Не мо'ш намести туй дет не се намества
Ако беше от ненаместване при повдигане, поусукване би следвало в някакво положение шумът да изчезне. Пробвал съм да го дърпам, да го натискам, да го повдигам леко в краищата.... Ефект нулев. Както вече споменах, тялото е "наместено" според ръководството за монтаж. Идеално нивелирано, върху идеално гладка стена. Единствено шумът се изгубва (почти) когато поработи известно време на охлаждане.
Снощи го пробвах на отопление. Омекнаха му пластмасите и веднага започна да тропа.
Оплакванията от паразитни шумове при ЗС са си често срещани. За разлика от други марки и модели, където оплакванията са от друго естество.
Естествено, вината за тези шумове се хвърля върху монтажната група, но аз съм на друго мнение (вече)
Ще се оправят нещата. Хората са се заели със задачата.
Техника, чупи се и се поправя. Бял кахър.
Този пост е редактиран от mimojef; 17-09-19 в 07:34.
Наистина при мен , с минимално повдигане на левия край замлъкна. Не ми се вярва да се прецака толкова бързо тая втулка , но дано се оправи след смяната. Има конструктивна особеност че турбината е изтеглена напред съответно и центъра на тежеста ...за разлика от много други модели. И 5-те климатика които съм имал са "цъкали" в определени периоди от работата им , но с наместване на вътрешното тяло замлъкват. Последно LMC-то се обади , при него пък тръбите го натискаха ... хем аз съм си го монтирал. В голяма стая не се забелязва дори.
И аз съм чувал доста машини на моменти да цъкат, като Panasonic Etherea 50-ка (доста дълго вътрешно тяло - харесва ми), въпросното LMC, голямото ми МЕ, Дайкин FTXS и т.н. Не е само до модел, а доста често срещано, според мен явление при климатиците. За мен е ок, ако не е силно. По-важно е шумът от турбината да не е силен, че тогава не се трае. Според мен има значение и големината на турбината. Все си мисля, че по-малката такава, е по-малко предразположена към радиален бой и т.н. По-лесна е за балансиране. Но от друга страна, голямата има предимството да е по-тиха, с по-големи дебити. Турбината на ZS не е от късите, а и именно отстоянието от стената, го прави по-тих от повечето конкуренти.
Този пост е редактиран от rosswen; 16-09-19 в 23:08.
Съгласен съм с написаното от вас. До голяма степен.
Аз обаче предпощитам шумът от турбината да е с 1-2дб по висок, от колкото да ме проверява дали случайно не съм заспал с почукване по пластмасата.
Май не сме вече по темата.
Развитието ще го споделям в темата за модела.
1-2 децибела не е разлика, въпросът е когато е по-голяма. Разбира се и когато говорим за еднакви дебити, което е много важна подробност! Всеки може да вади нисък шум, но в повечето случаи е за сметка на дебита. Дръж ни в течение в темата за модела. Може да си в помощ на други с този проблем, дори не само със ZS. Нали затова е форума. Интересно, че на майка ми, въпреки че има известно напрежение от тръбите отзад, където излизат през отвора в стената, не цъка. Явно се е нагодило, както му е удобно. [emoji485]
По принцип на Митсубиши Хеви сглобките на пластмасите са много алтави от време оно в Япония. Кривят се лесно и не са оребрени добре. А 2 децибела разлика е почти два пъти повече/по-малко шум в зависимост в коя посока.
@mimojef, гледах по-подробно сервизното на GE-то и моля да ме прощаваш. Че тя 9-ката е с параметрите и хардуера на 12-ката от следващата серия. GE35 е с много по-висок максимум от наследника си. 5,3kW за GE срещу 4.6kW за SF. Външното тяло на GE-то явно е с двуредов топлообменник, тъй като е с близо 1200гр. фреон, докато SF и AP са с едноредови и доста по-малко (SF35 е с 800гр). Отделно, като отношение шум/дебит GE-то отново е едни гърди напред. Еми как няма да са доволни хората от модела. Сега и ти ще ме разбереш, защо хленча. Посредствена машина, в същото време на високи цени. Визирам SF. По параметри и хардуер, AP също доста отстъпва на GE. При Хеви поне има възходяща градация. Подобряват параметрите и хардуера с всеки следващ модел. Покачват максимумите, понижават минимумите и децибелите. Определено вървят в положителна посока.
Прощавам те.
Така е. Добри са му параметрите. Като ги купувах 2012 се водеха среден клас на МЕ. Имам среден клас МЕ имам и среден МХИ за това направих сравнението. И както отбелязах в някой от горните постове, Според мен единият е по-среден от другия
Въпреки, че никога не ми се е налагало да му ползвам максимумите. Сравнявам по-скоро шум от външни/вътрешни тела, сглобки и комфорт.
Явно тенденцията за силно понижаване на топлозагубите при европейските жилища, е причина МЕ да оптимизират параметрите на машините си за Европейския пазар.
На кой му е нужна 7-ца в 12-13м2 стая с максимум при +7 4,2kW
Важно е да запазват добра мощност при ниски температури, а това го могат и МЕ и МХИ. И да работят комфортно естествено.
MSZ-AP25VG при (-15)
kW: 2.4
COP: 2.6
SRC-25ZS-W при (-15)
kW: 2.3
COP: 2.1
Мощности достатъчни дори за 20м2 прилично изолирани стаи.
Това с оптимизацията на параметрите се наблюдава и при Дайкин между другото.
Стария им Proffesional например FTXS20K беше с 4.3kW максимум а сега FTXM20M е с 3.5 което не му пречи при -15 да държи 2.5кв. колкото FTXS дори 100 и малко вата повече.
Съгласен съм като цяло. Може да погледнеш модела на Хеви, произвеждан по времето на въпросното GE. Доста си приличат. Това сравнение би трябвало да е по-адекватно, понеже са от едно поколение.
https://youtu.be/owAH7l8qTRQ
Да повдигна темата с едно видео от братята руснаци.
https://www.youtube.com/watch?v=UmW5fXhqiS0
https://www.youtube.com/watch?v=F7iHqflRIKs
видеата добре, ама коментарите под тях 50/50 и за едните и другите.
Ако правилно се ориентирам MHI са малко по-ефективни в студено време, не съм имал климатик досега и се ориентирам основно по мнения и документация.
Искам да обсъдим за момент комфорта между климатиците във високия клас.
Гледам LN модела на ME и чета как работи iSee сензорът, за разлика от сензора на MHI, този на ME следи температурата в много точки в помещението и насочва отделните ламели към местата с различна температура, което звучи много добре особено, ако в стаята има деца или се отваря към коридора. Отделно от това следи къде и колко хора има и може да насочва или отдалечава струите в зависимост от настройките.
Като добавим и плазмения филтър ми звучи сякаш се постига едно много високо ниво на комфорт.
Какво мислите вие, тези екстри оказват ли толкова голямо влияние в комфорта имкачеството на въздух?
Аз имам усещането, че вие сте си взели решението и чакате някой да го потвърди. Тук обаче не вярвам, че има хора, които да имат и от трите машини за да се направи пряко сравнение. Освен това в този форум Heavy и Daikin си имат die hard фенове и трудно някой ще ви препоръча Електрик пред тях. От изписаното тук също се препоръчва използването на отделен пречиствател. Тези, които ги слагат в климатиците явно не са толкова ефективни. Аз моето решение го взех на база "най-малко изписани мнения за модела" => "най-малко проблеми" и не съжалявам. Особено с оглед изписаното по темите за другите модели.
Честно казано, много харесах климатика, но все пак искам да чуя мнението и на хора с повече опит преди да ги взема, за да знам дали това е правилният избор.
Имам и отделен пречиствател и овлажнители, но нямат плазмени филтри, а знам, че едни от най-добрите пречиствателинса на Daikin и освен HEPA, въглен и т.н. включват и точно такъв плазмен филтър.