Страница 21 от 23 ПърваПърва ... 111920212223 ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 331
Like Tree4Одобрявам

Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #301

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Моите майстори - срязаха гайките на вътрешното тяло края на тръбите(тея резби не били сигурни) и направо напъхаха отгоре техните и с припой ги запоиха.
    Та на моя си бяха 10/6 на вътрешното. Та има и с 12 и с 10 на високото (дебелата).

    Дори се връщаха да вземат 10мм щото бяха взели 12мм и не им вършеше работа.

    Та моя е с 10 мм и не бучи от високо налягане. Така че не ти е там проблема.

    Е тука у Софийско имам една Мидея, след дефроста като почне да вкарва топлото и в първият момент и тя прибучва за момент докъто фъна се развърти- така че това си е високо налягане и малко обдухване.
    Този пост е редактиран от kossis; 08-04-13 в 15:17.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #302

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Вчера беше преместен в друга стая - по -малка и с по -дълъг тръбен път - около 4 метра и нещо. Като че ли сега бученето е доста по- леко, дори на най-ниски обороти като че ли бучи , но леко. На втора скорост пъх въобще вече не се усеща!..

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #303

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    на комшията мидеята така бучеше зверски ,добре че дефектира много дразнеше ..

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #304

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Ела да видиш на комшията Осаката какво прави..чудя се на кой да с еоплача. Тормози цяла кооперация !

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #305

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Еми кажете му да турне тампони на външното !

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #306

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    на съседката се наложи аз да купя и сложа тампони щото ми писна .. циганят се за 20 лв макар че климатика и на тях пречи ... ми да бръмчал си ама какво да направим... ми правим нещо в краен случай местим външното ! търсете си правата това е нарушаване на наредбата за допустим шум в часовете за почивка ..

  8.  
     
  9. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #307

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Имаше ли голяма полза от тампоните?

    (аз имам едни бръмчалници от друга марка монтирани с обикновени тампони , според техниците тампоните с прекъснат болт няма да помогнат... не че и шума е много силен, ама все пак)

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #308

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Е как няма да помогнат бе - нали за това са с прекъсната твърда връзка. За какво им е да правят иначе такива тампони.

  11. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #309

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Ако бръмченето е от компресора дали ще помогнат тампоните?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #310

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Оф еми нали за това са точно тия макари- като имаш замръзване на компресора и вибрацията се предава на стената, да я прекъснеш чрез допълнителните тампони.

    Той и компресора е на тампони, но обикновенно като замръзне от студа и леда зимата и става -все едно е твърдо свързан (при усилена работа). В такива случай е препоръчително-макарите.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #311

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Абе от самия компресор е шума от тая Осака. Не знам на кой да се оплача вече и към коя институция! Веднъж още есента им казах на тея съседи! Колко пъти да им казвам. Вярно че е сложен дриректно без тампони на стойките но не е това само проблема и тампоните едва ли ще решат проблема! Като стане студено и под нулата елате чуйте за кво иде реч. Ужас. И аз като се събудя и му броя включванията цяла вечер. Кошмар!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #312

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Батка, нали аз това казвам че проблема е компресорен шум. И точно тия тампони намалят вибрациите предавани към стената. Незнам как по елементарно да го обясня.
    Я вземи и си завари гърнето на колата твърдо без гумени тампони към пода на колата и кажи как е от към шум ? Аз не съм пробвал и не мисля да го правя.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #313

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    тампоните помагат доста ! слагайте смело и не са скъпи ..
    zhelko одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #314

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Я кажете защо има две моно и едно мулти позиции или общо 3 позиции на това копче на климатика ?

    И втори въпрос за един MSR -всяка година го мия вътре питата с меглио и шише с вода. Тази година го измих и от вън си течеше, но не много интензивно. На другия ден протече вътре. Защо стана това ?
    Дали прахта е затлачила отвра на ваната ???
    Ще го отворв целия да проверя.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #315

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Ей на празници го ударихте и никой нищо не казва, то и аз съм в прованса !

    Вчера сам го изчистих ! От моето миене на прахта на питата с меглио и вода всяка пролет, освен че съм свалял прахта от алумина съм затлачил ваната с желеподобна прах, свалих я и в банята.

    Само вентилатора ми се опря. Развих му винта на оста и от другата страна освободих турбината и питата. Цялата турбина я дърпах, и излезе на страни, след придърпване на питата напред. Но от другата страна се разтегляше тая гумена-лагер втулка и така и не посмях да дърпам по силно.

    В крайна сметка я мих на место с четка за боя и вода + отверка.

    Забелязах че на максимална скорост има много слаби вибрации от натрупаната прах.

    За това е най добре да се свали тая турбина.

    Ако някой знае как се сваля тая турбина нека каже, че с дърпане може да се скъса гумената втулка ???

    И ВД пръсках и неще копелето китайско, а е много тясно и нищо не можах да вкарам !

    Ако се завре отверка между външната страна на турбината и стената на ел. мотора- лостово дали ще се счупи пластмасата или ще има ефект ????
    Колко вани има под питите тая Мидея МСР -една или две ???
    Този пост е редактиран от kossis; 07-05-13 в 17:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе