Страница 22 от 32 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #316

    Отговор: Gree Fairy

    @Rafailiev, за съжаление кабелчето със сензора е изключително късо. Техника едвам го докара в предната част на климатика. То даже си има и канал направен в пластмасата, но кабела е толкова къс, че не може да мине по тоя канал. Има ли начин да се разбере тоя ifeel какво точно мери? Някакво съпротивление може ли да се измери, за да се разбере каква темп чете ? Така съм правил с датчик за темп. на кола, за да разбера дали работи по заводско описание.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,311
    #317

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от mkoev Виж публикацията
    Трябваше да дам едни 1400-1500лв. и да ми е мирна главата.
    Пробвай, но не оаквай чудеса.

    Проблем е, че като стоя 1 час на бюрото и даже и в стаята да е 20-21 градуса пак става некомфортно ако климатика не подуха малко топло
    Ами вдигни му температурата с още един градус, после с още един ако се наложи .... докато ти стане топло.
    Нямаш загуби бе човек. И за 5000лв. да си сложиш климатик на 20 градуса настройка ще види топло подухване ама.................
    В момента в едната ми стая работи едно Митсубиши Електрик за 1600лв. нагласен на 24 и в стаята е толкова. Духа постоянно без да спира с консумация 270-280 вата. Навън е +1. Като вляза отвън струята ми се струва доста топла защото е 34-35 градуса при този модел струя под тази температура няма освен когато обдухва, но като се застоя за по дълго в стаята започвам да я усещам хладна защото е по-ниска от телесната.
    Та при 24 като се застоя ми става хладничко а за 20-21..... не знам. На 22 седя ама под юргана.
    Сложи го на 23-24 обели му датчика и си бачкай на топлочко.
    VanDan и mkoev харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #318

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от mkoev Виж публикацията
    @cibik, при мен нямаше абсолютна никаква разлика след като изкараха датчика от вътрешното тяло, за да усеща уж по-добре (смисъл издърпаха кабелчето с датчика на по-предна позиция)..
    Как се стига до датчика, трябва да се махне целият корпус на вътр. тяло ли?
    Все пак теоретично навън би трябвало по-бързо да "усеща" промяната на температурата, друг е въпросът, че може би софтуерът нарочно е направен твърде инертен (голям хистерезис/лаг), за да не вкл/изкл. често както би било при прецизно следене на зададената температура... Ако е такъв случаят, изваждането отвън няма много да се отрази..., би помогнало, ако датчикът не чувства изменението на температурата достатъчно бързо. От друга страна, защо датчиците ги слагат в шлаух, т.е. изолират от бързо следене на температурата...
    Да питам пак някой знаещ:
    Какъв вид е мотора на вентилатора и как променя оборотите си. Възможно ли е и какъв ще е ефекта ако намаля всички степени на половина с цел по-нисък шум?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cibik; 09-12-19 в 23:02.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #319

    Отговор: Gree Fairy

    Майтапа настрана, ама Мидея за 1000 лева работи в пъти по-добре от това FAIRY за 1000 лева.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #320

    Отговор: Gree Fairy

    Имаш Fairy или Мидеа? Мислех че си на Хитачи.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #321

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    Имаш Fairy или Мидеа? Мислех че си на Хитачи.
    Имам наблюдения и върху двата, съседа взе Gree Fairy и Ambеr и 2 броя Mission II

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #322

    Отговор: Gree Fairy

    @cibik, не се наложи да се разглобява цялото вътрешно тяло.

    Ето как изглежда в момента. Доста е късо.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #323

    Отговор: Gree Fairy

    The Inquirer цепиш мрака с твоя съсед.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #324

    Отговор: Gree Fairy

    Проблема си е твой, фактите са в полза на Midea, Mission II е доста по-добра машина и е на същата цена.
    Amber работи в ON/OFF, тих е и топли яко.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #325

    Отговор: Gree Fairy

    Само с твърдението, че Амбър е тих, веднага ми стана ясно, че ти НЕ си виждал машината на живо и че просто ак.ш по всички раздели!

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #326

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    Само с твърдението, че Амбър е тих, веднага ми стана ясно, че ти НЕ си виждал машината на живо и че просто ак.ш по всички раздели!
    То и ти си акаш, какво да не му е тихото на амбъра като го е затворил в стая която е за 7-ца и го ползва на 1-ва степен на турбината?
    Ако ти е трън Мидеята просто кажи, така или иначе е по-добър избор от прехваленото FAIRY

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #327

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от mkoev Виж публикацията
    @cibik, не се наложи да се разглобява цялото вътрешно тяло.

    Ето как изглежда в момента. Доста е късо.

    Снимката ти е дребна и не мога да се ориентирам кое е датчика и как е изваден...В моят пост по-горе сложих голяма снимка със свалено капаче, ако можеш обясни там...

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,311
    #328

    Отговор: Gree Fairy

    Кибик, той твоя май е изваден. Снимай по от далеко.

    - - - - - - - - - -

    Всъщност.... къде ти е датчика.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #329

    Отговор: Gree Fairy

    Първо: и на 1-ва степен Амбър е шумен. Второ: след офф тръгва от 3-та или 4-та степен на турбината и в рамките на 7-8 секунди сваля на 1-ва (ако е зададена 1-ва). Трето: Чувал ли си моторчетата на клапите? Явно не.
    И след всичко това искаш да кажеш, че тази машина затворена в 10-15 кв.м. е тиха? Човек спри се. Мери си температурата на въздушната струя при -1,-2,-3,-4 и т.н.
    P.S. Аз ак.м в 2 раздела, защото имам 2 марки машини.
    Аз Мидея нямам и не мога да кажа нищо. Или да си измисля един комшия?

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #330

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    Първо: и на 1-ва степен Амбър е шумен. Второ: след офф тръгва от 3-та или 4-та степен на турбината и в рамките на 7-8 секунди сваля на 1-ва (ако е зададена 1-ва). Трето: Чувал ли си моторчетата на клапите? Явно не.
    И след всичко това искаш да кажеш, че тази машина затворена в 10-15 кв.м. е тиха? Човек спри се. Мери си температурата на въздушната струя при -1,-2,-3,-4 и т.н.
    P.S. Аз ак.м в 2 раздела, защото имам 2 марки машини.
    Кой се занимава с моторчетата на клапи, казах ти работи в ON/OFF и повечето време го няма, за това казвам че е тих.
    Аз имам цяла улица със съседи, най-тропат Самсунг, едно Яматсу по-надолу и едно дърто LG,

    P.S. Освен това, ако не са другите теми аз ще си умрем от скука
    Този пост е редактиран от the inquirer; 09-12-19 в 23:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 32 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе