Страница 18 от 20 ПърваПърва ... 81617181920 ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 287

Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #256

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Трака си.
    Идвха монтажниците, разглобиха го, сложиха гресчица на втулката понеже нямаше хич, но на другата сутрин пак чъгъркаше. Сега ще поръчат нова втулка. Ако пак не се оправи продължаваме напред
    Най хубаво трака сутрин. След цяла нощ работа в ОФФ. Към 10ч. като се позасили слънцето, заработва ОН явно от охлаждането се позатягат фугите и тракането спира. Остава обаче едно леко доловимо дразнещо шумче цък-цък-цък-цък.................. което се чува само на 50см. от тялото.
    Такива работи.
    Като ти изгледах пак клипа, освен чаткането се чува и някакво свирене май. На 1:15 - 1:18 и после на 1:50 - 1:52 пак.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #257
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Назад писах че проблема не е от втулката ... и турбината и мотора да сменят пак ще трака докато не го "наместят"(лично мнение).
    А греста е заредена вътре в самата втулка затова изглежда че няма хич ...
    Не мо'ш намести туй дет не се намества
    Ако беше от ненаместване при повдигане, поусукване би следвало в някакво положение шумът да изчезне. Пробвал съм да го дърпам, да го натискам, да го повдигам леко в краищата.... Ефект нулев. Както вече споменах, тялото е "наместено" според ръководството за монтаж. Идеално нивелирано, върху идеално гладка стена. Единствено шумът се изгубва (почти) когато поработи известно време на охлаждане.
    Снощи го пробвах на отопление. Омекнаха му пластмасите и веднага започна да тропа.
    Оплакванията от паразитни шумове при ЗС са си често срещани. За разлика от други марки и модели, където оплакванията са от друго естество.
    Естествено, вината за тези шумове се хвърля върху монтажната група, но аз съм на друго мнение (вече)
    Ще се оправят нещата. Хората са се заели със задачата.
    Техника, чупи се и се поправя. Бял кахър.
    Този пост е редактиран от mimojef; 17-09-19 в 07:34.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #258

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Наистина при мен , с минимално повдигане на левия край замлъкна. Не ми се вярва да се прецака толкова бързо тая втулка , но дано се оправи след смяната. Има конструктивна особеност че турбината е изтеглена напред съответно и центъра на тежеста ...за разлика от много други модели. И 5-те климатика които съм имал са "цъкали" в определени периоди от работата им , но с наместване на вътрешното тяло замлъкват. Последно LMC-то се обади , при него пък тръбите го натискаха ... хем аз съм си го монтирал. В голяма стая не се забелязва дори.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #259

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    И аз съм чувал доста машини на моменти да цъкат, като Panasonic Etherea 50-ка (доста дълго вътрешно тяло - харесва ми), въпросното LMC, голямото ми МЕ, Дайкин FTXS и т.н. Не е само до модел, а доста често срещано, според мен явление при климатиците. За мен е ок, ако не е силно. По-важно е шумът от турбината да не е силен, че тогава не се трае. Според мен има значение и големината на турбината. Все си мисля, че по-малката такава, е по-малко предразположена към радиален бой и т.н. По-лесна е за балансиране. Но от друга страна, голямата има предимството да е по-тиха, с по-големи дебити. Турбината на ZS не е от късите, а и именно отстоянието от стената, го прави по-тих от повечето конкуренти.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-09-19 в 23:08.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #260

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Съгласен съм с написаното от вас. До голяма степен.
    Аз обаче предпощитам шумът от турбината да е с 1-2дб по висок, от колкото да ме проверява дали случайно не съм заспал с почукване по пластмасата.
    Май не сме вече по темата.
    Развитието ще го споделям в темата за модела.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #261

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Съгласен съм с написаното от вас. До голяма степен.
    Аз обаче предпощитам шумът от турбината да е с 1-2дб по висок, от колкото да ме проверява дали случайно не съм заспал с почукване по пластмасата.
    Май не сме вече по темата.
    Развитието ще го споделям в темата за модела.
    1-2 децибела не е разлика, въпросът е когато е по-голяма. Разбира се и когато говорим за еднакви дебити, което е много важна подробност! Всеки може да вади нисък шум, но в повечето случаи е за сметка на дебита. Дръж ни в течение в темата за модела. Може да си в помощ на други с този проблем, дори не само със ZS. Нали затова е форума. Интересно, че на майка ми, въпреки че има известно напрежение от тръбите отзад, където излизат през отвора в стената, не цъка. Явно се е нагодило, както му е удобно. [emoji485]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #262

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    По принцип на Митсубиши Хеви сглобките на пластмасите са много алтави от време оно в Япония. Кривят се лесно и не са оребрени добре. А 2 децибела разлика е почти два пъти повече/по-малко шум в зависимост в коя посока.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #263

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    @mimojef, гледах по-подробно сервизното на GE-то и моля да ме прощаваш. Че тя 9-ката е с параметрите и хардуера на 12-ката от следващата серия. GE35 е с много по-висок максимум от наследника си. 5,3kW за GE срещу 4.6kW за SF. Външното тяло на GE-то явно е с двуредов топлообменник, тъй като е с близо 1200гр. фреон, докато SF и AP са с едноредови и доста по-малко (SF35 е с 800гр). Отделно, като отношение шум/дебит GE-то отново е едни гърди напред. Еми как няма да са доволни хората от модела. Сега и ти ще ме разбереш, защо хленча. Посредствена машина, в същото време на високи цени. Визирам SF. По параметри и хардуер, AP също доста отстъпва на GE. При Хеви поне има възходяща градация. Подобряват параметрите и хардуера с всеки следващ модел. Покачват максимумите, понижават минимумите и децибелите. Определено вървят в положителна посока.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #264

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    @mimojef, гледах по-подробно сервизното на GE-то и моля да ме прощаваш.
    Прощавам те.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Че тя 9-ката е с параметрите и хардуера на 12-ката от следващата серия. GE35 е с много по-висок максимум от наследника си. 5,3kW за GE срещу 4.6kW за SF.
    Така е. Добри са му параметрите. Като ги купувах 2012 се водеха среден клас на МЕ. Имам среден клас МЕ имам и среден МХИ за това направих сравнението. И както отбелязах в някой от горните постове, Според мен единият е по-среден от другия
    Въпреки, че никога не ми се е налагало да му ползвам максимумите. Сравнявам по-скоро шум от външни/вътрешни тела, сглобки и комфорт.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При Хеви поне има възходяща градация. Подобряват параметрите и хардуера с всеки следващ модел. Покачват максимумите, понижават минимумите и децибелите. Определено вървят в положителна посока.
    Явно тенденцията за силно понижаване на топлозагубите при европейските жилища, е причина МЕ да оптимизират параметрите на машините си за Европейския пазар.
    На кой му е нужна 7-ца в 12-13м2 стая с максимум при +7 4,2kW
    Важно е да запазват добра мощност при ниски температури, а това го могат и МЕ и МХИ. И да работят комфортно естествено.

    MSZ-AP25VG при (-15)
    kW: 2.4
    COP: 2.6

    SRC-25ZS-W при (-15)
    kW: 2.3
    COP: 2.1

    Мощности достатъчни дори за 20м2 прилично изолирани стаи.

    Това с оптимизацията на параметрите се наблюдава и при Дайкин между другото.
    Стария им Proffesional например FTXS20K беше с 4.3kW максимум а сега FTXM20M е с 3.5 което не му пречи при -15 да държи 2.5кв. колкото FTXS дори 100 и малко вата повече.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #265

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Съгласен съм като цяло. Може да погледнеш модела на Хеви, произвеждан по времето на въпросното GE. Доста си приличат. Това сравнение би трябвало да е по-адекватно, понеже са от едно поколение.
    https://youtu.be/owAH7l8qTRQ

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #266

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Да повдигна темата с едно видео от братята руснаци.

    https://www.youtube.com/watch?v=UmW5fXhqiS0

    https://www.youtube.com/watch?v=F7iHqflRIKs

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #267

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    видеата добре, ама коментарите под тях 50/50 и за едните и другите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #268

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Ако правилно се ориентирам MHI са малко по-ефективни в студено време, не съм имал климатик досега и се ориентирам основно по мнения и документация.
    Искам да обсъдим за момент комфорта между климатиците във високия клас.
    Гледам LN модела на ME и чета как работи iSee сензорът, за разлика от сензора на MHI, този на ME следи температурата в много точки в помещението и насочва отделните ламели към местата с различна температура, което звучи много добре особено, ако в стаята има деца или се отваря към коридора. Отделно от това следи къде и колко хора има и може да насочва или отдалечава струите в зависимост от настройките.
    Като добавим и плазмения филтър ми звучи сякаш се постига едно много високо ниво на комфорт.
    Какво мислите вие, тези екстри оказват ли толкова голямо влияние в комфорта имкачеството на въздух?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #269

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Аз имам усещането, че вие сте си взели решението и чакате някой да го потвърди. Тук обаче не вярвам, че има хора, които да имат и от трите машини за да се направи пряко сравнение. Освен това в този форум Heavy и Daikin си имат die hard фенове и трудно някой ще ви препоръча Електрик пред тях. От изписаното тук също се препоръчва използването на отделен пречиствател. Тези, които ги слагат в климатиците явно не са толкова ефективни. Аз моето решение го взех на база "най-малко изписани мнения за модела" => "най-малко проблеми" и не съжалявам. Особено с оглед изписаното по темите за другите модели.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #270
    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Аз имам усещането, че вие сте си взели решението и чакате някой да го потвърди. Тук обаче не вярвам, че има хора, които да имат и от трите машини за да се направи пряко сравнение. Освен това в този форум Heavy и Daikin си имат die hard фенове и трудно някой ще ви препоръча Електрик пред тях. От изписаното тук също се препоръчва използването на отделен пречиствател. Тези, които ги слагат в климатиците явно не са толкова ефективни. Аз моето решение го взех на база "най-малко изписани мнения за модела" => "най-малко проблеми" и не съжалявам. Особено с оглед изписаното по темите за другите модели.
    Честно казано, много харесах климатика, но все пак искам да чуя мнението и на хора с повече опит преди да ги взема, за да знам дали това е правилният избор.
    Имам и отделен пречиствател и овлажнители, но нямат плазмени филтри, а знам, че едни от най-добрите пречиствателинса на Daikin и освен HEPA, въглен и т.н. включват и точно такъв плазмен филтър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 20 ПърваПърва ... 81617181920 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 11:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе