Страница 17 от 20 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 287
Like Tree126Одобрявам

Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #241

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Аз от тези клипчета нищо не разбрах, защото постоянно слагаше телефона пред въздушната струя.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #242

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Местех я пред и извън нея, но ще се опитам да направя и само извън нея за вътрешното. За външното няма смисъл, там има и двата варианта и това, което се чува на втория клип, е само фонов градски шум. Пак казвам, понеже телефонът е близо до климатика, се чува по-силно. Все едно да стоиш с ухо залепено до него, което е абсурд. Ще пробвам да снимам отдолу и от около метър разстояние.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #243

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Има си теми за съответните модели. Престанете с тези излишни "изяви". Така или иначе, темата е тръгнала към заключване.

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 09-09-19 в 06:27.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #244

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Ха добър ден.
    Изпуснах малко темата, но ще се постарая да съм максимално кратък.

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Е, тва е! Точно заради това се разбуниха толкова духове тука, защото от едно такова мнение се раждат легендите, объркващи хората. Ако четях и вярвах на някои обикновено начинаещи потребители във форума, трябваше да не се го купувам този климатик и никога нямаше да знам колко хубав наистина е той за парите си. Това е подценена машина.
    Хората са си объркани като цяло.
    Ето и ти си объркан. Как па не разбра, че правя ставнение мижду две машини.
    Мнението МИ е, че едната е по-добра от другата.
    Аз пък така и не разбрах Ти с каква машина сравняваш твоя ЗС, че си толкова категоричен за перфектността му.?

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    mimojef, слаба ти е ракията. Какви компресори във вътрешното тяло, какви чудесии... Няма такова нещо и съм убеден, че монтажът ти нещо не е направен като хората. Ама така като плюеш, едва ли някой от разбиращите от МХИ техници тук ще дойде и ще ти помогне да го оправиш.
    Ракия не пия. С нея само се разтривм.
    Относно компресора.... Писал съм в някоя от многото теми за ЗС.
    По никого и по нищо не плюя. Имам впечатления от машината, споделям ги. Има проблем с машината, споделям го.
    Дай да закрием форума, или по добре да обявим всички постове с негативно мнение за неспазване на правилата.
    Това за легендите, за насаждането на грешно впечатлени, плюенето....... Са глупости.
    Всеки има глава на раменете (вероятно пълна с нещо) има и теми за различни марки и модели. Там всичко е описано. Четеш, сравняваш плюсове, минуси, леви ръце, десни ръце..... И скачаш.
    Не искам никой от форума да ми ремонтира климатика. Сърказъмче

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Приятел , на клипа се вижда че климатика ти 20Zs-w е ЗАЛЕПЕН на 5мм или 0.5см. от тавана!!! ако не бъркам
    Приятел, на 11см. е от тавана.

    И до двамата.
    При монтажа на климатика са спазени всички правила. Както и всички препоръки за монтаж от производителя. Телата са перфектно нивелирани и както вече споменах, вътрешното е на идеално гладка стена.
    Имам и други монтажи от групата и до сега оплаквания никакви. С изключение на едно. Което доста съвпада с оплакванията на други потребители от различни краища на страната.
    Ето дори и МИГ се оказа, че е викал повторно монтажната група за неговото МХИ.
    Миланов някъде беше задал въпроса "с пинсети ли трябва да ги монтират тези МХИ-та".. Ами явно.

    П. П. Обадил съм се вече на монтажниците. Тези дни ще го погледнат.
    Ще ги помоля да използват ръцете с които ми монтираха китайския климатик, LG-то на тъста и двата INVENTOR-а на комшияра от миналата година.
    За да нямам проблеми.
    Този пост е редактиран от mimojef; 09-09-19 в 19:32.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #245

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ще ги помоля да използват ръцете с които ми монтираха китайския климатик, LG-то на тъста и двата INVENTOR-а на комшияра от миналата година.
    За да нямам проблеми.
    Инфото което вече се дава е доста оскъдно, за съжаление. Пък и това изглежда единствената читава седмица за до 1300 лв.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #246

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Специално за ZS има доста впечатления и клипове. За други клими, които би трябвало да му се явяват някаква конкуренция, информацията е повече от оскъдна.
    П.п. Не визирам само МЕ. Доста разпитвах и за Шорай на Тошиба, в съответните теми, понеже ми се струва прилична машинка. Като цяло, нищо подробно, като инфо. Да не говорим за клипове и т.н.
    Явно по-малко потребители, използващи тези клими, влизат и пишат във форума.
    Докато ZS е силнопрепоръчвана машина тук и част от потребителите, закупили си я, споделят.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-09-19 в 15:59.
    Gyokov и Phoenix_1 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #247

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Аз каквото имам, съм го показал с факти, "черно на бяло", даже и с "цветна телевизия". Нека се види и другата гледна точка, нима само едната е важна, ако ще едното срещу другото? Ще се повторя, че сравнения не правя, защото няма за какво. Но... имам лична база за сравнения и умишлено не ги споделям, защото ще стане война Марка Х vs Марка Y и ще предизвикам много хора с много различни мнения и най-вероятно ще са прави всеки за себе си. От тук нататък си е само мерене на кой му е по-дълъг шнурът на климатика и тая тема май наистина отива към заключване, понеже от нея се разбира само, че МЕ са голямата работа, а MHI са "боклуци" и щом Мимоджеф ни казва така, кои сме ние, че да го оспорваме? А дали в действителност е така, всеки сам да си решава... Има мнения и на много други хора по света и у нас. Едно негативно мнение не е забранено, но е изключително отговорно и трябва да е много предпазливо изказано в обществен форум, защото човек никога не знае какво може да се окаже впоследствие. А не с категорични изводи, внушаващи грешни мисли у другите потребители. Едно отрицателно мнение не може да бъде заличено от 50 положителни.

    ПП
    Нагледен пример как ютуб ченъл пропагандата дебалансира форумни идилии и руши мостове и консенсуси.
    rosswen одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #248

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Ако има мераклия , за 20 zs-s,климатика няма една година,работил е определени часове.За 1000 левчета го отнася, знам че тук не е мястото...

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #249

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Ако има мераклия , за 20 zs-s,климатика няма една година,работил е определени часове.За 1000 левчета го отнася, знам че тук не е мястото...
    Не смогва да отоплява или е много шумен? Иначе За К2У веднага цената слиза на половина.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #250

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy



    Zs-s и AP
    Мисля че и двете са добри машини!
    Тихи и топлещи!
    Кусури на всичко се намират .

    п.с. Наистина пластмасата на APто е една идея по-дебела,
    не че Zs-s е с тънка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Gyokov, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #251

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Добър завършек, Цанков! Както винаги, максимално обективен. Честно казано, дизайнът и на 2-те ми допада. Всяка има своя чар. МХИ наблягат на по-заоблените линии, докато МЕ не изневеряват на по-ръбаватите форми.
    Jack Krauser и ccankov73 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #252

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Аз си мислех, че цвета на моето хеви е бял.


    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #253

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз си мислех, че цвета на моето хеви е бял.


    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
    Няма значение дали е бяло, какво стана със странния шум?

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #254

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Трака си.
    Идвха монтажниците, разглобиха го, сложиха гресчица на втулката понеже нямаше хич, но на другата сутрин пак чъгъркаше. Сега ще поръчат нова втулка. Ако пак не се оправи продължаваме напред
    Най хубаво трака сутрин. След цяла нощ работа в ОФФ. Към 10ч. като се позасили слънцето, заработва ОН явно от охлаждането се позатягат фугите и тракането спира. Остава обаче едно леко доловимо дразнещо шумче цък-цък-цък-цък.................. което се чува само на 50см. от тялото.
    Такива работи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #255

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Назад писах че проблема не е от втулката ... и турбината и мотора да сменят пак ще трака докато не го "наместят"(лично мнение).
    А греста е заредена вътре в самата втулка затова изглежда че няма хич ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 15-09-19 в 23:16.
    Phoenix_1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 20 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 10:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе