Страница 30 от 54 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #436

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Още ли продължава да не Ви харесва дефроста?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #437

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на външната платка са има ги в сервизното

    - - - - - - - - - -

    малко впечатления от дефрости в гъста мъгла и температури от -2 до +3 ,при напълно заскрежена пита я изчиства идеално като дефроста продължава колкото е необходимо ,последния беше около 6-7 мин ,компресора плавно вдига до 1000-1100 вата ,после пада на 500-600 и така се задържа няколко минути .. накрая спира компресора и пуска само външния вентилатор за 1 мин да подсуши вече размразения топлообменник
    Ами идеално си работи машината.Вчера и при нас беше студ и мъгла цял ден, при същите температури.Тези условия са най-натоварващи за машините.При мен ТОШО нито побеля, нито дефроства.ХИТАЧИ-то дефроства през час-два, ГЕНЕРАЛА хич не е дефроствал.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #438

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    При мъгла и -5 - +5 Фуджитата си дефростват на 3-6 часа - ама топлят м*амка им .МЕ то 1-2 пъти на ден, а MHI-то от подписа - 3 пъти за 2 месеца отопление - е*аси жигулито ,а при нас стигна и до -12С. Всичко е на 24-26С заради .

    П.С. Мидеята не дефроства въобще - извадих и щепсела .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 16-12-13 в 19:38.
    mirandi одобрява това.

  5. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #439

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Русе, около 0 градуса, мъгла - FH25VE дефроства през около 3-4 часа, питата на външното тяло става чисто бяла, обикновено за около 5-6 минути я почиства напълно, много рядко дефростът продължава около 8-9 минути.
    Дефростът е шумен - шуртене, свистене, пукане, шушнене, съскане, пъшкане, пуфтене - абе всякакви звуци.
    Някой в темата беше писал, че ако пуснеш турбината на висока степен при достигане на зададената температура си я намаля сам - на важи за FH25VE.
    При мен на трета степен на вентилатора поддържа зададената температура, на по-ниска скорост не достига заданието, а на четвърта степен - подминава заданието.
    Аутото си е равно на първа степен.
    Предполагам за отлично изолирано помещение климатикът ще пасне идеално, но при наличие на топлинни загуби се налага да се ползва на висока степен на вентилатора, което обезсмисля прословутата безшумност на Митсубиши.
    estqwerty и mirandi харесват това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #440

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    acc, не се сърди, но при повечко топлозагуби не може да очакваш тиха машина, коята и да е тя. Машината гледа да компенсира. А машината си я бива. Кажи как дефроства, когато няма мъгла. В мъгла всички се тормозят.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #441

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от acc Виж публикацията
    Русе, около 0 градуса, мъгла - FH25VE дефроства през около 3-4 часа, питата на външното тяло става чисто бяла, обикновено за около 5-6 минути я почиства напълно, много рядко дефростът продължава около 8-9 минути.
    Дефростът е шумен - шуртене, свистене, пукане, шушнене, съскане, пъшкане, пуфтене - абе всякакви звуци.
    Някой в темата беше писал, че ако пуснеш турбината на висока степен при достигане на зададената температура си я намаля сам - на важи за FH25VE.
    При мен на трета степен на вентилатора поддържа зададената температура, на по-ниска скорост не достига заданието, а на четвърта степен - подминава заданието.
    Аутото си е равно на първа степен.
    Предполагам за отлично изолирано помещение климатикът ще пасне идеално, но при наличие на топлинни загуби се налага да се ползва на висока степен на вентилатора, което обезсмисля прословутата безшумност на Митсубиши.
    Предлагам бартер за Шарп 9GHR, който работи точно както желаеш, а аз пък желая такъв като FH-то ти За момента се усмихвам, но помисли над въпроса, че моята стая е изолирана доволно и минават тръби от ТЕЦ, и ми работи само он-оф Шарпа!

  8.  
     
  9. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #442

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    acc, не се сърди, но при повечко топлозагуби не може да очакваш тиха машина, коята и да е тя. Машината гледа да компенсира. А машината си я бива. Кажи как дефроства, когато няма мъгла. В мъгла всички се тормозят.
    Нито се сърдя, нито се оплаквам - споделям наблюденията си над машината. Машината изпълнява основното си предназначение - топли.
    Казваш, че машината гледа да компенсира - аз твърдя обратното - при разлика от 4 градуса под заданието на Ауто си кюта кротичко и хич не ще да наваксва, докато не увелича вентилатора ръчно. Аз правилното поведение на климатик си го представям така: оставям го на 20 градуса през деня - поддържа си кротко, сработва седмичния таймер и вдига на 23 градуса половин час преди да се прибера - климатика се напъва и с цената на повечко шум и вятър достига 23, после пак се кротва на ниска скорост. FH25 определено не работи така.
    За дефростите съм учуден защо са шумни - сравнявам с друг климатик, с 4 пъти по-къс тръбен път.

    Като цяло климатикът е приличен - откъм хардуер е стабилен и добре изработен. Убеден съм, че ще работи надеждно и при много ниски температури. Към софтуера му имам забележки, които смятам да отстраня, като си изолирам външната стена и тавана с картон и вата.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #443

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    от софтуера има доста какво да се желае за да стане перфектен само с изолация няма да се отстрани ама каквото такова ..
    acc одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #444

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Изолацията и самият апартамент имат голямо значение.
    Нека да е север, да нямаш изолация,
    да е от модерните строежи - неизмазани тухли, гипсокартон вътре на топки, а не с вата и на конструкция, пък да видиш как ще стоплиш дори и с два климатика да си .
    avast3, tony34al и valen79 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #445

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Аз съм доволен от климатиците. На единия ще отчета сега в 00:00 - 40kWh без 300w горе долу, като гедам колко показва в момента. Това е за последните 10 дни при 23 зададени и поддържани на auto. Общо взето оправдават очакванията ми, че даже и отгоре. Бях заложил 30 лв за отопление на стая, а по груби сметки излиза, че ще е около 20. И току що дефростна :D което не ме тормози хич пък е топло и евтино.
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #446

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от acc Виж публикацията
    ...Към софтуера му имам забележки, които смятам да отстраня, като си изолирам външната стена и тавана с картон и вата.

    Разработчиците на софтуера най-вероятно не са българи или поне не живеят в България. Поне с такова впечатление оставам аз и подозирам, че не съм далеч от истината.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #447

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Интересното е, че обикновеният потребител взе да разбира повече от инженерите на "Мицубиши", че и кусури да им намира.:rolleyes: Драснете им някой ред с Вашите предложения за подобрение на софтуера, може пък да се съобразят с предпочитанията Ви!
    Mega и avast3 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #448

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    ние тука не сме обикновени потребители ние сме разбиратели а форума не е за хвалби ами за критики и кусури .. да си ме видял да пиша в темата на Саньо ? имам и Саньо ама понякога забравям че съществува
    m_dikov и d_imige харесват това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #449

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Интересното е, че обикновеният потребител взе да разбира повече от инженерите на "Мицубиши", че и кусури да им намира.:rolleyes: Драснете им някой ред с Вашите предложения за подобрение на софтуера, може пък да се съобразят с предпочитанията Ви!

    Първом да си платят за консултацията и изводите направени въз основа на "полеви изпитания" на тяхната "Върхова серия" климатици...

    Те да не би да ни подаряват техните климатици без пари ...????
    Mega и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #450

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    между другото тъй като тия дни тук е постоянна гъста мъгла и температури -6 през ноща трябва да отбележа ,че тавата няма никаква склонност към обледяване и плъзване на лед нагоре ,изчиства си я добре машината ( може би това ,че топлата при дефрост пита опира в нея всъщност е плюс )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 54 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе