Страница 31 от 52 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 768
Like Tree59Одобрявам

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    10
    #451

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Връщането трае около 4-5 секунди. Преди да започне връщането, климатика работи може би 30min. Най-интересното е, че описания проблем не се случва всеки път, а само понякога.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #452

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    На пълно нормално е да се заскрежава вътрешното тяло при дефрост това го има и на мойте 2 мидеи които са долу в подписа ми.А за външното тяло вечерта ще постна тук няколко снимки на Midea msg-12hr за да видиш как заскрежава външното тяло.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #453

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Ето и обещаните снимки на външното тяло на Midea MSG-12HR :

    1-вата снимка е при външна темп. -2 градуса 7 мин. от пускането му : [img width=380 height=600]http://www.prikachi.com/files/1131284E.jpg[/img]
    2-рата снимка е пак на -2 градуса но на 11 мин. след : първоначалното пускане [img width=383 height=600]http://www.prikachi.com/files/1131288n.jpg[/img]
    3-тата снимка е пак при -2 градуса но вече 34 мин. след първоначалното пускане : [img width=480 height=600]http://www.prikachi.com/files/1131291k.jpg[/img]

    Вътрешната температура при пускането на климатика беше 14 градуса външна темп. -2 градуса изходяща темп. на вътрешното тяло при 7-мата мин. от работата му е 39 градуса мерена от пред, пред ламелките на разтояние 3 см с професионален уред модел "КМ-451" .На 11 мин. след пускането на климатика темп. с която духа е 41 градуса,а стайната вече е 16.8 градуса.И на края на 34-тат мин. след пускането на климатика стайната темп. вече е 20.7 градуса,а вътрешното тяло духа с 47.6 градуса.

    П.С климатика беше нагласен на 27 градуса,а вентилатора на вътрешното тяло беше на high.
    Дано да съм бил полезен с тоя пост.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #454

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    От всичко написано не разбирам има ли проблем или не?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    10
    #455

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    bobovo, определено ми помогна, благодаря! Тази сутрин нямаше проблеми, вътрешното тяло не се беше заскрежило, но го приемам за нормално. И все пак мисля да звънна пак на фирмата, да ги помоля да дойдат да проверат газа, защото не съм наблюдавал процеса на монтаж и имам съмнението, че не са използвали вакуум помпа. Някъде бях прочел, че е възможно това да се случва поради недостиг на газ, с R407 съм, и до колкото знам не е възможно да се допълни, ще ги извикам да го източат, после напълнят наново и после да вакумират. Имах малко проблеми с въпросната фирма, но не е тук мястото да правя анти-реклама, ще видим какво ще стане.

    Благодаря на включилите се!

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #456

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Забрави да ти точат и зареждат наново. То дали и ще дойдат като кажеш какво искаш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #457

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    VeleV.Klima имам едно леко дранчене от страната на компресора.Да знаеш от какво може да е ?

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #458

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Или решетката отпред или вътре някоя тръба допира до корпуса при работа на компресора. Ако ти е удобен отвори горния капак и разгледай каде е най близо. Или пък изолацията на компресора подпира някъде.На снимката е един от три климатика който монтирах и този дрънчеше само, оказа се че е от тръбата с ресивъра (това издутото)[img width=800 height=600]http://m.sibir.bg/uploads_bg/img/0194666/img_194666_1583421_r.jpg[/img][img width=450 height=600]http://m.sibir.bg/uploads_bg/img/0194666/img_194666_1583418_r.jpg[/img]

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #459

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Мерси много!!! Утре ще го видя.

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #460

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Случва се , отваряш внимателно и слушаш- всичко може да е... преди няколко дни подлагах парчета изолация за тръби на предната решетка- имаше луфтове някакви и в един момент влиза в определени обороти и дрънчи яко...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #461

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Цитат Първоначално публикувано от krisku
    bobovo, определено ми помогна, благодаря! Тази сутрин нямаше проблеми, вътрешното тяло не се беше заскрежило, но го приемам за нормално. И все пак мисля да звънна пак на фирмата, да ги помоля да дойдат да проверат газа, защото не съм наблюдавал процеса на монтаж и имам съмнението, че не са използвали вакуум помпа. Някъде бях прочел, че е възможно това да се случва поради недостиг на газ, с R407 съм, и до колкото знам не е възможно да се допълни, ще ги извикам да го източат, после напълнят наново и после да вакумират. Имах малко проблеми с въпросната фирма, но не е тук мястото да правя анти-реклама, ще видим какво ще стане.

    Благодаря на включилите се!
    Краси,стига си чел и омотавал,ръгни му един термометър под жалуза и ако ти дигне над 50 гр.-свиркай си.Мидеите може да са с всякакви кусури,ама напомпват до 23-24 атмосфери/R22/ за норматив.Мисля за 407- 25-26,което/нека Велев каже/,ама си е около 60 гр.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    112
    #462

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Здравейте,да покажа и аз моите замервания.Midea MSG-12HR -монтаж без вакумиране,4м тръбен път,25м2 стая затоплена до 22* при външна температура 0*,климатика при зададени 26*на high вентилатор на изхода на жалузите достигна до 47*.Същото замерване направих и с температура зададена на 24*-стигна до 44*.Как е според вас?Добри ли са тези резултати.Притесни ме малко че при първото замерване с зададена температура 26*,външното тяло се заскрежи,горе-долу равномерно....Има ли нужда от притеснение..?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #463

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Хич, даже.Може да се притесняваш, ако заскрежава неравномерно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    112
    #464

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Хич, даже.Може да се притесняваш, ако заскрежава неравномерно.
    Ами,не.Заскрежава си равномерно.Снощи имаше силен снеговалеж/и дъжд/ и много ниски температури-около -8*/За Варна това си е направо кучешки студ /.Климатика си работи добре.Суртинта като го погледнах обаче видях,че има доста лед събрал се долу в тавата му и маркуча за конденза е замръзнал.Сега сигурно водата е замръзнала в цялата тава и се отводнява от където намери.Само да не стигне перката че.......незнам.....дали да размразявам с гореща вода,или дефроста ще си свърши работата,при полужение,че цял ден не вали,но си е -4*?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #465

    Re:Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Щом е замръзнал дренажа, леда ще си пълзи нагоре.Махай всичко, което е монтирано там - пишката и маркуча.Тези дни го дават топло и сам ще се размрази, ама помогни му все пак.Дефроста не може да размрази дъното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 52 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 10:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 21:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе