Страница 1 от 32 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1

    Gree Fairy

    Всичко за климатиците от серията Fairy.

    Основни спецификации:
    https://airtradecentre.com/pdf/BG/DS...0.12-FAIRY.pdf

    Сервизно ръководство:
    http://gree-bulgaria.com/wp-content/...9k-24K_206.pdf

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Vizi одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #2

    Отговор: Gree Fairy

    Нека и аз споделя малко впечатления за въпросния климатик. Монтиран е в 15 кв.м. стая в къща с доста топлозагуби.
    ПЛЮСОВЕ: Топли добре, дефрост при нужда, няма паразитни шумове, като пукане на пластмаси, шуртене на фреон и т.н. има wi-fi управление.
    МИНУСИ: Шумно вътрешно и външно тяло, задължително ползване на i-feel иначе on-off.
    Като заключение мога да кажа, че климатика си заслужава парите (1000лв с монтаж съм го купил), но е за хол, всекидневна ама не и за спалня.
    stainway, ilieff и biso65 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #3

    Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    Нека и аз споделя малко впечатления за въпросния климатик. Монтиран е в 15 кв.м. стая в къща с доста топлозагуби.
    ПЛЮСОВЕ: Топли добре, дефрост при нужда, няма паразитни шумове, като пукане на пластмаси, шуртене на фреон и т.н. има wi-fi управление.
    МИНУСИ: Шумно вътрешно и външно тяло, задължително ползване на i-feel иначе on-off.
    Като заключение мога да кажа, че климатика си заслужава парите (1000лв с монтаж съм го купил), но е за хол, всекидневна ама не и за спалня.
    Покрепям мнението. С такъв сме на работа. Обаче дори и с ifeel пак влиза често в on/off. Друго което не ми харесва е прекалено високия дебит на струята. Сравнявам пряко с zs-s35 и японче хитачи 22lx. Комфорта и при другите 2 е доста над този с gree-то. Не знам защо са му задали толкова висок дебит. Не ми харесва. Иначе си топли. Под 400w не съм го виждал да пада. Влиза директно в off.

    Вътрешното е адаски шумно. Само някой с MHI ще разбере за какво говоря. Несравними са в това отношение.
    Този пост е редактиран от ilieff; 05-01-19 в 23:12.
    rosswen и stainway харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4

    Отговор: Gree Fairy

    Може ли да помоля да пишете дали става дума за 9ка, 12ка, 18ка и т.н.
    dimitrin6405 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #5

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Може ли да помоля да пишете дали става дума за 9ка, 12ка, 18ка и т.н.
    Моите наблюдения са за 12-ка. Все пак за тия пари няма как да очакваш чудеса. Обаче грий според личните ми наблюдения има още да гонят в зоната на комфорта и то доста.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #6

    Отговор: Gree Fairy

    И аз под 400w не съм го виждал, а струята въздух при 400w консумация е... (незнам как да я определя) силна и не студена ама не и топла.
    P.S. Fairy-то е 12-ка.
    ilieff одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #7

    Отговор: Gree Fairy

    Да, иначе са топлещи машини на доста достъпни цени, но нито са комфортни нито са икономични. В другата тема гледам амбъра със 7+ максимал топли с 800w , това за мен не е икономично. Всеки го разбира по различен начин.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #8

    Отговор: Gree Fairy

    Както обичат да казват тук, за тия пари толкова.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #9

    Gree Fairy

    Така си е . Обаче пък и цената и е добра. На студено няма се седи при никакви обстоятелства. Другото готино е че има подгрев и не съм виждал отворите на тавата запушени. Предимство си е, макар и на цената на консумация енергия.
    Този пост е редактиран от ilieff; 05-01-19 в 23:58.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #10

    Отговор: Gree Fairy

    Другия плюс е гаранцията от 5 години.
    ilieff одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #11

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от ilieff Виж публикацията
    Покрепям мнението. С такъв сме на работа. Обаче дори и с ifeel пак влиза често в on/off. Друго което не ми харесва е прекалено високия дебит на струята. Сравнявам пряко с zs-s35 и японче хитачи 22lx. Комфорта и при другите 2 е доста над този с gree-то. Не знам защо са му задали толкова висок дебит. Не ми харесва. Иначе си топли. Под 400w не съм го виждал да пада. Влиза директно в off.

    Вътрешното е адаски шумно. Само някой с MHI ще разбере за какво говоря. Несравними са в това отношение.
    А може ли да кажеш максимума, който си засичал за електрическа консумация колко е? Онзи ден бях на Търново и гледам пълно е с Гриита. Особено в магазините по центъра са наслагали Грии или Дайикин. Започвам да си мисля, че само моя е някакъв извънземен модел за който 1800 вата се счита за нормална консумация.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #12

    Gree Fairy

    Ами да ти кажа и нашият е служебен. Смисъл с цел икономия на пари от първоначална инвестиция в машината. Виждал съм 1600w + не съм го заглеждал много за максимала. С тази машина на студено няма да се стои. Просто си коментираме начина работа и впечатления. Когато монтажната група го слагаха ги попитах какви машини най-много монтират, и ми казаха грий. От София съм ако има значение.
    stainway и biso65 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #13

    Отговор: Gree Fairy

    Аз се обидих сам на себе си, като не дадох още 200-300 отгоре за някоя друга марка климатик а взех Ферито, щото всички хвалят марката. Както написах по-горе може би съм единствения недоволен и то не от работата на климатика а от сметката ми за ток, която Ферито навърта. За сравнение Панасоника, който имам в апартамента ми издава какви ли не звуци особено при дефрост - шумолене на фреон, пукане на пластмасата, съскане, а това при Ферито го няма. Но ние да сме здраве както се казва, техника се купува, чупи се, сменя се и т.н....
    Rado Smilkov одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #14

    Отговор: Gree Fairy

    dodo2000, ватметъра го имам от около 10 дена и не мога да кажа колко е верен, но по голяма консумация от 1250w на Ферито не е отчитал.
    stainway одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #15

    Отговор: Gree Fairy

    Ако и при мен даваше такава консумация щях да съм най-щастливия човек на света и щях да предлагам модела на всичките ми познати и непознати Но уви, не ми било писано.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 32 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе