Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 64

ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #46

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Цитат Първоначално публикувано от iRONY
    Здравейте, виждам че отдавна не е писано в тази тема, но мисля че е по-добре да питам тук от колкото да отварям нова.Имам ME MSZ-FD25VA, когато натисна на дистанционното бутона "CLEAN" на дисплея се появява съответния символ, но светодиода на климатика не светва. Дали това е нормално и светодиода "CLEAN" светва когато климатика има нужда от почистване или имам някакъв проблем. Изчетох ръководството но не успях да си отговоря.
    Колега аз имам друга марка климатици , но функцията "CLEAN" се използва само лятото и то на студено защото включва йонизатора да изчисти топлообменика от
    неприятните миризми.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #47

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    При моя модел има плазмен филтър който би трябвало да пречиства въздуха. Функцията се включва от отделен бутон.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    8
    #48

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Този модел на Митсубиши как ще се справи с 23кв2 или 60 куб.м. Града е Варна, стаята е с изолация и пакет?

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #49

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Ще се справи перфектно, особено ако си сложиш 100Вт нагревател в тавичката, че като понатрупа лед на не ти пукне топлообменника зимата. Желателно е нагревателя да е с термостат, който да го включва при температури под нулата от Климамаркет нагревателя с термостат се предлага на 60 лева с монтаж и ДДС.
    Ако външното тяло е на закътано подветрено място, под стреха може и да се разминеш без нагревател. Ако се притесняваш от излишни разходи може да се пусне отделен кабел и да го пускаш само като видиш необходимост.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #50

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Цитат Първоначално публикувано от zhivomir
    Този модел на Митсубиши как ще се справи с 23кв2 или 60 куб.м. Града е Варна, стаята е с изолация и пакет?
    За същите пари може да погледнеш и Toshiba 10SAVP-E

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #51

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    d_imige, май и твоя, като моя, пука от неправилно позиционирано вътрешно тяло. Това че държиш турбината на слаба степен не може да е причина за пукане. Да не мислиш че другите я слагат на силна, и те са на слаба, а при тях няма. Може да пропука, само ако е бил настроен на висока темп. , компресора е въртял здраво, вътрешната пита е била гореща, и рязко намалиш градусите. Тогава изключва с гореща пита и е нормално заради голямата темп. разлика. Обаче когато е он-офф, знаеш, че преди да изключи, компресора доста намаля оборотите си, и питата не е гореща. Я си погледни добре вътрешното, подложи нещо, разбутай го малко наляво-надясно. Нещо е усукано. Относно трещенето и грухтенето по време на дефрост, най-вероятно е нормално, но за него нямам мнение, моя още не е размразявал и не знам какво ще се случи.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #52

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Здравейте.
    Моята машинка е същата но 35-ца, та и тя препуква от време на време. Това е от горещия фреон, който влиза в вътрешното тяло или пък като е загрял и спре да влиза толкова горещ. Такъв ефект има и при външните тела ако сте стояли до тях в момент на включване на машината. Това го има и при двигателите на колите след дълга работа като се изгаси и т.н.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    1
    #53

    Отговор: Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Здравейте и от мен... няколко години по-късно!

    Тъй като темата е сериозна и аз имам същия проблем от 3-4 години откакто монтирах 3 MSZ-FD25VA-ки вкъщи. От самото начало бях в недоумение как един климатик 9-ка може да струва 2 бона с монтажа и същевременно японците да не изолират пластмасите вътре. Имам Panasonic и той определено има стеропорна изолация във вътрешното тяло и това пукане го няма.

    Проблема с пукането е най-явен при размразяване зимата, когато климатика обръща цикъла и питата на вътрешното тяло сменя температурата си от 50-60C до 0-5C и тази рязка промяна действа на пластмасите около питата и те реагират с разширяване/свиване и пукат. Напълно елементарен дефект, който не е допустим за тази марка с такова реноме в климатичния бранш. Говорил съм и с КлимаКом (официалния вносител) и те признаха за този съществуващ момент.

    И така аз търпя това пукане вече 3 години и горница, но през нощта си е проблем и е нетърпимо. Радвам се, че други са опитвали да разрешат проблема и JOINER е доволен. Ще предприема действие и аз по въпроса с някаква тънка изолация отвътре да изолирам питата от пластмасите и съм сигурен, че ще има резултат.

    Тъй като са минали вече 3 години от поста, JOINER, моля те прати някоя снимка на изпълнението, ако имаш, или ми пингни в msg тук някакси. Каква изолация точно използва?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #54

    Отговор: ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Gerro, тази стеропорена изолация никаква работа не върши даже увеличава скърцането. Наскоро имах тошиба дайсейкай 6, който пукаше ужасно и беше със стиропор отвътре. Отказах го и го замених с FD25VABH. Та тошибата след изключване на компресора пукаше цели 53 пъти докато изстине. FD-то пука точно 1 най-много 2 пъти и е невероятно тихо в сравнение с онова недоразумение преди него.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #55

    Отговор: ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    biro между подовия и митсубишито има ли голяма разлика в комфорта.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #56

    Отговор: ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Не мисля че има разлика в комфорта. Подовия като спре компресора и не спира вентилатора на вътрешното тяло (което е оправено при новите партиди, моето вътрешно е произведено 2007г) и ако седиш срещу него се усеща течение. Мицубишито е по-тихо.

    Снощи се прибрахме след 3 дни отсъствие и температурата в апартамента беше паднала на 17 градуса, пуснах вскички климатици и подовия затопли най-бързо, а е в най-голямата стая.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #57

    Отговор: ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Любопитно ми е все пак,ако трябва да избираш само един от двата кой би избрал.Не искам да се обосноваваш.Просто ми е чудно мнението на човек който има и двата.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #58

    Отговор: ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Бих избрал FD.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #59

    Отговор: ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Здравейте,

    Имах GE35VA, който вечер беше непоносим. Пукане, съскане и тн. Да не говорим че започна да мирише още втория месец на употреба. Оправия няма. След 1 година тормоз го сменихме... Така и неразбрах само дали небеше монтиран добре или нещо му имаше, защото всички пишат че бил много хубав климатик. На ме ми отрови живота ... Виках ги от фирмата, нормално боло да пука и мирише ( машина за 1600 лева ) .
    Възможно ли е пукането и съскането да се дължи на кофти монтаж ?

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #60

    Отговор: ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Цитат Първоначално публикувано от dreamtm Виж публикацията
    Така и неразбрах само дали небеше монтиран добре или нещо му имаше, защото всички пишат че бил много хубав климатик. На ме ми отрови живота ... Виках ги от фирмата, нормално боло да пука и мирише ( машина за 1600 лева ) .
    Възможно ли е пукането и съскането да се дължи на кофти монтаж ?
    Машина с висок минимум,и особенно при преоразмеряване в постоянен он/офф цикъл на охлаждане,без възможност за подсушаване на питата и резултата е на лице.
    А от кофти монтаж-всичко е възможно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MSZ-FD25VA или MSZ-FH25VE
    От turboto1998 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 24-05-14, 23:19
  2. Неприятно насичане на картината
    От Петър Младенов във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-14, 19:46
  3. Mitsubishi MSZ/MUZ-FD25VA
    От shpaci във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 16-03-12, 09:22
  4. Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела
    От rimogardd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 13-02-10, 01:02
  5. Неприятно гаден проблем с SAMSUNG LE-32R81BX
    От zovirax във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 12-02-08, 21:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе