Страница 23 от 37 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #331

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Не всеки притежател на климатик знае къде се намира топлинния сензор, какво означава да се извади навън и да тръгне да го изважда особенно ако климатика е в гаранция.
    Ами тогава да си сложат едно такова отгоре на климатика - в десния край.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    30
    #332

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това да изкарат сензора беше писано поне 5 пъти в темата ама....

    това според мен не е опция при условия ,че машината е в гаранция и хич не е евтина , да пренебрегнеш това , най добре да се активира тази опция за ниските обороти на турбината

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #333

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    На първият ми климатик го извадиха по моя молба в гаранция беше, без проблеми.
    И почна да работи адекватно.
    И не спираше турбината при ОФФ!
    Представям си ако спираше, че той никога нямаше да тръгне, като в този случай.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ами тогава да си сложат едно такова отгоре на климатика - в десния край.
    Добра идея! Аз бих пробвал. Вентилатор срещу въздушният датчик.
    Сешоар със студена степен пак върши работа.
    Jack Krauser одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #334

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Привет и от мен! И аз да хвърля мойте 5 ст. по темата.
    За 23-24 дена офф-овете на моя Соял да се събират най-много в общо 5 часа. Буквално в почивните дни го засичах. Правеше по макс 2 офф-а и се стартираше след 2 гр. отклонение. Под 1 и 2 степен на духане не намирам смисъл да го ползвам в отопление. Не ми вършат работа. Ползвам основно 3 (вечер) и най-вече 4 степен (през деня).

    Интересно ми беше как ще работи на АУТО вентилатор. Горкият се шашна в рамките на 1 час, когато реших да му спра мъките. Развъртя се до 1400 вата - за първи път видях такива цифри от него. Почна на 3 степен (по усещания) да духа супер гореща струя. Прави долу и горе около него супер топло и офф-ва. Стои така, 6-7 минути и започва опит втори. Пак същата греда. На третия опит пак вдигна ватовете над 1000 и почна да духа на 4 или 5 степен и направи много бързо топло навсякъде за 10 минути и офф-на. Приключих с АУТО степен. Забих си му 4-та степен и след 30 час, започна да си духа и няма спиране.

    Като консумация съм завъртял 80 к/ч за тези 23-24 дни, настроен на 24 гр. в 50-55 кв.м. площ., с общо 4 дебели външни стени и 1 тераса с читава дограма. Без никаква изолация. Под/над мен никой не ме топли. Имам големи топлозагуби. Предполагам ще кажете, че консумацията е много, предвид факта, че вън още не и захладняло както си трябва, но това е положението. Днес по обяд изпече и слънчице и реши да си почине за 30-40 минути, като това му беше най-дългият офф до този момент. За първи път видях и 340 като ватове. Външното тяло не трепва и звук не издава. Понякога го пипам, за да се уверя че бачка. Самсунгът винаги напомняше за себе си, когато бях на терасата, а и той нямаше година експлоатация.

    Колкото до темата с отклонението в температурата и невключването. Казвайте къде да пиша/сигнализирам. Нищо, че не съм забелязал такъв проблем, не съм застрахован зимата, като му затворя едната врата, да почне и при мен да прави такива мизерии. Дайте един канал и да пишем всички в него за бъдещ софтуерен ъпдейт през Gree+ App им или както сметнат те за добре. В апп-а има опция за обратна връзка. Чакам да кажете канала, за да действаме координирано.
    Този пост е редактиран от presen; 13-10-21 в 23:40.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    30
    #335

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Привет и от мен! И аз да хвърля мойте 5 ст. по темата.
    За 23-24 дена офф-овете на моя Соял да се събират най-много в общо 5 часа. Буквално в почивните дни го засичах. Правеше по макс 2 офф-а и се стартираше след 2 гр. отклонение. Под 1 и 2 степен на духане не намирам смисъл да го ползвам в отопление. Не ми вършат работа. Ползвам основно 3 (вечер) и най-вече 4 степен (през деня).

    Интересно ми беше как ще работи на АУТО вентилатор. Горкият се шашна в рамките на 1 час, когато реших да му спра мъките. Развъртя се до 1400 вата - за първи път видях такива цифри от него. Почна на 3 степен (по усещания) да духа супер гореща струя. Прави долу и горе около него супер топло и офф-ва. Стои така, 6-7 минути и започва опит втори. Пак същата греда. На третия опит пак вдигна ватовете над 1000 и почна да духа на 4 или 5 степен и направи много бързо топло навсякъде за 10 минути и офф-на. Приключих с АУТО степен. Забих си му 4-та степен и след 30 час, започна да си духа и няма спиране.

    Като консумация съм завъртял 80 к/ч за тези 23-24 дни, настроен на 24 гр. в 50-55 кв.м. площ., с общо 4 дебели външни стени и 1 тераса с читава дограма. Без никаква изолация. Под/над мен никой не ме топли. Имам големи топлозагуби. Предполагам ще кажете, че консумацията е много, предвид факта, че вън още не и захладняло както си трябва, но това е положението. Днес по обяд изпече и слънчице и реши да си почине за 30-40 минути, като това му беше най-дългият офф до този момент. За първи път видях и 340 като ватове. Външното тяло не трепва и звук не издава. Понякога го пипам, за да се уверя че бачка. Самсунгът винаги напомняше за себе си, когато бях на терасата, а и той нямаше година експлоатация.

    Колкото до темата с отклонението в температурата и невключването. Казвайте къде да пиша/сигнализирам. Нищо, че не съм забелязал такъв проблем, не съм застрахован зимата, като му затворя едната врата, да почне и при мен да прави такива мизерии. Дайте един канал и да пишем всички в него за бъдещ софтуерен ъпдейт през Gree+ App им или както сметнат те за добре. В апп-а има опция за обратна връзка. Чакам да кажете канала, за да действаме координирано.
    според мен поне нашите https://gree-bulgaria.com/contacts/ трябва да се пише то в глобалния им сайт на gree soyal няма ...... ако не се бъркам де и дано да го вземат под внимание ,че аз един път им писах и познайте отг. НЯМАШЕ .......което не говори добре за тях. На TESY съм писал и ми връщат имейл и даже последния път получих обаждане - за един техен бойлер ставаше дума който дори не се продава в БГ намалиха ми от цента и ми го доставиха (ето това е според мен добра фирма) да видим от Грее какво ще направят (дори и аз ще пиша .. .само кажете да се стикова и да се действа )и дай боже да си оправят бъкиите
    Този пост е редактиран от pepkatatu; 14-10-21 в 10:08.
    sevastaki одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    5
    #336

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте, изолирах вчера датчика от топлообменика с фибран не помогна. Ще потърся подходящ вентилатор и тези дни ще кажа дали има ефект. Ако някой постне линк как се разглобява, за да може да се извади датчика ще опитам и това.
    Поздрави!
    presen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #337

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте! На изпратеното съобщение до всички възможни канали за връзка с Gree България, днес получих отговор, че написаното от мен е вярно и че доста хора са им писали за същата неадекватна работа на климатика с отклонение от близо 4 градуса след излизане от офф. Запознати са и са уведомили централата на Gree. За още по-бързо решаване на проблема ме съветват да изпратя до главния им сервиз следната информация:

    - снимка на монтажа на вътрешното тяло;
    - сериен номер на машината (бял баркод отдолу на вътрешното тяло, или от гаранционната карта);
    - приблизителна кубатура на помещението и дължина на тръбен път между вътрешно и външно тяло.


    Тази информация желаят да бъде изпратена на този имейл адрес - service-bg@cairox.bg

    Всички засеганти нека да действаме, ако разбира се не виждате някакъв начин за злоупотреба с тази информация. Аз лично нямам проблем. Изкажете се и вие...
    sdn90 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #338

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Абе хубава работа, ама китайска...
    Значи фабричен дефект...

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #339

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от MupoCM Виж публикацията
    Здравейте, изолирах вчера датчика от топлообменика с фибран не помогна. Ще потърся подходящ вентилатор и тези дни ще кажа дали има ефект. Ако някой постне линк как се разглобява, за да може да се извади датчика ще опитам и това.
    Поздрави!
    Пробва ли с вентилаторче дали има задоволителен ефект.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #340

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    е ,поне признаха веднага за проблема и ще намерят решение ,вероятно ще спуснат ъпдейт през приложението .. на Тошиба им отне 2-3г да признаят че се успиват машините им ( по същата причина при това ) .. то не беше калпав монтаж ,лош избор на разположение и т.н.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    5
    #341

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Днес приготвих вентилатор, но не знам кога ще мога да направя реален тест. Имам пуснато подово на 24 градуса и като гледам какво слънце грее довечера ще е 30 градуса. Вероятно утре сутринта чак и то ако имам време, съжалявам.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря за ифото, ще им пратя моите данни.
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #342

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    @presen, благодаря за съдействието!
    Изпратих подробно описание на проблема със снимки и клипове до service-bg@cairox.bg.

    EDIT:
    Върнаха ми отговор от service-bg@cairox.bg

    "
    Здравейте,

    Имаме наистина такива оплаквания и сме информирали GREE за това.
    Клиповете са изключително полезни и се покриват с нашите тестове.
    Ще Ви държим в течение."
    Този пост е редактиран от sdn90; 19-10-21 в 10:03.
    Jack Krauser и presen харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #343

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Това с китайското отдавна вече не върви при повечето хора. Лично аз даже предпочитам да идва оттам. Работата тук си е много хубава. Като духне, настроен на 24 гр., достига занятитето за отрицателно време с много гореща и мощна струя. Обръща въздуха за отрицателно време. Идеята ми беше, че като хардуер, машината е топ. В голямо помещение от едни 40-45 кв.м. помещение ще покаже много потенциал. Имайте предвид и че външното тяло е като/на 18-ка. Буквално се получава така, че затваряме звяр в кутийки. Нека пипнат малко софтуера и не го давам за нищо тоя климатик. И в момента не го давам! хах

    Сега наблюдавам около мен два климатика - Бланк на Мидея и Едж на Тошиба - 18-ки . Чисто нови. Пукането и тракането на Сояла ми пасти да яде пред тези два героя на клима индустрията. Това, ако ми беше вкъщи, едва ли щях да го изтърпя. Казвам го, защото горе се коментираше пукането на Сояла. Да, пука при офф и старт, но 2,3 пъти и това е. Тук на проблем ми бие. Не искам по никакъв начин да си мислите, че хейтя Мидея или Тошиба. Харесвам много и двата бранда по принцип. Казвам го само за информация.
    Jack Krauser одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #344

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Това с китайското отдавна вече не върви при повечето хора. Лично аз даже предпочитам да идва оттам. Работата тук си е много хубава. Като духне, настроен на 24 гр., достига занятитето за отрицателно време с много гореща и мощна струя. Обръща въздуха за отрицателно време. Идеята ми беше, че като хардуер, машината е топ. В голямо помещение от едни 40-45 кв.м. помещение ще покаже много потенциал. Имайте предвид и че външното тяло е като/на 18-ка. Буквално се получава така, че затваряме звяр в кутийки. Нека пипнат малко софтуера и не го давам за нищо тоя климатик. И в момента не го давам! хах

    Сега наблюдавам около мен два климатика - Бланк на Мидея и Едж на Тошиба - 18-ки . Чисто нови. Пукането и тракането на Сояла ми пасти да яде пред тези два героя на клима индустрията. Това, ако ми беше вкъщи, едва ли щях да го изтърпя. Казвам го, защото горе се коментираше пукането на Сояла. Да, пука при офф и старт, но 2,3 пъти и това е. Тук на проблем ми бие. Не искам по никакъв начин да си мислите, че хейтя Мидея или Тошиба. Харесвам много и двата бранда по принцип. Казвам го само за информация.
    Подкрепям казаното. Моите двата също се държат повече от прилично. Даже като се задържа под 10 градуса вън за няколко дена и в малката стаичка 9ката и без да отварям си работеше супер.. Задържаше по 3/4 часа на 450/550 вата без офф. Та така ако пипнат софтуера малко да няма проблеми и при колегите ще е супер машината според мен.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #345

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Имаш явно големи топлозагуби!
    3-4 часа на 500 вата си е доста отделена енергия за малка стаичка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 37 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе