Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 287

Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #226

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е как да сравнявам нещо, с нещо друго което не съм притежавал? Няма да е коректно.
    Не съм от типа хора които казват:
    "Никога не съм ползвал Дайкин, но от тях признавам само Уруро" (примерно)
    Между другото мислех да си взема АП, но се подведох от няколко поста във форума. Въпреки, че прочетох много негативни отзиви за ЗС. Както споменах и в темата за модела, мислех си, че проблемоте на хората са наистина от калпав монтаж.
    Но уви, оказа се, че машинката си е в качествения клас на Мидеа и Грее, (редно е и цената да е в този клас)
    Просто са яхнали вълната на славаа на МЕ и се мъчат да направят фурор в източна Европа подпирайки се на логото с трите ромба
    Както беше написал Рфаилиев "Скоро ще се разбере какво представлява МХИ.
    Аз дадох своя дан за тази МАРКА. Даже два пъти. Първият път обаче беше за жилише отдадено под наем. Препоръчан ми беше от фирмата която прави огледа, и нали е Митсубиши не сум се замислял много. Ползва се само за охлаждане. (ако въобше се ползва)
    Ама нищо... То мъжко дупе един път се е.е

    П. П Ако някой от спецовете тук смята, че и моите проблеми са в монтажа и може да ми оправи тропането, и да ми премести компресора от вътрешното във външното тяло.... Да заповяда. Поемам транспортните разходи и корекцията естествено.
    П. П-2 Ако има правописни грешки е от алкохола. (утре ще редактирам)

    Честит празник.


    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
    Приятел , на клипа се вижда че климатика ти 20Zs-w е ЗАЛЕПЕН на 5мм или 0.5см. от тавана!!! ако не бъркам

    Аз ако те поканя да пием по едно но само ако си сложиш найлонов плик на главата и ти ще замигаш от изумление , но никога не бих написал че си по-слаб пияч от приятеля ми Гошо с който си пием ракията от 20години
    Този пост е редактиран от Mig82; 06-09-19 в 22:45.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #227

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Какво го емнахте човека за това, че не споделя вашето мнение.
    Преди време и аз реших да заложа на един "Изпитан и доказал се модел от друга марка".
    В последствие се убедих, че е прекалено надценен и прехвален, та го смених.
    За всяко негативно мнение, което изказах последва невероятен хейт.
    На мен не ми пука особено, въпреки че и новия не е идеален (ако въобще има такъв), но е доста повече е "life's good" от прехвалената цепеница, даже цепеница е доста силна дума на него, по-скоро е съчки за подпалка.
    Да съм малко и по тема за МЕ, та днес гледам се дава за конкретно помещение алтернативен вариант на ASHG12LTC и RAS-13G2KVP-E - Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W, чудих се да се смея ли или да рева от смях, но си повторих няколко пъти наум "life's good", "life's good"..... само да не ми изгори платката, както вещаят специалистите и подминах.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #228

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Усещате ли накъде духа вятъра?!

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #229

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    В спора се ражда истината, усеща се като лек бриз.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #230

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Лекия бриз може да донесе разочарование...

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #231

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Лекия бриз може да донесе разочарование...
    Моето уважение, но се разочароват само хора с големи очаквания. Аз не претендирам да знам всичко. Всяко действие или бездействие носи след себе си последствия. Аз нямам очаквания, но искам да знам, а знанията се трупат с търсене и с питане. Мен не ме е срам да питам, това което не разбирам. Залагам на практически, а не на теоретични данни.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #232

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Боби , извинявам се публично ако поста ми изглежда като емване. Аз също уважавам личното мнение на всеки. Надявам се да са спазени минималните отстояния от стени и таван дадени в сервизното и да греша !

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #233

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Не съм имал предвид само твоето мнение.
    Просто прекалено много хора се хвърлиха да го убеждават, че трябва да е доволен, а реално той си го е платил и има право да изкаже мнение дали е доволен от това което е получил за парите си и дали се покриват очакванията му.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #234

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    bobivg, реално, ако не си забелязъл, повече се забавляваме в тази тема да си чешем езиците, отколкото нещо сериозно. Никой не го е емвал и никой няма нищо против мнението му. Това назад беше отбелязано поне няколко пъти, ако четеш, но нека не е така натрапчиво и внушаващо на подсъзнателно ниво, че видиш ли MHI имал генерален проблем и черните котки ходили около него. Всеки има право на мнение иначе, но би било добре да е малко по-неутрално изказано. Щом вече явно и опитни потребители взеха да се влияят от митове, какво да говорим за неопитните? Забравяте явно понякога, че тези теми се четат от адски много хора, не само регистрирани, и си представете какво биха си помислили и те пък. Ако mimojef има личен проблем с този климатизатор през лятото, който желае, докато още има температура, да заповяда у нас сам да се убеди, че си работи перфектно машинката. Значи явно проблемът не е в нея... Защото ако утре-вдругиден се окаже, че има проблем не в машината, а нещо в монтажа? Конфузна ситуация става, нали?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #235

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Че моя ЖЕНЕРАЛ 09USB бичи като змей 2 петилетки в люта зима, А МИДЕЯ-та 09 HR я пускам и на -20 на вилата.Де сте вие, се съм аз. Ама сигурно много хора няма да ги харесат.Та въпрос на конкретика е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #236

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Milanov не се скатавай,помогни на човека.
    Здравейте,
    еми на последък не съм в течение на дискусиите тук.
    Не знам за този модел как точно е разглоцяването, но на предният (25zm-s) втулката се сменява за 5мин.
    Комплект втулка с тампон , нови е около 7лв.
    Такова тракане беше се появило и при мене - втулката нямаше видимо износване. Само я размърдвах в тампона и тракането спираше за около месец. Какво направих последният път- избърсах външната бъчвообразна повърхнина на втулката от греста, както и гуменият тампон, така че оста на втулката да не се самонагажда към оста на турбината. Подложих и половин шайба от картон челно от вътрешната страна на втулката, като се погледне тампона с втулката, втулката седи леко наведена.
    Не знам колко е правилно, не знам дали е от това, но тракането спря.
    Е, появява се от време на време, но е много по тихо ( само аз го чувам)и като размърдам леко пласмариите спира.
    Та такива неща.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #237

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Може би е добре наистина да сондира мнения за добър екип в близост до него и да дойдат да го прегледат за второ независимо мнение относно качеството на монтажа като цяло. На мен някак не ми се връзват нещата, които описва, след като от първо лице знам как функционира у дома. Втулката или корекцията на вътрешното тялото са най-малкият проблем и на всеки може да се случи. Това си е консуматив.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #238

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    По спомен mimojef беше казал, че на втората седмица се бил вмирисал, но не каза как го е почистил, да не се окаже, че има принос за това тракане.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #239

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    И за да не съм голословен съм документирал още едно от "качествата на" ЗС.
    Малкия, онази сутрин ми се оплака, че климатика цяла нощ му е хлопал над главата. Казах му, че е сънувал. Няма как тази машина да хлопа.
    Да, ама Не.
    Ето ви едно кино за изтегляне: https://dox.abv.bg/download?id=fb67b17e64
    Качих го в "тубата" , но там орязва звука и не се чува нищо.
    Ами... Разбита втулка явно. На нова машина "нямаща аналог за помещения до 20м2"
    Кой ми завидя мамка му А всички ми пожелавахте безпроблемна работа на новата супер машина.
    Такъв шум се появи при старото ми LG на 11-тата година.
    Дори имам един супер китайски "IceBLUE by GENEX" и там такова нещо няма. На 9-10 години е.
    И въпреки това не я плюя машината. Ще и сменят втулката или квото е там гаранционно и нещата ще се оправят.
    Да не се окаже, че не ние с проблемните МХИ сме каръци, а вие доволните сте големи късметлии.

    П.П. стената е идеално права. Дет се вика ДЖАМ.

    - - - - - - - - - -

    ОФФ


    Гледай хубаво.
    Ако трябва прочети сервизното 2-3 пъти.
    Човек, това чаткане на видеото е супер изнервящо. Като китайско мъчение. Не знам как го търпиш, не ти ли къса нервите? Аз не бих го изтърпял дълго време. Все едно някой бие с палки по стената.
    Огледай къде точно хлопа, подложи му нещо меко, или пък го отвори и намести карантиите на тая щайга, това чаткане направо може да те подлуди.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #240

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Качих две видеа в YouTube, направени преди малко. Искам да видят всички как работи климатикът, за да няма повече спекулации заради индивидуални проблеми. Снимал съм как работят различните степени на турбината на вътрешното от първа до четвърта и на Ауто, за който се интересува. Всичко при този климатик е плавно, вкл. превключването на степените на вентилатора, най-ясно доловимо в края на първия клип в степен от 4 до Ауто. Има малка разлика между звука на клипа и реалността, тъй като микрофона на телефона е забит съвсем близо до жалузите. В действителност е по-тихо, а от метър-два-три нищо не се чува с просто човешко ухо. Все пак в един момент го отдалечавам и може да се "чуе", че не се чува нищо. Направих клип и на външното тяло, макар че живея на малко шумно място и се чува повече фоновия звук от колите, така че не мога да предложа като звук нещо по-добро от това, нито имам толеранс да го снимам фронтално по-отдалеч. За следващия на другото място ще имам. В действителност не се чува нищо, а нощем едвам доловимо, особено на сайлънт. Но сега се изключва нощем, тъй като вече става даже хладно. Единственият кусур е, че след офф развърта до по-високи киловати, както вече беше отбелязано , но слиза много бързо обратно. Което е много рядко явление поради ниските минимуми и в 97-98% от времето си работи без офф. Това е, "черно на бяло".




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 11:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе