Страница 94 от 95 ПърваПърва ... 448492939495 ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 1413
Like Tree669Одобрявам

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1396

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    за консумираната мощност има писано десетки пъти ,не сте чел темата - няма как за всеки новодошъл да се пише едно и също ,четете ..

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2026
    Мнения
    26
    #1397

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Прочетох темата, но не съм убеден, че измерените стойности на мощността са максималните, тъй като никой не е принуждавал уреда да се включва и изключва. Резултатите на GLARYS са най-близки, но при неговите измервания уредът е работил часове наред в такъв режим, а външната температура е била ниска. При по-горещо време консумираната мощност би могла да бъде по-ниска.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #1398

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Аз когато съм пускал на по-топло време минимумът се качва, а и няма гаранция че тези стойности ще са еднакви при всеки.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,218
    #1399

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Мойте съм ги ползвал малко на отопление от 8 до 24 градуса външна температура работи стабилно на 105 вата и не е изключвал, но беше слязъл на 9-10 хз, така че по ниско едвали ще може, При специфични условия ако навън е топло а вътре хладно ще слезе можеби на около 80-90 вата, но не съм го пробвал. Дайкина ми ftxm20a ако е в такива специфични условия слиза на 110 вата, иначе ако е топло вътре 24-25 градуса изключва на 140-150 вата
    Magiaconatus одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1400

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    при по топло време няма как тази консумация да е по малка ,защото се вдига налягането .. пак казвам четете повечко

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2026
    Мнения
    26
    #1401

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Това няма нищо общо с това. Просто когато навън е над 10 °C или около това, е възможно да отбележите с 20–30 W по-ниски стойности от наблюдаваните минимални. Моят Oasis Plus се държи по същия начин. Той се колебае около 300–330 W, но когато температурата е над 10 °C, може да спадне до 270–280 W.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1402

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    това е чудесен минимум за мощна машина правилно оразмерена .. Ал Изи 9 при мен е в 25 квадрата ,с минимум от около 300 вата почти не изключва зимата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2026
    Мнения
    26
    #1403

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    I've used mine a little on heating from 8 to 24 degrees outside temperature it works stably at 105 watts and hasn't turned off, but it had gone down to 9-10 Hz, so it can hardly go lower. Under specific conditions if it's warm outside and cool inside it will probably go down to about 80-90 watts, but I haven't tried it. My Daikin ftxm20a if it's in such specific conditions goes down to 110 watts, otherwise if it's warm inside 24-25 degrees it turns off at 140-150 watts
    Би ли могъл да пробваш малко с него заради мен?


    След като започне да се нагрява, трябва да намаляваш температурата с 0,5 стъпки точно преди температурата на изключване.

    - - - - - - - - - -

    По-скоро бих го нарекъл ужасен.


    Впечатляващото име не оправдава толкова високата минимална консумирана мощност. По-скоро става дума за лош дизайн.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1404

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    ти си преоразмерил жестоко машината и оспами всички теми за марката с проблемите си ..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2026
    Мнения
    26
    #1405

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Това няма нищо общо с преувеличаването.


    Никой не те принуждава да реагираш. Ако нямаш какво да добавиш към дискусията, просто си продължи деня.

  13. Junior Member Аватара на Валентин Игнатов
    Тук е от
    Apr 2026
    Мнения
    17
    #1406

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Magiaconatus Виж публикацията
    Може ли някой да ми помогне с един малък експеримент?


    Има ли някой, който би се съгласил да загрее малко устройството...
    Здравей,

    При по-топло време, както е сега навън,над 20 градуса, няма как да се правят подобен тип експерименти, защото най-малкото има софтуерно ограничение за оборотите на компресора с цел адекватното предвижване на маслото му. И при 100W консумация хладилния агент ще влиза с градуси над допустимите.А ако COP стане над 6 се счита, че вътрешния топлообменник няма къде да отвежда топлината в помещението, образно казано, и системата превантивно изключва.Иска се външното тяло да работи с околна температура под 7 градуса, за да се изчисли някакъв минимум, макар и абстрактен такъв...

    Машината от темата по принцип има минимум на отопление, който варира между 240 и 320W, според условията и софтуерните ограничения.Със сервизна настройка може да работи и под 200W, но е опасно това да се случва за по-дълго време, именно заради неправилното предвижване на маслото.Затова има специален механизъм, който през определен интервал време, вдига налягането в системата, нарича се "Oil return program".Изпълнинието на тази програма трае около 5 минути, отново според условията.Мощността на компресора е близо до номинала му, и ако през това време температурите в помещението се покачат (T1 показва над 2 градуса от заданието+компенсацията), климатикът изключва.Има едно много важно условие, за да работи този процес правилно, а и климатика като цяло, нарича се правилен монтаж - Ако климатизатора е поставен с твърде малки отстояния м/у стени и таван, не е пресметнат правилно спрямо отдавана мощност, обем и температурни загуби на помещението, започват да се появяват тези аномалии с къси цикли на работа, претопляне/преохлаждане, високи минимуми и т.н.
    Alexi, vanz, bobivg и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1407

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    между другото 9 херца са около 100 вата при този модел с този компресор 9.6 кубика .. ако мерите нещо много по ниско уредите ви са неверни ( сякаш някой твърдеше по нагоре че слизал на 60 вата - невъзможно )

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    824
    #1408

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    А защо при настройка от 10 hz работи на минимум 100 в,а при дефолт настройката която е 20 hz,като чета темата работи по скоро на 300 в при отопление а не на 200 .Тоест заводско Breezeless и All eazy pro са настроени по скоро на 30 hz минимум ли.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #1409

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    не .. на отопление налягането е по високо и 1 херц е повече ватове .. грубо казано . .. минимума на отопление е по скоро около 250 вата усреднени зависи от други условия

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,218
    #1410

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    На охлаждане при 20 градуса навън тогава е 60 вата . Днес при 32 минимума беше 90-95 . По ниско от това няма и смисъл с този хардуер поне.

    Тази сутрин работи на 120 вата на 16хз. Като е отворено навсякъде 4 стаи и коридор
    Сега затворих вратата на кухнята и падна на 9хз и 65 вата.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 23-06-26 в 06:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе