Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 287
Like Tree126Одобрявам

Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #211

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Аз пък не разбирам защо се сравнява седмица Zs-s/w с 12-ка GE в различни помещения и се правят заключения.

    Мимоджеф , сравнявай Zs с този от клипа макар и 9-ка , виж му цената и скачай ако трябва. Не виждам нищо космическо в турския продукт , освен wifi ако е включен в цената.
    Аз за две години смених три климатика в спалнята докато Zs не ми урадиса , така че хич да не ти пука сменяй ...

    https://m.youtube.com/watch?v=jKF1RXOrWEQ

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #212

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Търговците не са виновни, че производителите правят климатици с ниска себестойност.
    ------------------------
    Да има.
    Около ЗС обаче се наблюдава тенденция към масово развъждане на черни котки
    Това със себестойността е такава дълга тема, че дори не искам да я започвам. Аз съм пряко и най-обстойно запознат с въпроса. И ако си мислиш, че това също не е глобална тенденция, а само "проблем" на МХИ, значи сме в дълбока грешка. Въпреки ниската себестойност на моя около него черни котки не съм видял, пак подчертавам - моя си работи добре. Може би аз съм попаднал на добра бройка или ти на лоша, можем само да гадаем. Както можем да гадаем защо от уж топ модели пак има брак. Съжалявам, ако си изтеглил късата клечка, дано зимата си доволен поне. Аз просто не споделям летните ти впечатления, моята реалност е коренно противоположна. Работи си без забележки климатикът и това не е само мое мнение. И въобще, колкото повече сравнява човек, толкова по-нещастен се чувства.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #213

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    ОФФ
    Оставете ги тези климатици. Всичките са боклуци.
    Ето ви една машина създаваща максимален комфорт.
    IMG_20190906_134350.jpg
    Този пост е редактиран от mimojef; 06-09-19 в 17:12.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #214

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Тея двете синеещите през прозореца хладят много добре
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #215

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    mimojev, ама ти не спираш да ни дразниш!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #216

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Коментираме една и съща тема десетки пъти. Моето мнение съм го казвал много пъти, ME в къщи няма да влезне и то не защото се чупят, а защото начина им на работа е далече от представата ми за зимна машина. Говоря за високия клас, ниския изобщо не го гледам. Тези дни слагах на познат втора ръка DM серията, просто няма такава гавра. Това е имитация на климатик. Без да влизам в ролята на говорител на Сашо, но до колкото знам споделя част от моите виждания.
    На мен като цяло не ми пука каква машина ще си сложа,защото знаеш че постоянно изпадат някакви добри машини.Смених Дайкин с LG за мен автогол,а после смених един Панасоник с LTC добро попадение,и после Дайкин и Саньо с две Тошиби,кусури имат работят ли над и около номинала дефростват често даже по време,а при мен са такива условията в къщата.И на едната не могат да се сменят лагерите заради капсолования мотор.При наще смених Саньо с ХЕВИ 100v.два пъти му нося платката на майстора,сега ще я давам пък ама на Румб@та дано стане ако не,друг ще сложа ама Хеви ще ги пропусна категорично.
    Изгледай пак ревюто м/у DM и ZSP аз останах с впечатление че и Руснаците харесват МЕ повече.
    Познавам монтажници от Пловдивския Вимакс и не са идиоти,даже вдигнаха нивото над средното,избягаха от други големи фирми колеги и отидоха там,добре им плащат.
    Ама тук нещата изглеждат малко,от мойто по-добро няма,акцентира се на две марки,отделно профитата избягаха и пишат в други форуми а професионалните мнения тук не са безпрестарстни.
    Важното е да сме Живи и здрави! И честит празник на всички Българи!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #217

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Недко, лагерите на капсулован мотор се сменят.... Наздраве!

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk
    ivan74 одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #218

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Недко, едва ли всички са идиоти, голяма фирма, хора различни. Но аз само идиоти съм виждал. Вкъщи не си монтирам изпаднали машини, само нови, нямам забележки.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #219

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията

    Мимоджеф , сравнявай Zs с този от клипа макар и 9-ка , виж му цената и скачай ако трябва. Не виждам нищо космическо в турския продукт , освен wifi ако е включен в цената.
    Е как да сравнявам нещо, с нещо друго което не съм притежавал? Няма да е коректно.
    Не съм от типа хора които казват:
    "Никога не съм ползвал Дайкин, но от тях признавам само Уруро" (примерно)
    Между другото мислех да си взема АП, но се подведох от няколко поста във форума. Въпреки, че прочетох много негативни отзиви за ЗС. Както споменах и в темата за модела, мислех си, че проблемоте на хората са наистина от калпав монтаж.
    Но уви, оказа се, че машинката си е в качествения клас на Мидеа и Грее, (редно е и цената да е в този клас)
    Просто са яхнали вълната на славаа на МЕ и се мъчат да направят фурор в източна Европа подпирайки се на логото с трите ромба
    Както беше написал Рфаилиев "Скоро ще се разбере какво представлява МХИ.
    Аз дадох своя дан за тази МАРКА. Даже два пъти. Първият път обаче беше за жилише отдадено под наем. Препоръчан ми беше от фирмата която прави огледа, и нали е Митсубиши не сум се замислял много. Ползва се само за охлаждане. (ако въобше се ползва)
    Ама нищо... То мъжко дупе един път се е.е

    П. П Ако някой от спецовете тук смята, че и моите проблеми са в монтажа и може да ми оправи тропането, и да ми премести компресора от вътрешното във външното тяло.... Да заповяда. Поемам транспортните разходи и корекцията естествено.
    П. П-2 Ако има правописни грешки е от алкохола. (утре ще редактирам)

    Честит празник.


    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #220

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Аз тъкмо MHI бях харесал, за малката стая..., щото Хитака няма седмица.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #221

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Аз тъкмо MHI бях харесал, за малката стая..., щото Хитака няма седмица.
    Добре си се насочил. Значи вземаш под внимание отрицателното мнение на един потребител, а на всички останали, които са останали очаровни - не? Намери ми една марка, от която да няма някой, оплакал се от нещо. Поразчетете се из темите през годините и ще видите, че нещата не са само розови както при МЕ, така и при други именити марки. Аз пък съм разочарован от МЕ, а съм в пъти по-доволен от МХИ и не споделям мнението на mimojef. При това експлоатирам машините си от 2-3 години, като са изкарали по 2-3 зими и лета. Защо тогава, моето мнение да е с по-малка тежест?
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-09-19 в 18:59.
    zdravko, Phoenix_1, Jack Krauser и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #222

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Добре си се насочил. Значи вземаш под внимание отрицателното мнение на един потребител, а на всички останали, които са останали очаровни - не? Намери ми една марка, от която да няма някой, оплакал се от нещо. Поразчетете се из темите през годините и ще видите, че нещата не са само розови както при МЕ, така и при други именити марки. Аз пък съм разочарован от МЕ, а съм в пъти по-доволен от МХИ и не споделям мнението на mimojef. При това експлоатирам машините си от 2-3 години, като са изкарали по 2-3 зими и лета. Защо тогава, моето мнение да е с по-малка тежест?
    Естествено, че няма да взема под внимание само едно мнение. Хитака също има трески за дялане. Не ми харесва, че не се предлага 18RPD - така наречената 7-ца. От всички останали предложения единствено ми допада 20zs-w на MHI. Според мен в момента е по-голяма вероятността да има по-сполучливи модели на Midea и на Cooper&Hunter. Едва ли бих заложил на модел с 22 кг. външно тяло, a Панасоник наскоро пуснаха и с 19 кг.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 06-09-19 в 19:21.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #223

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Е, тва е! Точно заради това се разбуниха толкова духове тука, защото от едно такова мнение се раждат легендите, объркващи хората. Ако четях и вярвах на някои обикновено начинаещи потребители във форума, трябваше да не се го купувам този климатик и никога нямаше да знам колко хубав наистина е той за парите си. Това е подценена машина.

    mimojef, слаба ти е ракията. Какви компресори във вътрешното тяло, какви чудесии... Няма такова нещо и съм убеден, че монтажът ти нещо не е направен като хората. Ама така като плюеш, едва ли някой от разбиращите от МХИ техници тук ще дойде и ще ти помогне да го оправиш. Освен това откъде-накъде MHI лежал на гърба на ME, най-малко пък в Европа? То си е компанията-майка, оригиналът, извинявай много. Те продават толкова много по цял свят, че Европа им е сигурно само малка част. Гледал съм много доволни потребители от САЩ, Индия, Австралия и къде ли не.

    Ето ти тогава малко мнения на потребители от другия край на света:

    За MHI
    https://www.productreview.com.au/lis...nti-srk25zsa-w
    https://www.productreview.com.au/lis...k-zsa-w-series

    За GE-то
    https://www.productreview.com.au/lis...-msz-ge-series

    Ама те явно са прости хората.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #224

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Има и японски климатици 7/20 - нови.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #225

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Има и японски климатици 7/20 - нови.
    Не са ми в бюджета, а той е фиксиран при мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 10:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе