Страница 20 от 28 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 412
Like Tree164Одобрявам

Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #286

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Идеята на постът ми беше, че твърде много фактори влияят на температурата в помещение отоплявано с климатик. Не знам защо очаквате каквото зададете на дистанционното, това да виждате и на термометъра.?!
    dodo_pv, Mega и ivan74 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #287

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Няма проблем да е с чертички. И всеки си знае на колко чертички му е добре. Има ли мерна единица трябва да се спазва. Като налееш на бензиностанция 20литра гориво то трябва да е 20литла + - 100грама. Не 18 литра, не 22 литра. Като се купува нещо за 1килограм, трябва да е 1кг., не 0,9кг, не и 1,1кг. Не сте ли съгласни? Топломерите на радиаторите и те са с чертички. Като се плаща климатика е все 2000лв., ама моята стая е такава, че по-лесно и по-точно се държи температурата и за мене трябва да е 1800. НЕ, пак си е 2000. Мерните еденици са за да има някакъв ред на този свят.

    - - - - - - - - - -

    Ми те така ако мереха и термометрите за телесна температура, 38...40 все тая. 35 пак все тая. Нищо ти нЕма.
    Моите уважения, но обвържеш ли нещо с мерна единица, трябва да се спазват някакви граници на отклонение.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Заданието е 18градуса, в стаята е 22, а се включи. Това шега ли е? То бива толеранси, но май вече е прекалено.
    Сега е 20градуса в стаята, от предния пост не е пипано дистанционното. Как стават тези неща? На 22 стайна включва, на 20 не ще.
    Допълнение, че се отвлякохме в друга посока.
    necata2 и zxc0 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #288

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Миланов, моите уважения, но последният ти пост издава дълбоко непознаване на материята. Може би затова имаш твърде големи очаквания от техниката и оттам е и разочарованието ти от климатиците. Аз също не съм специалист в областта, но като технически грамотно лице се опитвам първо да се запозная с техниката, която ще купувам, с принципите и начините на работа, с добрите и лошите страни. Това обикновено ми отнема около месец, но знам какво мога да очаквам от техниката, която купувам и досега не съм се разочаровал от нито един купен от мен домакински електроуред. Не винаги най-новото и най-скъпото е най-добро. Особено ако очакваш твърде много от него.
    dodo_pv, Aleksandars, ivan74 и 2 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #289

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Не споря, никога не съм се увличал по климатиците. По принуда се задълбочавам. Но това което го виждам не е написано в инструкцията за употреба, нито в специализираната документация наречена " сервизно ръководство ". Все пак мисля, че съм купил малко над златната среда за Дайсейкай-6 и малко под златната среда за 25ZM-S. Аз пък никъде не прочетох в никоя *ибана брошура,че инверторните климатици вкл/изкл през 15 мин. Напротив пише точно обратното, че за разлика от конвенционалните ...и т.н и т.н. Не знам за вас, но като си погледна часовника и видя , че е 17:50 да е 17:50.
    Ми аз с един термостат с части за 5лв. и "инвертора 25ZM-S" настроен на 30 градуса ще държа 23градуса с толеранс под половин градус и работа on/off.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #290

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Добре де, стоиш ли на студено? Будиш ли се нощем от климатика. Ако не-глей си живота и не им обръщай толкова внимание. Разбирам, че си дал доста пари и имаш големи очаквания, но са малко нереалистични. Ако пък студуваш и будуваш-пускай ги в OLX и ела ще ти сваля НЕО-то от кухнята. 11 години ме топлеше и охлаждаше на 2 м. от главата ми като спя. Евтино ще ти го дам и доволен ще останеш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #291

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Както и да е. За сега при включен "силент" режим / тих режим, не ЕКО/ и втора степен на вентилатора ми се струва най-тих. При излизане от off развърта до 500W и така работи 6..7мин, сваля в рамките на минута на 330W и задържа 4..5мин. Изключва и след 4..5 мин. вкл. и цикъла се повтаря. Зададени 22, стайна 23...24. При външни +10...+12 денем и -1...+4 нощем. Ако не стане някоя изненада като застудее така ще го караме.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #292

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Ако това ще те накара да се почувстваш по-добре и Дайкин Уруру Сарара не поддържа точните градуси на другия край на стаята. Ама какво от това? Като ми е студено повишавам градусите като ми е топло ги понижавам. Не е болка за умиралка.
    Aleksandars, Mega, SPSt и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #293

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Нали коментираме как работи модела в заглавието на темата. Той при мене работи така. И при други потребители работи също така. Все се обръщат нещата на доволни/недоволни на ...оная думичка/и другата думичка. Покрай коментарите за начина на работа се изразяват и мнения как на някои им се иска да работи. Нищо лошо не виждам.
    И да лично аз се будя от форсирането на турбината и на Дайсейкая и на MHI-то. Дали ще ме остави на студено, времето ще покаже. И ТЕЦ имам и духалки имам, виж ако тока спре за ден два ще стане интересно.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ако това ще те накара да се почувстваш по-добре и Дайкин Уруру Сарара не поддържа точните градуси на другия край на стаята. Ама какво от това? Като ми е студено повишавам градусите като ми е топло ги понижавам. Не е болка за умиралка.
    Ми не се почувствах по-добре. Още повече се разочаровах.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #294

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Виж сега, Миланов, SRK xxZM-S е евтина сборка за 1200 лева и не може да очакваш да работи като такава за 2400 лева. Важното е, че е много тих и може да топли много за парите си. Други машини за толкова пари не могат да се похвалят с такива възможности. Така че или го спри в топлото време, за да не те дразни и се облечи подходящо, или си го настрой така, че да ти е комфортно. Хистерезисът му е около градус и е съвсем приличен.
    Anhhelito одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #295

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Абе аз все си мисля, че една 10-ка Сузуми ще работи по-комфортно без чести он-оф и излишни дефрости .. дори 16-ката с тия дебити на турбината е незабележим като се кротне под първа скорост.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-11-16 в 22:38.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #296

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Не ме дразни, пиша само какво наблюдавам. През деня е топло, но нощем при мене падат почти до нулата температурите и не става без отопление. Склонен съм на жичното дистанционно или сензора за стайна да го изнеса някъде по-далечко, но да работи цялата нощ на или около минимума. Въпроса е , че ако в алгоретъма му е заложено да вкл./изкл. всякакви проби ще са безмислени.
    MHI имат като артикул датчик за стайна темрература с доста дълъг кабел и термистора в прорязана кутийка.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #297

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Алекси, хистерезисът на сузумито е по-малък от половин градус и особено при наличието на изолация, няма как да се случи да не работи по-често он-оф от коментираното мицубиши. За 9 часа работа, моето MHI е включвало снощи само 2 пъти. По съвсем различен начин работят, въпреки че наблюденията ми на сузуми+ 16-ка са изключително скромни.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #298

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Ти остави хистерезиса ,16-ката пада под 200 вата, 10-ката вероятно и тя ще е така.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-11-16 в 22:38.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #299

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Това не решава въпроса нито с комфорта, нито с честотата на спиране и тръгване.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #300

    Отговор: Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S

    Това не го ли прочетохте. 10часа 3,5...3,7...3,2...4kWh през различните дни като работи on/off. Защо не работи на 400W 10 часа без да изключва. При този on/off защо работи 6..7 мин. на 680...700W и само 3..4 на минимума от 300W. Нека си развърти до номинал и след минута две да закрепи на минимум и да изкара 10..12мин. Тошибите поне могат да работят на минимум с часове дори с дни.
    Дано греша, но аз не виждам как ZM-S ще се фиксира на някаква консумация и ще работи като инвертор без да изключва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 28 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI серия SRK_ZGX - начин на работа
    От deian във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 657
    Последно: 17-11-17, 14:45
  2. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 17:19
  3. Има ли начин да се влиза
    От zaks във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-11, 02:39
  4. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 17:43
  5. Има ли начин?
    От Hola във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-05, 05:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе