Страница 23 от 23 ПърваПърва ... 13212223
Резултати от 331 до 336 от общо 336
Like Tree167Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010

Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Не всеки притежател на климатик знае къде се намира топлинния сензор, какво означава да се извади навън и да тръгне да го изважда особенно ако климатика е в гаранция.
    Ами тогава да си сложат едно такова отгоре на климатика - в десния край.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

2.  
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021

Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това да изкарат сензора беше писано поне 5 пъти в темата ама....

това според мен не е опция при условия ,че машината е в гаранция и хич не е евтина , да пренебрегнеш това , най добре да се активира тази опция за ниските обороти на турбината

4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010

На първият ми климатик го извадиха по моя молба в гаранция беше, без проблеми.
    И почна да работи адекватно.
    И не спираше турбината при ОФФ!
    Представям си ако спираше, че той никога нямаше да тръгне, като в този случай.

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ами тогава да си сложат едно такова отгоре на климатика - в десния край.
    Добра идея! Аз бих пробвал. Вентилатор срещу въздушният датчик.
    Сешоар със студена степен пак върши работа.
    Jack Krauser одобрява това.

5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021

Привет и от мен! И аз да хвърля мойте 5 ст. по темата.
    За 23-24 дена офф-овете на моя Соял да се събират най-много в общо 5 часа. Буквално в почивните дни го засичах. Правеше по макс 2 офф-а и се стартираше след 2 гр. отклонение. Под 1 и 2 степен на духане не намирам смисъл да го ползвам в отопление. Не ми вършат работа. Ползвам основно 3 (вечер) и най-вече 4 степен (през деня).

Интересно ми беше как ще работи на АУТО вентилатор. Горкият се шашна в рамките на 1 час, когато реших да му спра мъките. Развъртя се до 1400 вата - за първи път видях такива цифри от него. Почна на 3 степен (по усещания) да духа супер гореща струя. Прави долу и горе около него супер топло и офф-ва. Стои така, 6-7 минути и започва опит втори. Пак същата греда. На третия опит пак вдигна ватовете над 1000 и почна да духа на 4 или 5 степен и направи много бързо топло навсякъде за 10 минути и офф-на. Приключих с АУТО степен. Забих си му 4-та степен и след 30 час, започна да си духа и няма спиране.

Като консумация съм завъртял 80 к/ч за тези 23-24 дни, настроен на 24 гр. в 50-55 кв.м. площ., с общо 4 дебели външни стени и 1 тераса с читава дограма. Без никаква изолация. Под/над мен никой не ме топли. Имам големи топлозагуби. Предполагам ще кажете, че консумацията е много, предвид факта, че вън още не и захладняло както си трябва, но това е положението. Днес по обяд изпече и слънчице и реши да си почине за 30-40 минути, като това му беше най-дългият офф до този момент. За първи път видях и 340 като ватове. Външното тяло не трепва и звук не издава. Понякога го пипам, за да се уверя че бачка. Самсунгът винаги напомняше за себе си, когато бях на терасата, а и той нямаше година експлоатация.

Колкото до темата с отклонението в температурата и невключването. Казвайте къде да пиша/сигнализирам. Нищо, че не съм забелязал такъв проблем, не съм застрахован зимата, като му затворя едната врата, да почне и при мен да прави такива мизерии. Дайте един канал и да пишем всички в него за бъдещ софтуерен ъпдейт през Gree+ App им или както сметнат те за добре. В апп-а има опция за обратна връзка. Чакам да кажете канала, за да действаме координирано.
    Този пост е редактиран от presen; 13-10-21 в 23:40.

6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021

Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Привет и от мен! И аз да хвърля мойте 5 ст. по темата.
    За 23-24 дена офф-овете на моя Соял да се събират най-много в общо 5 часа. Буквално в почивните дни го засичах. Правеше по макс 2 офф-а и се стартираше след 2 гр. отклонение. Под 1 и 2 степен на духане не намирам смисъл да го ползвам в отопление. Не ми вършат работа. Ползвам основно 3 (вечер) и най-вече 4 степен (през деня).

Интересно ми беше как ще работи на АУТО вентилатор. Горкият се шашна в рамките на 1 час, когато реших да му спра мъките. Развъртя се до 1400 вата - за първи път видях такива цифри от него. Почна на 3 степен (по усещания) да духа супер гореща струя. Прави долу и горе около него супер топло и офф-ва. Стои така, 6-7 минути и започва опит втори. Пак същата греда. На третия опит пак вдигна ватовете над 1000 и почна да духа на 4 или 5 степен и направи много бързо топло навсякъде за 10 минути и офф-на. Приключих с АУТО степен. Забих си му 4-та степен и след 30 час, започна да си духа и няма спиране.

Като консумация съм завъртял 80 к/ч за тези 23-24 дни, настроен на 24 гр. в 50-55 кв.м. площ., с общо 4 дебели външни стени и 1 тераса с читава дограма. Без никаква изолация. Под/над мен никой не ме топли. Имам големи топлозагуби. Предполагам ще кажете, че консумацията е много, предвид факта, че вън още не и захладняло както си трябва, но това е положението. Днес по обяд изпече и слънчице и реши да си почине за 30-40 минути, като това му беше най-дългият офф до този момент. За първи път видях и 340 като ватове. Външното тяло не трепва и звук не издава. Понякога го пипам, за да се уверя че бачка. Самсунгът винаги напомняше за себе си, когато бях на терасата, а и той нямаше година експлоатация.

Колкото до темата с отклонението в температурата и невключването. Казвайте къде да пиша/сигнализирам. Нищо, че не съм забелязал такъв проблем, не съм застрахован зимата, като му затворя едната врата, да почне и при мен да прави такива мизерии. Дайте един канал и да пишем всички в него за бъдещ софтуерен ъпдейт през Gree+ App им или както сметнат те за добре. В апп-а има опция за обратна връзка. Чакам да кажете канала, за да действаме координирано.
    според мен поне нашите https://gree-bulgaria.com/contacts/ трябва да се пише то в глобалния им сайт на gree soyal няма ...... ако не се бъркам де и дано да го вземат под внимание ,че аз един път им писах и познайте отг. НЯМАШЕ .......което не говори добре за тях. На TESY съм писал и ми връщат имейл и даже последния път получих обаждане - за един техен бойлер ставаше дума който дори не се продава в БГ намалиха ми от цента и ми го доставиха (ето това е според мен добра фирма) да видим от Грее какво ще направят (дори и аз ще пиша .. .само кажете да се стикова и да се действа )и дай боже да си оправят бъкиите
    Този пост е редактиран от pepkatatu; 14-10-21 в 10:08.
    sevastaki одобрява това.

7.  
  8. Novice
    Тук е от
    Oct 2021

Здравейте, изолирах вчера датчика от топлообменика с фибран не помогна. Ще потърся подходящ вентилатор и тези дни ще кажа дали има ефект. Ако някой постне линк как се разглобява, за да може да се извади датчика ще опитам и това.
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 23 ПърваПърва ... 13212223

Подобни теми

1. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  2. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 561
    Последно: 31-07-21, 18:00
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе