Ами за целта си има настройки от сервизното меню +2 \ -2°. Не знам при грее дали има и как става но на моите има ...
Ами за целта си има настройки от сервизното меню +2 \ -2°. Не знам при грее дали има и как става но на моите има ...
А обърна ли внимание на това "ако се управляват от датчик във вътрешното тяло" ???
Добре ще напиша и другото изключение въпреки, че модела не е такъв и безсмислено, но някой само и дамо да се заяде ще каже и тези с ОЧЕТА. ДА и тези с "ОКОТО" се управляват по друга логика.
Доволни.....................
Ако не се лъжа би трябвало да има датчик в дистанционното също - I feel. Пробвай с него. После има голямо значение на каква степен на вентилатора е. Ако е на висока степен (по-икономичен е тогава определено, но и доста шумен) ще работи on/off като ще подминава всеки път с градус-градус и половина температурата и ще с пира после за по-дълго. На auto ще работи по-равномерно, пак ще офи (по-рядко може би), но ако не го бараш определено време може и съвсем да се кротне и да поддържа развномерна темепература. Аз имам друг от дърводелските модели на Гри, но съм наблюдавал, че това е поведението на всички от клас 1000- лв. на марката.
За какво заяждане говориш? Ставаше въпрос /за това пита и човека/ за въздушния датчик във вътрешното тяло. Ти просто беше написал нещо, което не е вярно и противоречи на логиката. Вместо да обвиняваш другите, че се заяждат, прочети какво си написал и го осмисли.
И това не е заяждане, да знаеш, а само корекция.
Не мога да разбера защо продължава да се обсъжда този проблем вече толкова години. Просто тези климатици така си работят. Даже и на I feel да го сложиш, изтощените китайски батерии на дистанционното правят климатика неадекватен. Човек пие една студена вода и живота продължава, като следващия път гледа да не прави подобна грешка.
Работи от 6 дена. Вентилатора е на 'Ауто'. Стаята е около 21-22кв.м. В книжката пише, че трябва да изключи 2гр над зададеното и да се включи 2гр под. Довечера ще пробвам как се държи с 'I Feel'. Интересното е че вънка е 21гр, а вкъщи климатика е настроен на 19,за да поддържа 24.
Кое не вярно, на теб логиката ти куца. Отговора ми в контекста на условията в които работи и оплакването. А те са висока външна температура, прегряване и неясно помещение.
Това което ти описваш е вярно принципно, но се случва при други условия, когато е ниска външната температура и помещението има големи загуби. Тогава оплакването няма да е от прегряване, а от студено помещение и работа он/офф.
- - - - - - - - - -
Cescfabregas, виж в книжката колко е минималното време за работа след он и ако ти работи (по всяка вероятност да) он/оф ще се досетиш, защо прегрява помещението.
Аз съм с Кози Еко (по-стар модел - предшественик на Бора Еко). Няма такива амплитуди, въпреки е пишеше същото по памет. Първите няколко цикъла докато се опомни е доста дразнещ - надува на макс и директно бие офф, но като се кротне си е ок. Пиши какъв е резултатът.
"Всички климатици в режим на отопление, ако се управляват от датчик във вътрешното тяло държат няколко градуса по-висока температура, защото при тавана е по-топло."
Ето това според мен не е вярно и не намирам логика, па макар и куца.
Ако е по-топло и датчикът е отчел достигната температура, ще намали оборотите или ще изключи. В същото време долу на ниво обитатели температурата ще е по-ниска, а не по-висока от зададената. Това, а не обратното съм наблюдавал при някои от моите машини, поради високия монтаж и близо до стена от страната на въздушния термодатчик.
При мен между другото има до тавана доста над 15-20 cm - по-скоро са към 50 (светла височина над 3 метра) и това мисля има доста ползотворно влияние към работата на всякакви климатици.
Защо ме цитираш половинчато не ми е ясно.
" Всички климатици в режим на отопление, ако се управляват от датчик във вътрешното тяло държат няколко градуса по-висока температура, защото при тавана е по-топло. Това какво ще измериш вътре в помещението много зависи от това как е разположен климатика и до колко е добра циркулацията."
Може и да измериш повече може и по-малко от заданието зависи. Виждал съм ги и двете. Защото когато се управляват единствено от датчика във вътрешното тяло имат някакво отместване в режим на отопление с 1-2 градуса между това което отчита датчика и това което е настроено. По всяка вероятност не я е променял тази фабрично зададена стойност, както и не спомена, че го е оставил да се управлява по сензора в дистанционното.
На мен ми писна да ти се обяснявам за това, че не си опитал да вникнеш в поста ми и ме цитираш половинчато. Жив и здрав да си.
А на собственика, ако му се чете как, какво и защо е при неговата машина да заповяда.
Относно минимума на 12-ката ми - не мога да го видя да падне под 500 вата, изключва гадината
При мен на положителни температури е падал до 400w, а при отрицателни 480w. Толкова си може машината.
Еми ей го на - в момента е така: външна температура: +11.6, влажност: 85%, задание: 21С, поддържа температура в стаята: 22.5С (на височина 1м), вентилатор на ауто. След офф около 10 мин. започва с 1000W, постепенно до 5-та минута пада до 900W, на 7-мата минута падна до 750 и изключва, тоест работи 7 почива 10 минути
Иначе си поддържа зададената температура, даже с връхче
Странно се държи според мен?
9-ката при същите външни условия, (но в по-малка и по-топла стая): задание: 21С, поддържа температура в стаята: 22.5С, на втората минута е на 600W, на 7-ма минута при 500W - офф.Следва 10-тина мин. почивка...
Същата работа!
Този пост е редактиран от zdravko; 12-11-19 в 22:07.
Ако не се ръчка известно време би следвало да спре да се форсира след пускане. Зависи и от стаята. До колкото съм забелязал 9-ките са с минимум на 12-ките и просто не са подходящи за отопление на малки стаи. При on/off шуми ли?