Страница 17 от 28 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 412
Like Tree164Одобрявам

Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #241

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Дано, дано да греша, но май ще е пълно разочарование. Ми тоя климатик си е пълна конвенционалка. В София стана +3 градуса и външното пак се опитва да се отскубне от стената. Като дрон е завъртяло перката. Работи си на 680W и само за две три минути сваля на 350. Изключва за малко и пак включва. Работи си on/off. Не може ли да задържи примерно на 400W и да не изключва. Нали се води инвертор. Или инверторите вече така си работят - въртят на номинал и изключват. То вярно, какво го бърка потребителя как работи, нали работи. Това, че разкарва турбината нагаре надолу, ма то припуквало от нягряване изстиване кой го интересува. Върти там турбина, духа топло ...АЙде, готов си.
    mkukas одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #242

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    А W22 се е кротнал над главата ми на 150 вата още не са изстинали стените ,предполагам като захладнее още ще се кротне и твоя на някаква ниска мощност

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #243

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Тошибата и тя вдигна минимума на 260W и ще почне on/off по някое време. Направо сбърках, че не я сложих в по-студената стая. А за там я гласях, щише да ПЕЕ, да ПЕЕ. Нямаше да се разбира, че работи климатик. Но, какво да се прави, грешка на развитието.

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #244

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Нищо не е фатално.Премести го където смяташ че е най добре.Не си казал не си го направил

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #245

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Естествено ,комфорта е най важен .. аз единия съм си наумил да го местя от едната на другата стена ,но това лято не остана време .

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #246

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Един умен и далновиден човек беше написал някъде, че MHI са машини за северна България или надморска височина, над хиляда и нещо метра. За всички други места били електриците... Аз бих добавил и етериите на Панасоник. Старите етерии.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #247

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Миланов,по спомени,беше писал,че Тошо работи в стая с остъклена тераса. Мхи е в стая с "гола" тераса. Моя не бях го пускал от месец,заради бебето . Но днес излезнаха и го набримчих на 25С с 3Д ауто . Стаята ни е с сравнително големи топлозагуби. Първия час,два работи 15мин. , 2минОф, Сега постопли стените и пода, насмогна дет се вика. НО при мен няма описаните от теб дразнещи проблеми : Излитащо външно тяло и след Оф форсиране на вътрешното.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #248

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Външното "излита" в смисъл, че при външна температура под +3...+4 перката на външното се върти с много високи обороти. В сравнение с тошибата разликата е много очевидна. Само как се покажа на балкона и усещам силен вятър. Така са решили така са го направили. Чува се и леко буботене. Форсирането на турбината на вътрешното не е до последната степен на вентилатора, но просто се усеща как се усилват оборотите и после ги намалява. То няма как да не го вдигне, работи на 680W. А при тебе защо работи on/off. Студена стая, имаш топлозагуби, каква е причината да не заработи на някакви обороти и като позатопли стаята да почне да ги сваля и в момента в който вкарваната топлина е повече от загубите да почне да вкл/изкл. за да се поддържа зададената температура. Поне аз така си представям работата на инверторните климатици или бъркам.
    Понеже все още са положителни външните температури, тошибата я изключвам през деня и като я пусна вечерта се закроти на минимума и докато навакса от 22 до 24..24,5 станало сутрин и изключвам. Вчера обаче като вдигна минимума на 260W и се поизпотихме на 25 градуса стайна.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Един умен и далновиден човек беше написал някъде, че MHI са машини за северна България или надморска височина, над хиляда и нещо метра. За всички други места били електриците... Аз бих добавил и етериите на Панасоник. Старите етерии.
    Такива неща трябва и с по-големи букви да се пишат и да се преписват от година на година, иначе отминава темата и се забравя.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #249

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Спрях 3Д-то, Сега е на 25С, първа степен на вентилатора, хоризонтални и вертикални в средно положение. Сега се кротна . Незнам, Не е върхов модел,има трески за дялане. Но в сравнение с по-прехвалени недоразумения,мисля че при минусови температури ще покаже своя благ характер.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #250

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Дано, дано да греша, но май ще е пълно разочарование. Ми тоя климатик си е пълна конвенционалка. В София стана +3 градуса и външното пак се опитва да се отскубне от стената. Като дрон е завъртяло перката. Работи си на 680W и само за две три минути сваля на 350. Изключва за малко и пак включва. Работи си on/off. ....
    milanov, когато наблюдаваш това поведение, климатика постоянно ли е включен (примерно от дни) или само за няколко часа?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #251

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Тази есен два или три пъти е имало температури около нулата и толкова пъти го видях да върти така силно перката. През деня е изключен и го включвам за през нощта. От десетина дена не го изключвам, през деня го намалям на 18градуса, но държи в стаята 20...21. Вечер го увеличавам на 22 и след час два става 23 в стаята и така до сутринта като някой път отива до 24 сутринта. В смисъл стаята не е студена. Когато работи почти винаги е on/off и при всяко включване развърта до номинал. Понеже е нов го следа и като разход как ще дойде и ми направи впечатление за 10часа 4kWh и работа on/off. А можеше да работи на 400w без да изключва или да изключи един два пъти , но не през 15мин.

    - - - - - - - - - -

    Ето сега докато писах горното два пъти изключи. Утре сутринта мога да драсна един он/офф цикъл как е по минути.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #252

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Много неикономична машина .. 400 вата при тия температури навън то ти с конвектор на 400 вата ще се стоплиш ...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #253

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Еми това е. За 10..11часа 3..4kWh. Ако сутринта е 23градуса е три, три и малко. Ако е отишла стайната на 24 са си 4kWh. Но все пак това не е само за поддържане. Има и няколко градуса догонване. А и сигурно под и над мене не отопляват съответните стаи и това също оказва влияние.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #254

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Явно ZM-S си е силно прехвалена машина. 1500лв за 9ка си е живо обирджийство за инвертер работещ недодялано. Гри-то на баба ми върти на около 400 вата при задание 23°. Хитака отоплява 30кв с отворена врата и средна консумация 160 вата. Сузумито може да е по шумен но поне не влиза в он/оф като шантав, а при такива външни температури е редно да се кротне. 2 дена мръднах до Трявна и в стаята ми има Дайкин FTXN35LV. Размрази 1 път около 2 градуса външна без да пуфти и ръмжи. Много тихо тяло.

    пп. Съжалявам за оф-а
    dodo_pv и zxc0 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #255

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Здравейте
    Да попитам или някаква разлика м/у MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S и SRF225ZMX-S/SRC25ZMX-S.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 28 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI серия SRK_ZGX - начин на работа
    От deian във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 657
    Последно: 17-11-17, 14:45
  2. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 17:19
  3. Има ли начин да се влиза
    От zaks във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-11, 02:39
  4. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 17:43
  5. Има ли начин?
    От Hola във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-05, 05:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе