Страница 16 от 44 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #226

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Щом са има съмнение, че шума е от тънкия панел, защо не са го закачили на шпилки за тавана без да го местят?

  2.  
     
  3. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #227

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    "Предлагат да се монтира на стената на детската, защото според тях шумът и вибрациите идват от монтажа върху тънкия панел на УСВОЕНАТА ТЕРАСА. ".

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #228

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Щом са има съмнение, че шума е от тънкия панел, защо не са го закачили на шпилки за тавана без да го местят?
    Няма таван, терасата е усвоена.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #229

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Здравейте,

    Наскоро се сдобих с 3 климатика от серията в апартамент ново строителство, 10см изолация и висок клас ПВЦ дограма. В Пловдив.

    2 броя 35ZS-S в дневна с 40м2/105м3, около 15м2 прозорци, кaтo част от тавана е тераса на горния апартамент.
    1 брой 25ZS-S в спалня 14м2

    Реално се отопляват към 65м2/165м3, защото навсякъде са отворени вратите.

    Впечатленията са ми следните:

    Шум: На 1 степен вентилатор са абсолютно безшумни, на 2-ра степен едвам се чуват. Паразитни шумове има малко, основно при размразяване или когато има спад в температурата. При постоянна работа на една температура нямам забележки за шума. Външните тела не ги чувам, а реално спя на по-малко от метър от това в спалнята.

    Работа: Реално засега изпълняват много добре това за което са взети. Топлят добре, но често са в он-офф, особено ако са настроени на под 24 градуса. В голямата стая, ако оставя само един от тях работи постоянно и до към -5 май може да се справи сам с тези 40м2. Явно са твърде мощни за помещенията, което не е изненада. Дефростите са редки, дори когато беше непрогледна мъгла и температура около 0-та. Като ги правят вдигат клапите, но се усеща лек хладен полъх.

    Икономичност: До тук мога да дам впечатления само за периода 15 ноември - 15 декември. Засега сме единствените, които живеят и отопляват в кооперацията. При постоянна работа на климатиците на 23 или 24 градуса сметката за ток ми е 176лв, което ми се струва повече от колкото очаквах. Потреблението ни на дневна тарифа редовно около 20-25 киловата и 10-15 на нощна тарифа. Климатиците са единствен източник на отопление, а бойлерът работи само на нощна енергия.

    Малко съм разочарован от сметката за ток, при положение, че дори не е дошла истинската зима. Не знам дали просто не съм имал нереални очаквания или просто трябваше да взема 3 броя Fuji 09KGTA.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-12-18 в 21:43.
    pulsedriverbg одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #230

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Нека Дядо Коледа ти донесе съседи и сметката ще падне.
    root666 и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #231

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Според мен, единственото нещо, за което може да съжалявате е, че можехте да сложите две 25-ци или две 20-тици, или комбинация 20-ца и 25-ца, вместо две 35-ци. За 40м2 са предостатъчни, имат си запас.
    Весело посрещане на празниците на всички! Живи и здрави!
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-12-18 в 20:27.
    root666, dodo_pv, pulsedriverbg и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #232

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    а вие колко очаквахте да са сметките за ток мене лятото са ми 100 лв ,зимата отиват на 200 ,с 3 климатика ..
    root666, pulsedriverbg, bobivg и 7 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #233

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Странно, панасоникът у дома навъртя 21-22 лева общо за целият летен сезон, за охлаждането на 60+ квадрата площ и то при положение, че след края на всеки ден го пусках и на отопление по 5-10 минути за да си суши ваната, а от страната на външното тяло околната температура нерядко пъти надминаваше +40°

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #234

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от ivanvanovv Виж публикацията
    Нормално ли е да е толкова шумен?

    ,
    ,
    Zs-s 35 e моделът.Външна температура +10 градуса.Настроен е на отопление +26 градуса,като вентилатора е ограничен на първа степен.По мое усмотрение в момента компресора работи на около 30-50% от максимумът,перката на външното тяло също.Съдя по това че когато се пусне в режим HI честотата на компресора се увеличава 2-3 пъти.

    Какво очакваш , нито има тампони от тези по-скъпичките силиконови , хем в затворено помещение шума се чува повече , аз имам същият климатик , никога не съм го чувал да бучи толкова силно чак

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Huskarl2006 Виж публикацията
    Здравейте,

    Наскоро се сдобих с 3 климатика от серията в апартамент ново строителство, 10см изолация и висок клас ПВЦ дограма. В Пловдив.

    2 броя 35ZS-S в дневна с 40м2/105м3, около 15м2 прозорци, кaтo част от тавана е тераса на горния апартамент.
    1 брой 25ZS-S в спалня 14м2

    Реално се отопляват към 65м2/165м3, защото навсякъде са отворени вратите.

    Впечатленията са ми следните:

    Шум: На 1 степен вентилатор са абсолютно безшумни, на 2-ра степен едвам се чуват. Паразитни шумове има малко, основно при размразяване или когато има спад в температурата. При постоянна работа на една температура нямам забележки за шума. Външните тела не ги чувам, а реално спя на по-малко от метър от това в спалнята.

    Работа: Реално засега изпълняват много добре това за което са взети. Топлят добре, но често са в он-офф, особено ако са настроени на под 24 градуса. В голямата стая, ако оставя само един от тях работи постоянно и до към -5 май може да се справи сам с тези 40м2. Явно са твърде мощни за помещенията, което не е изненада. Дефростите са редки, дори когато беше непрогледна мъгла и температура около 0-та. Като ги правят вдигат клапите, но се усеща лек хладен полъх.

    Икономичност: До тук мога да дам впечатления само за периода 15 ноември - 15 декември. Засега сме единствените, които живеят и отопляват в кооперацията. При постоянна работа на климатиците на 23 или 24 градуса сметката за ток ми е 176лв, което ми се струва повече от колкото очаквах. Потреблението ни на дневна тарифа редовно около 20-25 киловата и 10-15 на нощна тарифа. Климатиците са единствен източник на отопление, а бойлерът работи само на нощна енергия.

    Малко съм разочарован от сметката за ток, при положение, че дори не е дошла истинската зима. Не знам дали просто не съм имал нереални очаквания или просто трябваше да взема 3 броя Fuji 09KGTA.
    Аз съм в Русе , на първи етаж, до мен комшиите едните не отопляват , другата ми стая е с външна стена там съм с 25 SRK , в холната стая съм със Хитачи 35рпц , миналата зима при непрекъсната работа на климацитите и отворени врати навсякъде да отива топлината при -15 имаше така една седмица се задържа + бойлер само на нощна , и отвреме на време фурна за готвене , всичкото осветление е ЛЕД , и всички ел.уреди са нови и са с 2или3 А+++ , сметката ни беше 119 лв , тази година За октомври , но ги пусках и спирах имах 39 лв ток , за ноември го изчислих 80 лв , но работеха на 75 % , през другото време ги изключвам. А всъщност ги изключвам когато навън е над 5 градуса над нулата.
    Като ми дойде сметката за ноември , ще мога да споделя каква ми е за Декември

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #235

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    20 Zs-s в 18.5кв.м. Да видим какво може На първо четене няма нито един офф за 48ч. Консумацията варира от мин. 190w. след което качва нагоре и пак 190 ... ааадски тихи външно и вътрешно тяло. Външна от -4° до +7° , адекватен но безшумен дефрост.

    Много адекватна и бърза реакция на отворен прозорец или врата.

    А на който му е шумно външното тяло да погледне клипа ! Моят го "обезшумих" още преди да се покатери на стената.

    https://m.youtube.com/watch?v=hxORfLLCve8



    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    root666, bobovo, necata2 и 9 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #236

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    @Mig82, честито и със здраве да си го ползвате! Чудесен избор, сам ще се убедиш, че коментарите ни, колкото и пристрастни да са изглеждали понякога, то е имало основание да е така.
    kantonaa1 и Mig82 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #237

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Не знам как е при ZS-S, но моето Хеви колкото повече се форсира, толкова по-тихо работи. При голям студ все едно не работи. Обаче при ниски обороти си вибрира повечко и тракат ламарини.
    Много да те радва и дълги години да работи!
    root666, djerami, rosswen и 1 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #238

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Точно така.
    То най-голямата изненада е при външното , компресора си е тих по дефолт ...ако е шумен не можеш да се пребориш освен чез олх
    Този пост е редактиран от Mig82; 28-12-18 в 16:10.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #239

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Това е на 220w. , фуджака на 280. Има малко шум от минаващи коли в началото :

    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=oEfofFxo2eI

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #240

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Има нещо вярно в думите на babati. Този компресор около минимум можеш да го разбереш, че работи. Не че е шумен, просто като се натовари малко, съвсем утихва. Това е само, ако го слушаш отблизо. Отвътре или от няколко метра отстояние няма какво да се чуе. При ZSX работата е малко по-различна, понеже е с двойнороторен. Около минимум, трябва да си завреш главата пред външното, за да те духне перката, иначе няма как да го разбереш дали работи, дори и непосредствено до него. Натоварен-същата работа, само дето вентилаторът работи на по-високи обороти. Компресорът можеш да го чуеш само при дефрост.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-12-18 в 17:27.
    babati одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 44 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе