Страница 70 от 73 ПърваПърва ... 20606869707172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 1087
Like Tree581Одобрявам

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1036

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    GLARYS, значи забелязвам следното- след Off ако компресора тръгне без първоначален пик, както е при теб, а направо от 320 W и ги задържи, жалузите не се свалят и работи на ниска степен на вентилатора. Но има моменти, когато се получава първоначален пик и тогава жалузите се свалят и работи нормално. След това и да падне на 320 W, продължава нормално. Но до следващия Off. Не мога да разбера защо се получава това и дали е само при мен или новите модели с лекото външно така си работят.
    А да попитам, какво имаш предвид като казваш, че голямата клапа си я пуснал в автоматичен режим? При мен май няма такава настройка, защото дистанционните са различни.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1037
    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    GLARYS, значи забелязвам следното- след Off ако компресора тръгне без първоначален пик, както е при теб, а направо от 320 W и ги задържи, жалузите не се свалят и работи на ниска степен на вентилатора. Но има моменти, когато се получава първоначален пик и тогава жалузите се свалят и работи нормално. След това и да падне на 320 W, продължава нормално. Но до следващия Off. Не мога да разбера защо се получава това и дали е само при мен или новите модели с лекото външно така си работят.
    А да попитам, какво имаш предвид като казваш, че голямата клапа си я пуснал в автоматичен режим? При мен май няма такава настройка, защото дистанционните са различни.
    На моето дистанционно управление има бутон за включване и изключване на автоматичното движение на голямата клапа. С всяко еднократно натискане на този бутон голямата клапа се премества с една позиция и така ръчно я свалям до най долното и положение и тя вече се движи само при пускането и спирането на климатика.
    Alexi и eleena харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1038

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    и аз съм застопорил голямата клапа в най долно положение и така не я мърда при он-оф ,че е шумничка .. а да задаваш ръчно високи степени на вентилатора ,а той да стои на ниска степен е съвсем нормално ,така е написан софтуера с цел да не вее хладно .. ако искаш да духа горещо с висок дебит вдигаш градусите .. не е особено нормално да работи на 300+ вата и жалузите да стоят горе ,аз имам и от 2та вида мидеи стария и новия модел но новия е на село баща ми я ползва ,нямам сериозни наблюдения но той е много доволен от климатика тих е ,топли стая в къща без изолация и със стари дървени дограми

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1039

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Снощи вечерта оставих Midea 09 Breezeless първия модел да работи в режим да следи температурния датчик в дистанционното.За разлика от вчера следобяд когато беше топло снощи външната температура падна до минус 5 градуса и се увеличиха топло загубите и цяла вечер климатика работи без дълъг ОФ.На графиката се вижда как след дългия ОФ климатика тръгва на пълна мощност в 16.30ч., като до 16.30 на климатика беше зададено да поддържа 18 градуса а в 16.30ч му увеличих зададената температура на 22.5 градуса и до сутринта нямаше дълъг ОФ. На мен повече ми харесва работа на климатика когато следи температурния датчик на вътрешното тяло и ползвам

    Screenshot_20240112-084828.jpg
    Този пост е редактиран от GLARYS; 12-01-24 в 09:11.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1040

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Отклонихме се от проблема на човека.
    Писледно нормално ли е да работи с 350 вата и да не смъква клапата?
    И тва че не смъква клаапата означава ли, че е в ОФФ а разхода идва от нещи друго? Примерно нагревател?

  7. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1041

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Ами не може да е Офф, цяла нощ работи така:
    https://i.postimg.cc/4yJjcPM2/Screen...tplink-iot.jpg
    И това да поддържа 18° ! Имам 18-ка All Easy Pro в 45 кв.м. за същото време консумира по 550 W. И това е така, защото вентилаторът духа съвсем леко и всъщност топли само около вътрешното тяло.
    Този пост е редактиран от eleena; 12-01-24 в 11:23.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1042

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Ами не може да е Офф, цяла нощ работи така:
    https://i.postimg.cc/4yJjcPM2/Screen...tplink-iot.jpg
    И това да поддържа 18° ! Имам 18-ка All Easy Pro в 45 кв.м. за същото време консумира по 550 W. И това е така, защото вентилаторът духа съвсем леко и всъщност топли само около вътрешното тяло.
    Пробвайте да видите как ще работи като му зададете по висока температура от 18 градуса. Възможно е нарочно да не сваля клапата при 18 градуса за да не духа хладна струя към вас.
    eleena одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1043

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Е как ще духа хладно с 340 вата?
    Това си е сериозна консумация.
    На тазо графика има ли прекусвания лил цяла нощ е харчил по 340 вата на час?
    С такава консумация спокойно можеш да отопляваш 20м2 стая на 24 градуса.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1044

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е как ще духа хладно с 340 вата?
    Това си е сериозна консумация.
    На тазо графика има ли прекусвания лил цяла нощ е харчил по 340 вата на час?
    С такава консумация спокойно можеш да отопляваш 20м2 стая на 24 градуса.
    Аз не вярвам на графиката която е качена от "eleena". Тази графика е някаква средна консумация с която е работил климатика в която не е показано колко пъти климатика влиза в ОФ. За цяла нощ няма показан нито един ОН/ОФ, нито дефрост има само едно малко покачване на консумацията за кратко и при задание от само 18 градуса на отопление. За мен няма как да се добие представа как реално работи климатика от тази графика!
    Този пост е редактиран от GLARYS; 12-01-24 в 12:58.

  12. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1045

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Работи непрекъснато на 320-340 W при настройка 18°, което е сериозен преразход. И това се получава, пак да повторя, защото температурата буквално остава във вътрешното тяло поради ниската честота на вентилатора, която не може да се регулира, освен да му вдигна градусите примерно на 20. Тогава вдига мощността на компресора на 500-600 W и жалузите се свалят и задухва силно. Като го сваля пак на 18, изключва след като си постигне температурата, но при следващото включване пак заработва на 320 W и на минимална вентилация. Сега ще го пробвам за по- дълго време как ще работи на 20 ° и ще пиша.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1046

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Ти това 18 заради непоносимост към високи температури го правиш или заради икономия?
    Вдигай го на 23. Пак толкова ще ти гори. ако няма проблем самата машина

    - - - - - - - - - -

    А сигурен ли си, че това приложение мери вярно? Колко градуса е температурата на струята когато работи с 300 вата и клапите са горе? Виж си външното тяло дали работи по това време.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1047

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    явно бая топлозагуби имаш ,дори на сайлънт да работи пак обръща въздуха добре а 300 вата не са малко .. не знам защо не му смъкнеш ръчно клапата надолу ?

  16. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1048

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    След различни експерименти вчера, установих, че настроен на 20°, но при включен датчик на вътрешното тяло, климатикът тръгва нормално. Първо вдига мощността на около 600W, после постепенно слиза на 320 и се задържа, като поддържа горе около 24° а долу около 20-21. След дълга работа изключи, а после пак тръгна нормално. Намалих на 18, тъй като 20° ми е високо за спане, след първото включване тръгна нормално, но при следващото OnOff тръгна на скопения режим около четири часа на OnOff, като поддържаше 18°. После превключи на нормален режим и следващите 6 часа работи на него без изключване(това беше през нощта)После гледам на графиката че пак е започнал да работи ОнОфф, явно на скопения режим. Та изводът е, че климатикът няма повреда, явно софтуерно са му задали някаква странна логика и работи по- добре на датчикът от вътрешното тяло.
    Общо взето там, където е с пикове тръгва нормално, а без пикове на скопен режим.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1049

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Лятото на колко градуса спиш ако не е тайна. И другите марки и модели климатици ще се "шашкат" на 18гр. Не е ли по-добре някакво конвекторче за тези 18гр.
    mimojef одобрява това.

  18. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1050

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Е, лятото си е лято А за конвектор... има, но за 4-5 часа работа прави толкова, колкото климатика за 24ч. А това за шашкането не е вярно. В другата спалня имам All Easy Pro 9-ка и той работи напълно адекватно на 18° от датчика в дистанционното. Даже съжалявам, че не взех такъв вместо BreezeleSS-а, ама бяха свършили девятките във фирмата, от която ги купувам.
    Този пост е редактиран от eleena; 13-01-24 в 11:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 70 от 73 ПърваПърва ... 20606869707172 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе