Страница 30 от 52 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 768
Like Tree59Одобрявам

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #436

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Това за сиропора и на мен ми хрумна, наскоро посъветвах един колега да го направи. Интерсно, защо много монтажни фирми оставят огромни, грозни дупки, наместо добри впечатления. Разликата като разходи е 5 минути + 2 лева.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #437

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Какви 2лв.гипса е толкова за няколко кг. насипен. И аз от две години го правя с гипс и е естетично и вътре и отвън не бие на очи.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #438

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Може ли някой да ми каже как да накарам Мидеа MSG - 09 HRN1 да работи, само на студено под 16 градуса!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #439

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Ако е за малко,просто й затопли вътрешния сензор с пръсти.Ако ще работи постоянно-питай на лични.

  6. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #440

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Настъпиха няколко студени дни и реших да видя как топли животното (охлажда много добре) но уви в стаята си седи хладно духа топло ама една духалка духа по горещо от него. Да дадете някакъв съвет какво да правя да ги викам ли или нещо да проверя???

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #441

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Естественно че духалката изкарва по топъл въздух. Климатика му трябва време все пак работи на съвсем друг принцип от духалката.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #442

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    p0ckata, Измери каква е температурата на издухваният от тялото въздух след 15 минути работа след като си му задал максимални стойности на температурата и вентилатора от дистанционното. Измери също вътрешната и външна температури.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #443

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Цитат Първоначално публикувано от brex
    Може ли някой да ми каже как да накарам Мидеа MSG - 09 HRN1 да работи, само на студено под 16 градуса!!
    Всъщност каква температура, трябва да поддържаш.

    Ако трябва да се поддържа под 18° това не е проблем , но тябва да се добавят елементи към въздушния датчик, или да се смени.

  11. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #444

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Естественно че духалката изкарва по топъл въздух. Климатика му трябва време все пак работи на съвсем друг принцип от духалката.
    Все си мисля че 2 часа не е малко време. Тези ми наблюдения за духалката и климатика са след толкова време работа ако туй му е максимума е... го у климатика.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #445

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    p0ckata, виж какво е написал valen1:
    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    p0ckata, Измери каква е температурата на издухваният от тялото въздух след 15 минути работа и след като си му задал максимални стойности на вентилатора и температурата от дистанционното. Измери също вътрешната и външна температури.
    Направи тези 3 замервания и ще може да ти се отговори по-прецизно, иначе - викаш си техниците...
    Що се отнася до сравняването на изходящия въздушен поток от духалка и вътрешно тяло на климатик като температура - е неуместно.
    Климатика винаги духа с по-ниска toC в сравнение с духалка 2kW.

  13. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #446

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Вчера ми монтираха MSG 12AR в ателието на жена ми,първи наблюдения-качеството на изработка и качеството на пластмасата на вътрешното тяло и качеството на изработка на външното са на светлинни години от тези на инверторната ми Осака CH 14LBP монтирана преди три години,жалузите за ориентация на въздуха наляво-надясно са от някакъв смешен черен полиетилен,самата пластмаса от която е изработено вътр.тяло е изключително нискокачествена и недобре излята ,с някакви смешни лампички,лично аз такова чудо не бих сложил вкъщи.
    При достигане на зададената температура турбината продължава да върти въздуха вътре, макар и вертикално да измества струята нагоре.
    Поради леко бръмчене се наложи да махнем ламарините на външното тяло и в него не видяхме нито нагревател, нито термостат, който да го командва.Джаджата която се монтира отдолу за отвеждане на водата е направена колкото за отбиване на номера,гумичката не уплътнява и водата тече през него(наложи се направи си сам-изрязване на още една гумичка ).
    Толкова за отрицателните страни,сега положителните-топли много(поне за вчерашната температура- 9 градуса) с включен нагревател-720 W и без него,тихи вътрешно и външно тяло,добра изработка,качество и външен вид на дистанционното.
    И все пак като се замисля е добро предложение впредвид цената си-465лв.+150 лв. за монтаж в офис помещения,цехчета,складчета,ателиета,фризьорски и козметични салони и т.н. за вкъщи препоръчвам да се отделят повече пари и да се купи нещо малко по-качествено поне на външен вид.


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    10
    #447

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Привет, вкъщи се появи ДОСТА голям проблем!

    При работа на климатика в режим на затопляне след няколко цикъла на дефроз, се чува връщане (за момент) на газа във вътрешното тяло (изсъскване и избълбукане), панелите на вътрешното тяло се покриват със лек скреж, който се разтапя при работен режим на отопление и както сами се сещате - ефектът е мокър таван (и част от стената). Това се случва при преминаване в дефрозт, но не всеки път.
    Питата на външното тяло заскрежава 3/4 навивки отдолу и 2/3 по средата, което ми мирише на намаляващ фреон (а климатика е закупен преди 2-3 месеца).

    Благодаря предварително!

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #448

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    krisku, Това, че тавана и стената ти са мокри какво общо има с работата на климатика. По какво преценяш, че за това е виновен климатика. При това връщане, за което говориш вътрешният вентилатор продължава ли да върти, без да спира.

    Валят дъждове в страната от няколко дни и ще валят още няколко, да не би от това да е мокра стената и тавана ти.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    10
    #449

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Когато се получи въпросното връщане, вентилатора на вътрешното тяло спира да върти. А заскрежаването не знам защо се получава, не го прави всеки път а през някакви определени периоди, просто при дефроз вътрешното тяло се покрива леко със скреж (тази сутрин го видях покрит), и когато климатика започне да топли, тази скреж се изпарява и предполагам заради това се получават тази влага. Не е от дъждовете, дори се качвах на тавана - нищо подозрително.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #450

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Това връщане през колко време става и колко е като продължителност. Колко време климатика работи на отопление преди да се случи обръщането.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 52 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 10:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 21:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе