Страница 24 от 54 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #346

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Аз окото съм го пуснал, пуснал съм и Absence Detection. Трябва да пробвам само с окото, без Absence Detection.
    Някой има ли представа ако му се включи Direct Flow и няма хора накъде ще насочи струята?

  2.  
     
  3. gin
    gin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #347

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Пусках му вчера, окото ама със, и без като болен духа на това ауто,снощи си играх отворих вратите ,охладих помещението пак го пуснах на топло и ауто на 24 градуса ама няма това силното раздухване като на другите климатици при старт подуха 20 минути постоянно и като направи 1 размразяване умря мина на ауто и след това студ,при това с окото,а в стаята студ и разликата (оставиха ми хубав термометър) в другия краи 19 по целзий т.е. 5 градуса неще да гони нищо.Като му зададох средната степен навсякъде топло, имам приятели с предната фд серия и там минава на по слаба степен на ауто ама в цялата стая е равно топло,и после да питам:? Ако това е нормална работа,то тогава другите сбъркани ли са като начин на работа като те са инвертори и топлят,само филтри се почистват, а този хиперинвертор не топли:?
    mirandi одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #348

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Пусни ръчно вентилатора на по-висока степен, той ще я ограничи сам след време. Аз така си ползвам Мицубишито и топли перфектно. Ако само това ти е проблема, не виждам драма. Помещението ти не е малко, иска да върти обема.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #349

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Моята стая е с дължина около 8 метра, ширина 4,3 метра. Климатика е сложен почти по средата на външната малка стена. Стои на 22-23 градуса, и на 5 метра от него термометъра показва винаги с около половин или един градус отгоре.
    Много хора се съмняваха, че 35-ца в 35 кв.м. ще е зор, но уви, до момента не виждам и наченка това да стане.
    Климатика си е на ауто, почти не го чувам, едва си пъпли и духа. Да не говорим, че не искам да ми духа на дивана и е направен доста изправен. Имам обаче отлична изолация на стените, но пък и панорамни стъкла . Вечер плътни пердета хем не изстива от прозорците, хем да не се вижда вътре .

    Ако не се лъжа, за окото имаше някаква опция да се наглася дали вътр. тяло е вляво, вдясно или в средата на стаята? По дефалт било в средата ако не се лъжа.
    Mega одобрява това.

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #350

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Tи си го сложил по американски стандарт - да духа по дължина.

    И от Daiseikai има оплаквания, че се успивал, но JDR-a духа на 7 метра дължина и там е винаги с около градус повече, отколкото при климатика.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #351

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    така е.Daiseikai е същата работа с това auto на вентилатора.Е..си ташака
    mirandi и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #352

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    мда положението в стаята трябва да се сетне правилно
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #353

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Кой е този дайсейкай, който се успива?

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #354

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    5 серия.Autoto работи на много ниски обороти ,и в другия край на стаята има разлика около 2 гр.Трябва да е винаги на 2 степен на вентилатора.И друго някой беше споменал за някакви джъмпери или нещо такова,които трябвало да са там за да ги нямало тези разлики в температурата.В тези климатици за тази цена трябва да имат всичко ,иначе се получава ''егати ганьовското изпълнение'' срамота
    mirandi одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #355

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Разлика от два градуса в другия край на стаята говори за топлозагуби а не за проблем с машината. Климатиците мерят температурата на въздуха, който засмукват (повечето). За такива помещения с повече нужди си пускате ръна степен на вентилатора и няма проблем. Чудя се като седнете в колата зимата, защо усилвате вентилатора на парното, докато колата загрее?
    d_imige одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #356

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    4. Defrosting
    (1) Starting conditions of defrosting
    When the following conditions a) ~ c) are satisfied, the defrosting starts.
    a) The defrost thermistor reads: -3°C or less (MUZ-GC, HC, FD25/35, GE, EF, FH).
    -0.6°C or less (MUZ-FD50).
    b) The cumulative operation time of the compressor has reached any of the set values (defrost interval: 40-150 minutes).
    c) More than 5 minutes have passed since the start-up of the compressor.
    The defrost interval is decided by the previous defrosting time. The next defrost interval extends or shortens 0-20
    minutes compared with the previous defrost interval.
    (2) Releasing conditions of defrosting
    Defrosting is released when any of the following conditions are satisfied:
    a) The defrost thermistor continues to read "Defrost finish temperature" for 30 seconds.
    Refer to "CHANGE IN DEFROST SETTING of SERVICE FUNCTIONS in OUTDOOR UNIT SERVICE MANUAL".
    b) Defrosting time exceeds 10 minutes.
    c) Any other mode than HEAT mode is set during defrosting."

    дефрост системата ми се вижда опростена и е апсолютно еднаква на всички модели .. това е подразващо


    5. Defrost heater (MUZ-GC·VAH, FD·VAH/VABH, GE·VAH, EF·VEH, FH·VEHZ)
    (1) Starting conditions
    When all of the following conditions a) ~ d) are satisfied, defrost heater turns ON to prevent ice from foaming on the
    base of outdoor unit.
    a) HEAT mode is selected.
    b) The ambient temperature thermistor reads 0°C (MUZ-FH) /5°C (Other models) or less for 5 minutes continuously.
    (NOTE 1).
    c) The defrost thermistor reads -1°C or less for 5 minutes continuously.
    d) Outdoor fan motor is turned ON.
    (2) Releasing conditions
    When any of the following conditions are satisfied, defrost heater turns OFF.
    a) Any other mode than HEAT mode is selected. (NOTE 2).
    b) The ambient temperature thermistor reads 8°C or more for 5 minutes continuously. (NOTE 1).
    c) The defrost thermistor reads more than 15°C for 5 minutes continuously.
    d) Outdoor fan motor is turned OFF.
    NOTE 1: Ambient temperature thermistor
    NOTE 2: During defrosting operation, defrost heater continues to be ON."

    подгрева на тавата също е направен малоумно според мен .. едно въпросче към спецовете - къде точно е закрепен тоя defrost termistor ? очевидно това не е измервател на външната температура ( той е ambient termistor )
    Този пост е редактиран от Alexi; 01-12-13 в 09:06.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #357

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Е защо да те дразни нещо, което работи и е изпитано във времето
    Аз от два дни се ослушвам, ами не мога моя да го разбера кога размразява. Или ме издебва като съм навън...ах това окоооо )

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #358

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    има конкретна причина - другите ми 2 климатика до сега нямат нито един дефрост ,а тоя има вече 4-5 ненужни .. нещата ще се влошат като паднат температурите отделно това води до ненужен разход на енергия и дискомфорт ..
    Mega одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #359

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Alexi, я пробвай на ръчен вентилатор на 2-3 степен, да видиш дали ще прави дефрост. Ей така за опита.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #360

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    то се стопли времето и ще трябва да чакам следващото застудяване но съм правил тоя опит и тогава сериозно подминава зададената температура ( примерно с 2 градуса ) явно решава че се иска повечко отопление щом му се вдига ръчно вентилатора.. инак топли като калорифер тая машинка струята винаги е гореща дори и при 240-250 вата консумация ( това горе долу е минималната до която слиза ) а някой с 35ца да измери минимална консумация ?
    още нещо изнервящо .. по подразбиране подгрева на картера на компресора е изключен ,за да се включи трябва да се махне джъмпер на платката на външното тяло .. май ще играе отверката скоро
    Този пост е редактиран от Alexi; 01-12-13 в 09:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 54 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе