Страница 16 от 114 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #226

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Танюха има такава марка английска за въздушни компресори, обаче клими май не произвеждат. Да не е някво менте?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    2
    #227

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Танюха има такава марка английска за въздушни компресори, обаче клими май не произвеждат. Да не е някво менте?
    Ами инфото,което имам е,че са италиански и това,че компресора е ТОШИБА.Друго не знам,затова исках да разбера повече от вас.
    Хм, доколкото знам не е менте.Лошото е,че и в гугъл-а не намирам нищо...

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #228

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Аз искам да попитам как стои въпросът с изключването на климатика за периода примерно април, май, юни, когато нито е необходимо отопление, нито охлаждане? Става въпрос за инвертор! Само Off от дистанционното или off + вадене от контакта? Или има по-добра практика при по-продължителното му неизползване?
    И има ли разлика между изключване от дистанционното и изключване от бутона на вътрешното тяло (аналогия с ТВ - от дистанционното минава в stand-by, а от самия ТВ направо му спираш тока) - май ме разбрахте

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3
    #229

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    [b]criss- май само ти имаш големи проблеми с Фуджи. От 2 години почти само такива климатици монтирам и за сега да чукна на дърво , нямам никакъв проблем с тях.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #230

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    joroklima
    Какво ти става колега - три месеца ли ти бяха необходими да смелиш споделеното от мене мнение,където и думичка не съм казал за големи проблеми???Дръж здраво дръвцето и чукай по-често да нямаш проблеми,че тогава ще разбереш какво съм имал в предвид.
    Лек и успешен ден на всики.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #231

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    criss
    Кажи все пак за какви "досадни проблеми с компресорите" става въпрос, Tazmaniak подкрепи твоето мнение, от около месец имам Fujitsu 14LCC и до момента нямам забележки... въпреки че машината е с 3 години гаранция, бих изкал да знам кои са най-честите дефекти които дава тази марка!
    Благодаря за вниманието!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #232

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте момчета,предстои ми купуване на климатици,знам че трябва да е японски(Мицубиши,Дженерал или Панасоник),трябва ми една 12-ка за хола 33кв.м. и една 9-ка за спалнята 13 кв.м.,височината на стаите е 2,60м , разгледах новите смарт инвертори на Мицубиши серии FA и GA на сайта на Climacom,неразбрах много освен че са тихи и клас А,съответно и доста скъпи,даже и пари за монтаж около 200 лева мисля,неразбрах кой модел е 12-ка и кой 9-ка от двете серии,заслужава ли си според вас и има ли по добро за тея пари на нашия пазар или може да се купи и нещо малко по евтино и пак да е добро и откъде да се купи разбира се освен големите техно магазини,благодаря!!!
    P.S.Засега в сградата ще има ТЕЦ,но ако нещо ме издразнят със сметки (кооперацията е нова),мога и да мина на климатик.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #233

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Не взимай от "големите Техно магазини".
    Тук може би е моментът някой от по-знаещите в този форум да обясни разликата между "Mitsubishi Electric" на Climacom и "Mitsubishi Heavy Industry" - кои са по-качествени, кои къде се правят и т.н. Личната ми информация е, че тези, на които пише "Heavy Industry" са по-добрите, но може и да е субективно. И на мен ми е интересно!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #234

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    За мен всичко е един дол дренки. Същото се отнася и за мицубишитата...Дали било Електрик или Хеви Индъстри = чешмяна вода и вода от маркуч.......

    Като искаш качествен и скъп климатик - Мицубиши е твоята марка. А ако искаш комшиите да позеленеят от яд вземи си някоя инверторна машина за 1600 лева, а ако искаш да им спукаш злъчката от завист - Daikin UruruSarara - мисля, че беше дискутиран по-нагоре в темата.

    Добри марки са и Панасоник, Хитачи, Тошиба, въпреки че на тях комшиите по-малко ще завиждат.


    И все пак, ако не става въпрос за фукане с марков и скъп климати, а чисто и просто за една печка-духалка на стената - пак се връщаме на въпроса за дола и дренките. В такъв случай избирай модел, който най-те кефи на фасон, щото ще бъде на твойта стена и ти ще го гледаш по цял ден.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #235

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Нестава въпрос какво ще кажат комшиите за климатиците ми,просто искам да е тих и икономичен,и дали е нужно да се дават такива пари за Мицубишито (около 1600 лева) или може да се вземе и друг климатик,който да върши същата работа,и къде може да се вземе най-изгодно.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    1
    #236

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте момчета, закъсал съм много. Трябва да избера инверторен климатик, но не зная на коя марка да се спра. Искам да го използвам за отопление през зимата. От 2 месеца чета вашите мнения и точно това ме затруднява да се спра на някоя марка конкретно.
    Изложението на 2-те помещения, които искам да отоплявам, е североизточно. Има топлоизолация и РVС-дограма с К-стъкло. Блокът обаче е нов и не е населен. Не мога да разчитам на топлина отвън, а и апартаментът е краен. Кубатурата на 1-та стая е 20 м3, на 2-рата е 32 м3.
    Посъветваха ме да взема две 9-ки, защото разположението на стаите е такова, че един не би бил достатъчен, дори и да е по-голям.
    Ще съм благодарен на всякакви мнения и съвети и дано да успея с ваша помощ да реша проблема.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #237

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Колко пари си готов да дадеш за климатици.Правилото е че качеството има цена и Биследвало най скъпото да е най качествено.Има клематици на по 15 години и ще карат поне още20години но просто няма да ти паснат на интериора, вземи нещо средна хубост със средна продължителност на експроатация,на преемлива цена.Бих ти препоръчал някой Китайски DDC инвентор от нй ефтините.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #238

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Вземи си HITACHI RAS/RAC - E10H2.Това е китайски ДС инвертор.Струва 999 лева.След няколко смени на климатици си сложих този в началото на февруари 2007 и съм много доволен.Климатика се води 10-ка.Много е икономичен.При температури от порядъка на 0 градуса има дневна консумация около 2-3 киловата.Топля 15 квадрата, северна стая, ПВЦ прозорец, външна изолация.Когато е настроен на 18 градуса, в стаята е 20 на около 3 метра от климатика, на височина 1 метър-там е сложен термометъра.Мисля, че два такива ще са идеални за нуждите ти.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #239

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    EDI1 според теб се топлиш с 100W/h при 20 градуса разлика и предполагам че като светнеш лампите климатика изключва защото му става топло евала .Сподели с простия човек за дограмата и топло изолацията . Твоята 50м3 северна стая е по добра от термо камера.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #240

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    za 32m2 е малко 9ка минимума е 12ка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 114 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе