Страница 2 от 56 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #16

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ето някои стойности, но само за номинал, друго което знам е, че има макс. консумация около 1,3 KW и минимална около 0,26 KW.Това го бях прочел в един новозеландски сайт за същият модел, но за техният пазар направен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #17

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте! Колебая се в избора си между няколко модела единия от които е въпросния Mitsubishi MSZ - GE25VA. Стаята която ще се отоплява е около 12кв.м добре изолирана, западно изложение. Интересува ме хора които имат и ползват въпросният климатик да дадат отзиви (и плюсове и минуси). Важен момент за мен е и колко е безшумен, особенно зимата, при минусови температури.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #18

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Тих и надежден климатик. Тези 12 квадрата няма да ги усети.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #19

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте! И аз съм се насочил към GE-25VA ,за северна стая около 12 м2 с една външна стена . Споделете впечатления за машината и читави фирми от Пловдив за закупуване и монтаж.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #20

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    След като прочетох темата на deian за начина на работа на неговото МХИ, от любопитство реших да пусна моя за сефте в режим отопление тая нощ. Отбелязвам, че това ми беше първата нощ с включен климатик. Имам го от 05.2011, но това лято във Варна нямаше високи т. и вечер се изключваше. Външна т. 17-18, вътре 23. Настроих го на 26 гр. с авто турбина. Тъй като вътрешното тяло е над възглавницата ми, оставих клапите насочени най-нагоре, като за охлаждане, въпреки, че знам че при отопление трябва да са надолу. Но не ми се вижда разумно да духа в мен. Естествено машината бързо направи 26 гр. и започна он-офф. Времето за он, беше различно 4-5-6 мин. докато офф беше винаги около 3 мин. При тръгването от външното тяло се чуваха две щракания от релета. Първото включваше компресора, след 2 сек. се вкл. и външната перка. Обаче тези щракания освен вън ги чувах и вътре. Това при пълна тишина в стаята, с вкл. телевизор не се чуват. След като тръгне компресора, очаквах че ще работи на минимум, но уви не. Доста се развърта, може би на номинал, което вътре е съпроводено първо от съскащ фреон за кратко, и по-лошото от много дразнещо пукане от пластмасите, което директно те събужда. Турбината тръгва на low, иначе пробвах върти на всички степени, значи питата доста се загрява, щом позволява. След което компресора постепенно си намалява оборотите и изключва. Следва наново пукане на вътрешното и всичко се повтаря. Някъде към 2 ч. сложих турбината на quiet и положението се подобри, пукането намаля.

    1) Проблем ли е ако зимата оставя клапите нагоре.
    2) Възможно ли е, когато е в он-офф, компресора да тръгва от минимум. Явно гони по-висока ефективност, като се стреми да върти на номинал, ама така не може да се спи от пукане. Предполагам, като стане студено и не изключва, положението значително да се подобри, откъм паразитен шум.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ти моделът от темата ли имаш или MHI?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    1. те почти всички климатици си настройват автоматично клапите в съответствие със зададеният им режим, така, че както и да ги настройваш той ще се "донастрои" сам без да те слуша.

    2. зимата ще намалее пукането и фреона, но не очаквай да изчезне на 100%. За щракането на това реле-къде е монтиран, от къкъв материал е стената.Да не би щракането да се усилва от начина на монтаж и материала от който е изградена стената на която е монтиран???



  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    ... Не е проблем да си държиш клапите на където си искаш, за това са направени. И на моя зимата ги държа в средно положение, не надолу. При мен пука само ако сменям температурата над 2-3 градуса, докато достигне новата зададена. Ако не я пипам няма шумове. Рано е още да тестваш на отопление. Прекалено е топло и мъчиш машината.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #24

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Машината е GE 25. Външното е на фасадата на стара тухла, 45 см. стена, без изолация. Тръбен път 2.3 м.

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #25

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Иво,колко квадрата ти беше стаята?

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #26

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Иво ако имаш на това Митсубиши опция за икономичен режим, ще се развърта може би по-малко компресора при тръгване.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Иво ако имаш на това Митсубиши опция за икономичен режим, ще се развърта може би по-малко компресора при тръгване.
    Тя на мицубишитата GE серия ECONO функцията работи само в режим охлаждане.В режим отопление и да искаш няма...

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #28

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Стаята е 40 кубика, западна с евтина PVC дограма. Режим ECONO наистина го има само за охлаждане.

    Допълнение:
    Както се казва ако нищо друго не помага прочети инструкцията.

    Инструкции по эксплуатации:
    Симптом: Из внутреннего прибора слышен механический звук.
    Объяснение:
    Этот звук появляется при включении/ выключении вентилятора и компрессора.

    На печелившите: Честито !!!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #29

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Я му закачи едни DC клещи, пусни на отопление при температура/външна/-5/когато стане ,де/ и виж показанията. Направо ще ти падне каскета-10-11 ампера. Закона на Ом-ще разбереш колко ти харчи така наречената девятка! Ай, със здраве...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #30

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здрвейте! Изчетох темата и още доста за този модел и в крайна сметка ако може някой да ме посъветва кой да избера измежду GE25VA и Fujitsu ASYG 09LE ???
    В 2 магазина ме посъветваха да взема Мицубишито и като марка и като показатели на модела. Като цена са еднакви тъй като GE25VA бил (уж) на промоция. Благодаря предварително за мненията!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 56 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе