Страница 2 от 32 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #16

    Отговор: Gree Fairy

    В момента отвън е -11 и Ферито работи с консумация 600-700w, вътрешна температура 22гр. По важното е, че топли и не се предава.
    П.С. Не са от най-икономичните машини, но май ще излезнат кучета.
    stainway одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #17

    Отговор: Gree Fairy

    При -11 градуса външна , остава единсвено въпроса дали топли С колко е ирелевантно
    600-700 w за 15м2 с големи топлозагуби не е чак толкова лошо

    П.П. Това в кой град е?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #18

    Отговор: Gree Fairy

    Stainway, става въпрос за Смолян. Не казвам, че климатика е лош, просто казвам какви са му плюсовете и минусите. Мисля, че за тези пари Ферито няма голяма конкуренция при новите машини. (Това е моето мнение на потребител, без да претендирам за знания в областта на климатичната техника).

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #19

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Ако и при мен даваше такава консумация щях да съм най-щастливия човек на света и щях да предлагам модела на всичките ми познати и непознати Но уви, не ми било писано.
    Додо мисля ,че на всички ни е ясно ,че при теб имам проблем и най- вероятно е с ватметъра.
    Другото е ,че сравняваш работата на климатик в апартамент и такъв във вилата.
    Защо не пробваш да изключиш всички ел уреди освен климатика и не видиш електромера какво ще покаже ?
    Тази 12 ка няма как да се развърти до 2 киловата.
    Ако се развърташе толкова нямаше да е на такава цена !
    Няма смисъл да продаваш феята само защото на ватметъра ти показвала много голяма консумация .
    Може и да има някакъв технически проблем самия климатик ,но затова пък си имаш гаранция.
    Сега се сетих ,че дори в ОФФ на теб ти показва 100 вата консумация .
    п.п.
    пробва ли да го сложиш на 2 ра степен вента и примерно 23 градуса и да го оставиш.

  6. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #20

    Отговор: Gree Fairy

    Рафа, грии и папкат и си се развъртат докъдето си щат, а после и повече... Вчера от Амбър 9 са снимките, по-натам ще пусна в темата с Амбър/Сюприм пост, ма ето на, това вчера на -3 С, не гледай часовника, на вилата в Безден, където живее майка ми, ЧЕЗ през ден правят дискотека, та 'що да не прави Фери12 2кВ...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #21

    Отговор: Gree Fairy

    Разликата е, че на 9-ка Амбер и е зададено да "развърта" до 2400 W

    А на Fairy, както беше описал друг участник е зададено 1250W (според сервизното макс 1500)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #22

    Gree Fairy

    След офф или дефрост ферито развърта много, но едва ли са 2 kw. Струята е толкова силна и топла, че може да ти свали перуката. С 1200w това трудно ще стане според мен, може би малко повече от 1250w. Мерено е с китайски ватметър и той може да греши.
    Много искам да измеря температурата на изходящия въздух след дефрост или офф, но на работа ще е странно да закачам термометри на климатика. :D Вади по-гореща струя и от 35zs-или поне аз така го усещам. Климатика е монтиран в стара кооперация с 3 метра таван (може и повече да е) и отоплява 30 кв. подпомогнат от тръби за парно разбира се. Справя се отлично с отоплението, дори и при минус и мъгли, пак се справя. Просто е шумен и лаком и с високи дебити. Ако се намали прекалено скоростта на турбината на много ниска топли около него си и бие често офф. И това не е вариант. Та съм го оставил ауто, а понякога свалям на 4-та от общо 5 степени.

    Додо не съжалявай за такива неща. Това е просто вещ, пък и ако много дразни може да го смениш. Климатика е топлещ макар и с кусури.

    Stainway гледам ферито го дават да слиза до 180w ама нека някой да каже неговото фери слиза ли на 180w. Лично аз много се съмнявам.
    Този пост е редактиран от ilieff; 06-01-19 в 16:34.
    stainway одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #23

    Отговор: Gree Fairy

    Току що пуснах Козито (и то е около 1500 W макс по спесификация ако не и по-малко). Развъртя се до около 1300 W и направо не се живееше под него от жега. 3 градуса ги вдигна за 5 минути в 60 кубика.
    stainway и ilieff харесват това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #24

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от ilieff Виж публикацията

    Stainway гледам ферито го дават да слиза до 180w ама нека някой да каже неговото фери слиза ли на 180w. Лично аз много се съмнявам.
    При Грее, по-ниските серии имат разминаване със слизането на минимум в сервизните и в действителност. При модела Чейндж 12 го дават да слиза до 200w но никой не го е виждал да слиза до толкова. Масово бичи на 400w.
    Jack Krauser и stainway харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #25

    Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    При Грее, по-ниските серии имат разминаване със слизането на минимум в сервизните и в действителност. При модела Чейндж 12 го дават да слиза до 200w но никой не го е виждал да слиза до толкова. Масово бичи на 400w.
    При ферито на 400w, даже 400w+ бие офф директно. Не съм го наблюдавал много време, но това установих. Един 12 AUX на 480w-470w същата работа. Директно влиза в офф. Не знам защо така.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #26

    Отговор: Gree Fairy

    Така са - минимумът е около 400 W в режим на отопление. При AUX и на охлаждане е висок минимумът.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #27

    Отговор: Gree Fairy

    Ауксите са така. Но пък стартират плавно.
    За феърито не мога да кажа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #28

    Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Ауксите са така. Но пък стартират плавно.
    За феърито не мога да кажа.
    AUX дори при -13 миналия февруари (тогаваше за кратко имаше такива ниски температури) не слезе под 470w. Обаче и той развърта яко. Ако е по-висока външната температура дори около 500w още влиза в офф. Явно им е слабо място минимума, но пък си бачкат.
    Този пост е редактиран от ilieff; 06-01-19 в 17:11.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #29

    Отговор: Gree Fairy

    Минимумът е проблем в малки помещения. Не знам 9-ките на Феята как са откъм минимум.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #30

    Отговор: Gree Fairy

    Под 400w Ферито по-добре да не слиза, защото струята въздух ще си е направо "студена" поне при тези външни температури. В момента работи на 475-480w и да ви кажа не е много комфортно. Като вентилатор е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 32 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе