Страница 93 от 95 ПърваПърва ... 43839192939495 ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 1413
Like Tree669Одобрявам

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    513
    #1381

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от dorodoro Виж публикацията
    Здравейте. Днес пуснах климатика за първи път във breezeless режим. Нормално ли е, като лежа под него да усещам студената струя? Изключително неприятно е усещането.
    А защо лежите под климатика. Нормално е защото студения въздух се спуска надолу към пода на стаята.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2025
    Мнения
    18
    #1382

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Лежа точно под него, защото е монтиран над лежанката на дивана.Имам и митцубиши при което почти липсва тази "екстра" Ще пробвам с различни настройки на клапите.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    513
    #1383

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от dorodoro Виж публикацията
    Лежа точно под него, защото е монтиран над лежанката на дивана.Имам и митцубиши при което почти липсва тази "екстра" Ще пробвам с различни настройки на клапите.
    Тогава не използвай функцията BreezeleSS а вдигни нагоре голямата клапа на вътрешното тяло и така няма да ти духа студено под вътрешното тяло.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,218
    #1384

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Мойте ги пробвах на охлаждане няколко пъти вече. На тих режим слиза на 60-70 вата зависимо колко е топло навън. При тази консумация вчера засякох при 65 вата духа с 16,5 градуса на тих режим, и мисля няма да ми е нужна тази екстра с затворената клапа, струята е доста деликатна няма студено течение. При пуск за секунди почва да духа студено, като на 450-500 вата духаше с 5-6 градуса
    При работа на минимум мога да потвърдя че няма никакви шумове от фреон и т.н
    Направил съм и на охлаждане настройката на 10хз, като пада и на 9. Незнам колко са били по default.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 29-05-26 в 10:58.
    GLARYS одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2025
    Мнения
    18
    #1385

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    И при мен са същите настройки
    Просто не очаквах, че ще усещам студен полъх под машината. Иначе като стана пред него нито духа силно, нито вее което е екстра. Просто част от въздушния поток явно се отклонява надолу по някакъв начин.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #1386

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Тези Мидеи като ги оставят да слязат до тези обороти, не започват ли повишени вибрации, след като са с еднороторни компресори

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1387

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    не ,идеално си бачкат .. външното не можеш да разбереш че работи

  10. Junior Member Аватара на Валентин Игнатов
    Тук е от
    Apr 2026
    Мнения
    17
    #1388

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от dorodoro Виж публикацията
    Просто част от въздушния поток явно се отклонява надолу по някакъв начин.
    Здравей, dorodoro
    Затварянето изцяло на клапата има за цел да изтласква въздушния поток предимно надолу, за да осъществи комфорт на обитателите които са пред климатика.Ако забелязвате, клапата има няколко реда отвори около 3см. които са почти в отвес с пода.Тъй като турбината завихря въздуха отгоре надолу се получава допълнителен ефект тип вятър.Маркетингово го описват като 3D въздушен поток, което е пълна глупост.
    Другите две позиции Breeze Away и Mind са доста по-подходящи за вашите нужди, както са писали по-горе.Ако оборотите на турбината са ви високи в тези режими, може да опитате Silent mode с вдигната клапа в крайна горна позиция.



    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Може ли да помоля някой с Брийзлес,да види на тих режим на 14 ти канал,колко са му оборотите на турбината.При мене на Frama,при режим охлаждане са 75,което умножено по 8 трябва да са 600 об.,и заради дългата турбина ми се струва доста ветровито в малката спалня.При режим вентилатор са 61,което трябва да са 480-490 об,и е доста по добре.
    Здравей, ^Rokera^

    Точно толкова са и на Breezeless 75, само че в режим охлаждане.При отопление варират между 75 и 90, а защо е така нямам идея.На вентилатор при мен са 55 и 56.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2025
    Мнения
    18
    #1389

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Вече два часа си бачка на охлаждане. Настроен е на 24 градуса. Разхода непрекъснато варира от 60 до 80 вата. И да съм честен, при темперирано помещение вече почти се не усеща да духа надолу. Има го, но не е както в самото начало.
    GLARYS одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2026
    Мнения
    26
    #1390

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Може ли някой да ми помогне с един малък експеримент?


    Има ли някой, който би се съгласил да загрее малко устройството, само за да се измери най-ниската степен на модулация, при която започва да се прегрява, и да се достигне температурата на изключване? Ако е възможно, използвайте автоматичния вентилатор.


    Би било чудесно, ако след това споделите графиката!

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1391

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    не ти разбрах експеримента .. това в кой режим ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2026
    Мнения
    26
    #1392

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Моя грешка, в режим на отопление.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1393

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    колега 30 градуса е ,лято сме .. какъв режим на отопление ? отделно минимума е дъвкан многократно и се знае какъв е - на по новия олекотен модел е 10 херца след настройка ,на по стария с външно от Ал изи е 20 херца

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2026
    Мнения
    26
    #1394

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Не ме разбираш правилно. Аз също знам стойностите на честотата, но какво означава това по отношение на мощността – консумираната мощност? Каква е абсолютната минимална консумирана мощност, преди Breezeless да започне да се включва и изключва?


    Това е, което бих искал да знам. Лятното време е идеално, защото вътрешният температурен сензор може бързо да се прегрее.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,218
    #1395

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    95-105 вата на отопление
    50-80 вата на охлаждане
    Magiaconatus одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе