради разликата в цената, но ако искаш комфорта на климатик от 5000 има и алтернативи що се касае до отоплението.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #605

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Прав си,за 5 000 има и други начини за отопление.А сравнението се намесва,защото то е едно от малкото на което вярвам и което съм виждал за климатици.Виж за телевизори има много,но за климатици поне аз не знам къде може да се чете мнение на експерти.Ако знае някой може да сподели.
    Иначе квото и да Ви кажа като собственик,ще повярвате ли?Кой съм аз и колко климатици съм сложил един до друг(като тези в сравнението)и съм замерил?
    biso65 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #606

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Имам предвид сравнението на машина за 1500 и за 5000 - това е като да сравняваш среден клас кола с Бентли. И двете са коли и до там. По принцип ако си купуваш климатик за 5000 едва ли и разходът ти е най-същественото.
    rosswen и biso65 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #607

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Защо сравняват клими за 5 и 1,5 не е моя работа!Вероятно има защо или поне човек трябва да се замисли.Дали разхода или мощността е най-важното за някой-и двете са посочени и то при всякакви температури.
    Ама това което писах горе не е много точно.Ако Вие ми повярвате не е наи-лошото.Най-лошото е ако аз сам си повярвам.
    Хайде весела нова година,който иска да продължава да мери.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #608

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Прав си,за 5 000 има и други начини за отопление.А сравнението се намесва,защото то е едно от малкото на което вярвам и което съм виждал за климатици.Виж за телевизори има много,но за климатици поне аз не знам къде може да се чете мнение на експерти.Ако знае някой може да сподели.
    Иначе квото и да Ви кажа като собственик,ще повярвате ли?Кой съм аз и колко климатици съм сложил един до друг(като тези в сравнението)и съм замерил?
    Ами те точно "експертите" и тези монтиращи такива за по 5000 са заети да си хвалят стоката,няма как да видиш полезно мнение от тях... Иначе аз като собственик на монтирани 7 климатика от 4 различни марки,мога да направя сравнение как работят,но не виждам смисъл да го правя тук. Не се класират в категорията "връщащи енергия в мрежата" и тихи като космически вакуум....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #609

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Момчета споко. Следващите 10 тина дни го дават около -10 градуса.
    Нека мине една седмица и тогава да си говорим.
    Сами ще видите как се появяват теми и как разните прехвалени марки и модели изведнъж Уживяват.
    Стойте си на топли и си гледайте кефа.
    biso65 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #610

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Само да отбележа - нито съм монтажник, нито пък експерт. Имам климатик от марката и като цяло смятам, че като баланс цена/качество са много добре, но просто сравняването на ябълки с круши не ми е по вкуса. Гри са топлещи машини - даже и най-дървените им модели. Имат си силни, но и слаби страни - връщането към сравнението на амбър с хийт чарджър и топ дайкини е абсолютно безсмислено и от никаква полза за бъдещите собственици.
    В София Декември беше много студен между другото.
    tony34al, jonny33, rosswen и 2 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #611

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Само да отбележа - нито съм монтажник, нито пък експерт. Имам климатик от марката и като цяло смятам, че като баланс цена/качество са много добре, но просто сравняването на ябълки с круши не ми е по вкуса. Гри са топлещи машини - даже и най-дървените им модели. Имат си силни, но и слаби страни - връщането към сравнението на амбър с хийт чарджър и топ дайкини е абсолютно безсмислено и от никаква полза за бъдещите собственици.
    В София Декември беше много студен между другото.
    Ето това е много добре казано! Адмирации!
    jonny33 одобрява това.

  14.  
     
  15. Obs
    Obs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    18
    #612

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Наблюдавам 12ката, за която по-нагоре получих мнения, че е преоразмерена, и наистина е така. Сравняват 9ката и 12ката от този модел и сякаш няма разлика в показателите, по-скоро е софтуерно орязана 9ката? Казвам това, защото търся вариант да се справя с 12ката без да се налага да го сменям. Стаята е 16 квадрата и твърде добре изолирана въпреки последен етаж северозапад. Климатика често включва и изключва и като сложим това че има висок минимум го наблюдавам че не пада под 800вата потребление. Даже често си стои над 1-1.5 киловата с много топла струя. Работи 5-10 минути и спира. След малко пак. Дали ако сложа под него един пречиствател на въздух да вдига студения въздух от земята би помогнало да работи по-плавно (24ката така работи много добре)? Търся съвети. Не бих искал да го продавам защото е тъкмо след ремонт сложен и не ми се занимава честно казано. Отварям вратата към коридора но и той е добре изолиран . Трябва ли просто да се примиря и да приема, че няма да издържи много дълго поради по-бързо износване?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #613

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Пробвай с пречиствателя и тих режим или първа степен .
    Малко да го “ Скопиш” .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #614

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Няма да мине номера с тих режим-ще духа много, много горещо и ще се изключва заради достигане на много висока температура на вътрешното....
    Евентуално може да го пробвате на възможно най-слаб вентилатор и I feel на ДУ, поставено възможно най - далеч...
    Но щом помещението е много добре изолирано-не знам в тези 16 м2... По-често проветряване

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #615

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Obs Виж публикацията
    Наблюдавам 12ката, за която по-нагоре получих мнения, че е преоразмерена, и наистина е така. Сравняват 9ката и 12ката от този модел и сякаш няма разлика в показателите, по-скоро е софтуерно орязана 9ката? Казвам това, защото търся вариант да се справя с 12ката без да се налага да го сменям. Стаята е 16 квадрата и твърде добре изолирана въпреки последен етаж северозапад. Климатика често включва и изключва и като сложим това че има висок минимум го наблюдавам че не пада под 800вата потребление. Даже често си стои над 1-1.5 киловата с много топла струя. Работи 5-10 минути и спира. След малко пак. Дали ако сложа под него един пречиствател на въздух да вдига студения въздух от земята би помогнало да работи по-плавно (24ката така работи много добре)? Търся съвети. Не бих искал да го продавам защото е тъкмо след ремонт сложен и не ми се занимава честно казано. Отварям вратата към коридора но и той е добре изолиран . Трябва ли просто да се примиря и да приема, че няма да издържи много дълго поради по-бързо износване?
    Няма да мине номера както и да го въртиш...Моя е деветка и грея с него 2 помещения+ антре между тях. Положението е същото - работи он-оф на зададени 24 градуса,независимо от настройката на вентилатора на вътрешното тяло. Когато духа пред него не се стои от жега,след това постепенно сваля консумациятя и НЕИЗБЕЖНО минава в офф за около 15 мин... Явно такъв му е принципа на работа. От октомври месец е включен нон стоп.
    Rado Smilkov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 67 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе