Страница 40 от 54 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #586

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    машината просто така си работи .. аз на Климаком съм им звънил ,да имало и други оплаквания ама нямали решение на проблема .. те като нямат аз имам
    necata2 и preparatos харесват това.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #587

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Нали се сещаш че са спечелили със ниска цена която няма как да включва цялостно измиване на вътрешно тяло.
    Е то е ясно като бял ден, но..... това което те направиха не струва и 1лв. А сега ми кажи ако са взели едни 10-15лв. за бройка (почти съм сигурен, че тези не биха се хванали за по-малко) не са ли нахални за тези пари да пръснат с обезмаслител 2-3 пъти по питата и погалиха турбината с четчица за рисуване. Тези пари не съм ги давал аз, но се подразних, защото на места където са сървърите и да речем, както е в нашия офис има техника за 8-10К лева и климатика работи винаги на охлаждане, за да не засъхват консумативите, тогава би трябвало да се подходи по-сериозно към почистването им.
    Спирам дотук, че изобщо не съм в духа на темата.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #588

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Аз пък продължавам да съм много доволен от FH-35.
    35 кв. м. е стаята, отлична изолация, но 10 кв. м. френски прозорци - стъклопакет - по БДС евтини стъкла .
    Външното е на 2 метра под вътрешното тяло, тръбния път е около 2,5 метра.
    В стаята климатика стои на 21 градуса и ауто режим, а когато навън стане около нулата го слагам на 22-23 градуса.
    В стаята никога температурата не е падала под зададената, дори и с включен сензор.
    Когато навън беше около -2 -3 градуса, забелязах, че като по часовник малко вечер към 19-19.30 и после към 22.00 размразява, не е толкова шумно, за спалня сигурно ще е кофти, за хол не е. Ама нито пуфти, нито същи.
    Щом при ледения дъжд, който обледи всичко във Варна и температурите цяла седмица бяха от -4 до -10 средно, климатика се справи без забележка.
    Когато му е пуснат плазмения филтър след месец-два работа същи сякаш вътре има насекомо , измиваш филтъра и е ок.
    Обаче забравяте разхода? Този климатик в 35 кв. м. при зима с минусови температури, ми е изхарчил макс 40 лв ток за месеца., стоя на топло, като дойдат гости питат включен ли е, че не се чува и усеща.
    Като чета, имам чувството, че говорим за различни климатици.
    preparatos одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #589

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    и аз .. не пуфти при дефрост ? твоя е някаква дефектна бройка
    d_imige одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #590

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Добре де тези който не могат да се разделят лесно с климатика да вземем да си посипваме главата с пепел?
    Трябва да има техническо решение !!! Това с недостатъчен фреон или недобро вакумиране не звучи ли логично? Ако се зареди с нов фреон може ли нещата да се подобрят ? Някой да го е правил? Както казва колегата alfonso : Сега проблема ми е че е в гаранция и ако извикам друга фирма и разберат , край на гаранцията.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #591

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Нищо логично няма, просто софтуер. Машините са си заредени фабрично, при това за доста повече метри от стандартния монтаж. Ако алгоритъма на дефроста се оправяше с нов фреон колко доволни да има.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #592

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ами аз затова питам какво налягане (температура) би трябвало да се измери при зададени максимум градуси и подходяща скорост на турбината. Поне това замерване не е сложно а би ни ориентирало какви претенции да имаме.
    Аз съм сигурен че колкото по маркова е техниката , толкова повече се влияе от "дребни" отклонения от предписаното от производителя.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #593

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ако е било нужно да знеш тези параметри производителя щеше да ги упомене в техническите параметри. Щом ги няма значи като потребител не са ти нужни.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #594

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Никакви претенции не можеш да имаш ако климатика духа топло при максимални градуси. Налягането и температурата са скачени. Реално разлика над 20 градуса между вход и изход се счита за нормална работа. При Daiseikai стига и до над 35.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #595

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ако е било нужно да знеш тези параметри производителя щеше да ги упомене в техническите параметри. Щом ги няма значи като потребител не са ти нужни.
    VeleV.Klima коя част от поста ти съдържа помощ и е лишена от заяждане???????????????

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #596

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Нищо логично няма, просто софтуер. Машините са си заредени фабрично, при това за доста повече метри от стандартния монтаж. Ако алгоритъма на дефроста се оправяше с нов фреон колко доволни да има.
    Мега@, добре знаете че алгоритъма не е писан специално за FH и не вярвам да е по-лош от на останалите модели...Възможно е да прави и някои излишен дефрост на моменти - не споря за това, но при зачестените дефости по-горе на колегата през 30 мин, че и час, не ми се вярва да са от "калпавия "алгоритъм....

    Честита Баба Марта на всички!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #597

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Mega именно , затова искам да си проверя налягането. Както съм написал при другите две клими след презареждане изчезнаха точно тези симптоми , а те са в големи стаи 289 е в над 35м2 , а 229 в 21м2 което си е около границата на възможностите им , а FH 35 е в20м2 които са му малко. Досега там се справяше Панасоник E12CKP-5.
    Този пост е редактиран от alfonso; 02-03-14 в 11:21.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #598

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Алекси е прав. Такъв е алгоритъма на ME. Нищо не може да се направи. Ето ви го и него: Стартира при темп под -3 на външна пита, или около +3 на въздуха. Времето между дефростите е 40-150 мин. Точно колко решава отчитайки продължителността на предходния дефрост. Ако е бил много заскрежен, и е бил дълъг, примерно около максималните 10 мин, ще фъсти през 40 мин. Ако външното ви е чисто, ще се радвате на кратки дефрости, 2-3 мин, през 150 мин. Ако това не ви устройва, сменяте с машина с друг алгоритъм.
    preparatos одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #599

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    дефрости се наблюдават и при по високи температури ,+5+6 .. че и нагоре .. естествено външното е сухо и чисто при тия градуси ..

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #600

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ми то според писанията май излиза че на 220в дори и скъпа машина няма читаво

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 54 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе