Страница 12 от 52 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 768
Like Tree59Одобрявам

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    51
    #166

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Velmar, има ли развитие някакво?
    здравейте отново! Да докладвам какво е развитието при нас.Идваха от фирмата.За мое учудване си носеха фреон и везна(аз очаквах да искат да си спестят тези неща).Не се стигна до там да мерят фреона, защото при огледа установиха че си духа доста топло.ПРосто и те изказаха същото мнение като вас- заради неотопляемите съседи от всички посоки, климатика вижда зор.ПОпитах ги за датчика за температурата и преместването му.ТОй се намира ниско в самото вътрешно тяло(като отвориха поне и аз разбрах какво представлява .Та- с две думи- работи климата, ама му е трудничко.Е- аз не съм имала очаквания че ще прави 30 градуса при зададени 30, но все пак ми се стори голяма разликата м/у зададената и достигнатата Т.Намалихме Т на 25гр. и си ги достиха.Просто с по-високите Т му се увеличава;а работата, но ен и ефективността, защото така или ина4е няма да може да ги достигне при сегашните условия.Разбрахме се да го следим и ако пак нещо ме притесни, да им звънна.Абе- тръгнаха си като ме успокоиха на думи, но след като и вие изказахте подобни мнения, сега съм по-спокойна.ПОне излязоха отзивчиви техниците.
    Нагалсих клапата по твоята препоръка с "air direction" -бутона , и наистина е по-добре.Благодаря
    Благодаря на всички ви за отзивчивостта и ценните съвети ,които ми дадохте!
    (Смаях техниците със знания и ме гледаха )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #167

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от velmar

    Нагалсих клапата по твоята препоръка с "air direction" -бутона , и наистина е по-добре.Благодаря
    Благодаря на всички ви за отзивчивостта и ценните съвети ,които ми дадохте!
    (Смаях техниците със знания и ме гледаха )
    Експериментирай с наклона на клапата

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #168

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от velmar
    Климатика го държа само на heat i и степен на обдухване high. Блока е ново строителство.Апартамента е изцяло вътрешен с югозападно изложение.Като пекне слънце- се усеща.Дори едната стена е ,така да се каже, с двойна изолация, тъй като се пада на калкан и има моята стена,изолазия,и следващата стена на другия блок...
    Ох, ще се побъркам вече . А климатика дали наистина е малък за помещението? 68 са ми кубиците, а той нали се води до 75.Верно че не е много толеранса, но и не е на максимум.Все пак не м исе струва нормално в тези топли дни при зададени 30 градуса да поддържа максимум 21.А като стане по-студено? тогава няма да има смисъл да го включвам изобщо
    МОже ли още едни съвет- дали е най-добре хоризонтално да е насочен на "обдухване"( т.е.- да не е застопорен смао на една позиция)?
    Съжалявам че ви занимавам само със себе си, но наистина не знам къде да търся проблема...
    Ако има някой който сериозно да твърди чеобикновенна дванайсетка става за отопление на помещение над 45 кубика и че климатика ще работи нормално без да се товари ще го заведа лично в Магнум (вноситела на Мидеа)да си обоснове твърдението защото Midea MSG12HR е за помещения до 45 кубика а Midea MSG 12 HRI (тоест инверторен) е за помещения до 75 кубика всичко друго са търговски приказки за продаване на определена стока и за пореден път ще напиша ако някой иска да се грее на климатик нека си купи климатик с една степен по- голям от необходимото по принцип тоест ако е за 9-ка да си вземе 12-ка ако е за 12-ка взима 18-ка ит.н. тогава ви гарантирам че голяма част от коментарите относно климатиците ще отпаднат

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #169

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Ако има някой който сериозно да твърди чеобикновенна дванайсетка става за отопление на помещение над 45 кубика и че климатика ще работи нормално без да се товари ще го заведа лично в Магнум (вноситела на Мидеа)да си обоснове твърдението защото Midea MSG12HR е за помещения до 45 кубика а Midea MSG 12 HRI (тоест инверторен) е за помещения до 75 кубика всичко друго са търговски приказки за продаване на определена стока и за пореден път ще напиша ако някой иска да се грее на климатик нека си купи климатик с една степен по- голям от необходимото по принцип тоест ако е за 9-ка да си вземе 12-ка ако е за 12-ка взима 18-ка ит.н. тогава ви гарантирам че голяма част от коментарите относно климатиците ще отпаднат
    Мисля, че си прав!
    Ние нашата 12-ка я взехме за хола, но аз в последния момент се реших да я сложим в спалнята, която е доста по-малка от хола.
    Техниците казаха, че е голям за този обем и щял по-бързо да достига температура и по-бързо да изключва.
    Обаче аз мисля, че си е добре за този обем, даже в големите студове при -10* едвам смогваше да докара до 20*, като сме добре изолирани, но пък сме последен етаж.
    Така че и аз интуитивно стигнах до твоя извод.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #170

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    При добрите марки, такова преоразмеряване не е нужно според мен. Преоразмеряват се тези, за които се съмняваш в способностите им...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #171

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    При добрите марки, такова преоразмеряване не е нужно според мен. Преоразмеряват се тези, за които се съмняваш в способностите им...
    Марката си е марка но болшинството от хората не им се дават пари за скъп марков климатик и като всички българи искат евтино и качествено но такова чудо почти няма . Мидеата е може би единственото изключение но тук опира въпроса ОБИКНОВЕН или ИНВЕРТОР ако се сравнят отдаваемите мощности на инверторна 12ка и обикновенна 18ка ще установите че са почти еднакви т.е. ако имате помещение до 75 кубика ви трябва инверторна 12ка или обикновенна 18ка като цена климатиците са почти еднакви но инверторния харчи с около 20ина лева по-малко ток другите предимства и недостатъци на инверторните не мисля че е редно да обсъждаме тук

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #172

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Няма такова нещо,почти еднакви са 12 инвертор МИДЕЯ и 18 конвенционален МИДЕЯ...-ДА-ама НЕ.Защо ли? Ами на инвертора 12 не му се гледа максималната мощност-а номиналната.И още една подробност -този инвертор е само рекламен трик за печелене на клиенти,АС-инвертор е това.Предполагам че е с обикновенна капилярка ,а не с електро -регулиращ вентил.ТОЕСТ ако го сложиш на мястото на конвенционална 18-ка ще работи на макс. мощност,и ще харчи макс. ток....НЕ мога да кажа колко време ще издържи,но няма да е много.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #173

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Няма такова нещо,почти еднакви са 12 инвертор МИДЕЯ и 18 конвенционален МИДЕЯ...-ДА-ама НЕ.Защо ли? Ами на инвертора 12 не му се гледа максималната мощност-а номиналната.И още една подробност -този инвертор е само рекламен трик за печелене на клиенти,АС-инвертор е това.Предполагам че е с обикновенна капилярка ,а не с електро -регулиращ вентил.ТОЕСТ ако го сложиш на мястото на конвенционална 18-ка ще работи на макс. мощност,и ще харчи макс. ток....НЕ мога да кажа колко време ще издържи,но няма да е много.
    Последните три години имаме монтирани над 600 Мидеи и мога да твърдя че познавам работата им много добре
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    31
    #174

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Здравейте
    Има ли разлика в качеството на компонентите и изработката, между климатиците с лого с бели букви MIDEA на светло син фон и другите с тъмносиньо и червено лого MIDEA?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #175

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от E_f_o
    Здравейте
    Има ли разлика в качеството на компонентите и изработката, между климатиците с лого с бели букви MIDEA на светло син фон и другите с тъмносиньо и червено лого MIDEA?
    И мен ме интересува отговора на този въпрос.Има ли някой компетентен?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #176

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от krasiika
    И мен ме интересува отговора на този въпрос.Има ли някой компетентен?
    Надписа Midea с бели букви на син фон е новото лого на фирмата а серията CSU която е произведена не в основния завод на Мидеа и е малко по зле се разпознава по предния капак на външното тяло и естествено по надписа на етикетите на модулите където пише примерно MIDEA - CSU 12 HHAA

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #177

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    В момента всичките модели са с такова лого и разлика в качеството мяма.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #178

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Значи да докладвам - откакто без да искам оставих капака открехнат 1-2 см, топли страшно!
    Колкото му задам на дистанционно /24*/, толкова ми показва термометъра на отсрещната стена на 1.30 височина.
    А преди повече от 20* не вдигаше ако вън е под -2*.
    За протокола - сега е -6* в София.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #179

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от velmar
    В интересн на истината аз пожелах това да е мястото на вътрешното тяло,ама то май нямам голям избор...Ако го бяхме поставили навътре в стаята тръбния път щеше да е доста дълъг( а знам че не е препоръчително).Те предложиха да монтират на късата стена до прозореца, но там все ще има пердета, които или не трябва да се пускат, или случайно могат да застанат поне пред част от тялото.Сега жалюзите са насочени към вътрешността на стаята, за да обдухват натам.Аз си помислих че искат да сложат вътрешното тяло на късата стена, за да им е по-лесно.А за преместването на вътрешното тяло- ако те наистина не са спазили отстоятнието до тавана- не мисля че трябва да платя за преместването,тъй като това е тяхна работа- поне според мен.Те трябва да знаят изискванията .Аз не съм избирала височината.КАзаха ми че могат и до пода да го сложат ако искам, но по принцип се слагали по-високо..
    Ох, защо трябва да станеш почти техник, за да се застраховаш от невежи монтажници
    Не се претеснявай тея клими MIDEA MSG-12HR толкова си могат особено ако ти е модела с промазаното вътрешно тяло те са с еденичен топообменик и за тва е така.Моя е монтиран перфектно и е в стая 40 куб.м и пак не го бива хем са спазени всички инст. по монтажа.Да си беше взел един PANASONIC 9-ка малайзия щеше да си мнг по доволен хем по икон. хем по топло щеше да ти е.Ама нали като се е казало MIDEA И ВСИЧКИ ТИЧАТ ДА КОПУВАТ. Тва не е сащата мидеа като преди 2 год. запомнете го !!!

    Цитат Първоначално публикувано от velmar
    Благодаря ви за отговорите и съветите! ba4_dido , още днес ще направя така, какот ми казваш.Аз и нецеля да правя "баня"-25* са ми достатъчни, но се притеснявам че не ги достига.Аз съм с малко дете и температурата на метър от земята е към 18-19*,което хич не ме устройва.Ще пробвам да замеря изходящия въздух колко е. Иначе изключва периодично- т.е.- достига зададената температура, но може би високо до тавана...Аз звънях междувременно на техника, който го монтира, казах му за проблема и той изказа подозвение че му е малко газта....Ще дойде утре да го погледне.Аз пък установих че отстоянието на вътршното тяло от тавана е много малко- около 5-6 см може би, а в инструкциите за монтаж изискването е 15 см или повече.Не знам- дано се подобри работата му, защоот не ми се иска да му помагам с духалки
    Между другото снимах и монтажа на климатика


    ОЩе веднъж благодаря ви за отзивчивостта!
    Иначе климатика ти е мон. добре само 10 см да беше малко по ниско.Не очаквай голяма разлика и дори да го вакумират.Толкоз си му е силата на тоя климатик.И моя е същия.

    Цитат Първоначално публикувано от E_f_o
    Здравей velmar.
    Имам същия климатик като твоя, със син стикер Midea.Незнам има ли разлика от другите със тъмносин и червен надпис. Стаята която отоплявам e ~ 16 м2 и е по принцип много студена. Всички стени наоколо са неотопляеми освен тавана . Само горния етаж в тази стая се отоплява. Нямам забележки за климатика. За цената си е екстра както се казва. Той си включва и изключва на 27 градуса, дори и при доста ниски температури. Но на метър от пода е толкоз 18 градуса. Така, че когато се налага му помагам с духалка, няма как. Но забелязвам, че когато пусна духалката, климатика скоро изключва и работи много малко време. Просто топлият въздух има "гадното" свойство да си седи на тавана. Затова насочвай жалюзите надолу и вентилатора на HIGH.
    Айде вземи един Panasonic 12-ka и ше видиш разликата на пода при зададени 26 градуса е 22,6 иначе в другата ми стая при мидеата е така както го казваш.

    Цитат Първоначално публикувано от alpha_beta
    Мисля, че си прав!
    Ние нашата 12-ка я взехме за хола, но аз в последния момент се реших да я сложим в спалнята, която е доста по-малка от хола.
    Техниците казаха, че е голям за този обем и щял по-бързо да достига температура и по-бързо да изключва.
    Обаче аз мисля, че си е добре за този обем, даже в големите студове при -10* едвам смогваше да докара до 20*, като сме добре изолирани, но пък сме последен етаж.
    Така че и аз интуитивно стигнах до твоя извод.
    Най правилното иказване досега по темата.Браво !!!

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #180

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 52 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 10:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 21:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе