Страница 20 от 44 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #286

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    @Mig82, ръчка ли клапите? Много добре насочва въздушния поток, ако се наложи. Ти на коя степен на вента го държиш? Автото е доста адекватно, също както реагира и компресорът. Може да работи на фиксирана степен, просто варира между някакви междинни. Много пъти съм ги настройвал на MED или High и си бачкат на тях. Свалят леко оборотите, но никога не ми е слизало на по-долна фиксирана. Средният отвор в тавата, е "авариен", ако се събере прекомерно количество кондензат, да спомогне на изтичането (в сервизното така пише). Служи за авариен и когато тавата започне да замръзва и стигне ледът до там. За това е по-нависоко, само ако се наложи спомага.
    Джак, не ми се свиди за евентуалните 10-15лв. отгоре за нагревател. Но някак си много ми бърка в очите, като се има в предвид, че това си е колкото половината разход на машината. На -7 -8, при задание 24-25, ми дърпа по 280-340W. 120-140W отгоре от нагревател, ще ми избодат очите. Ако е на голямата машина, там няма да ми прави такова впечатление. Бих се навил, ако е по метода на @Mega, но аз не бих се наел. А тук ням кой да ми го направи по този начин.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-12-18 в 09:51.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #287

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Това е при 2° и задание 22 , шари 180-280-180 ... ако кръцна вратата скача на 380w и нагоре.
    Щом сега качва на около 400W при отворена врата, няма ли опастност при -5 градуса и надолу да трябва да работи над номинал и от там да влиза често в дефрости (да работи постоянно в режим на догонване)?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #288

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Щом сега качва на около 400W при отворена врата, няма ли опастност при -5 градуса и надолу да трябва да работи над номинал и от там да влиза често в дефрости (да работи постоянно в режим на догонване)?
    Коридор може би е неправилно по скоро антре (2.7×3.3) с почти изцяло три външни стени на 80% остъклени и голяма входна врата. Излиза напред спрямо цялата къща. От него се влиза в хол , спалня и баня. Той няма стопляне , малко да обърне въздуха.
    Но е чудесен вариянт за "лекуване" на он/офф. Няма страшно от другия край на това антре е LMCE , a неговия номинал е 1 kw.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #289

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    @Mig82, ръчка ли клапите? Много добре насочва въздушния поток, ако се наложи. Ти на коя степен на вента го държиш? Автото е доста адекватно, също както реагира и компресорът. Може да работи на фиксирана степен, просто варира между някакви междинни. Много пъти съм ги настройвал на MED или High и си бачкат на тях. Свалят леко оборотите, но никога не ми е слизало на по-долна фиксирана. Средният отвор в тавата, е "авариен", ако се събере прекомерно количество кондензат, да спомогне на изтичането (в сервизното така пише). Служи за авариен и когато тавата започне да замръзва и стигне ледът до там. За това е по-нависоко, само ако се наложи спомага.
    Клапите са много безшумни и ефективно насочват струята. Половината са насочени към краката ни на спалнята , другата половина напред. Реално в топло време мога да отоплявям с половината от струята спалнята , а с другата половина насочена към отворената врата. Държа го на трета ръчна скорост , но работи на по-тихи. Тоя климатик не го усещам че работи до 3-та степен , 4-та се усеща но доста търпимо и си е реално използваема в помещението.

    Още не съм чул шум от това вътрешно тяло , ни пук ни цък. Пластмасата се вие яко и е доста здрава (аз рязах отвора за тръбите).

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    milanov и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #290

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    И аз по този начин, през деня топля и стаята, и коридора. През нощта, когато се затваря вратата на стаята, го настройвам на "метла".
    П.п. Току що 20ZMX слезе на обявения си минимум от 230W и работи на него. За първи път го виждам да работи на толкова. Браво за съотвествията със сервизното. Може да се разчита на информацията от него. Затворена е вратата в момента, 13,5м2. Външна +5, настроен на 20гр.
    milanov и Mig82 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #291

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    При падане на темп. в стаята с 3 десети от градуса вдига на 280w. за няколко минути , наваксва тези 3 десети и пак сваля на 180w Днес навън беше 9° , явно стаята вече е темперирана и даде постоянен среден разход 185w. които със сигурност в голямата си част са за антрето. Не ми се затваря вратата защото към момента изпълнява всичките ми условия Мисля в сервизното съм чел , че за да влезе в първи офф трябва да превиши с 3° заданието. В стаята не е вдигало над 25° и явно затова не е спирал до сега.

    Имам въпрос , ползвали ли сте ауто вент и как работи ? След дефрост раздухва ли се на макс или мноого плавно изрежда скоростите както на ръчни ? Фуджи LMC влиза в он/офф при ауто вент понеже сваля на ниска скорост и после забравя да вдигне пак нагоре с което стопля около себе си , затова не ми се пробва да не урочасам работата

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #292

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    При хеви няма как да видиш някакво рязко раздухване,всичко се прави меко и леко. По добре не си играй,че ще го вкараш в оф,като няма да гони температура на ауто тръгва на 1или2 и там си остава докато не офне.
    rosswen и Mig82 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #293

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Аз моя в детската го държа винаги на Ауто. Дори и при -11 нямаше никакви торнада след дефрост. МХИ винаги редят плавно степените. Има доста междинни такива, между фиксираните. Няма форсажи, зная за какво говориш при LmC и точно за това ти отговорих, преди няколко седмици, като сравнение между двете марки. Ако е паднала повече температурата при дефрост, примерно повече от 2гр., тогава може да вдигне до по-висока степен. Но пак става постъпателно. Стандартно си развърта лекичко до 2-ра степен - low. На майка ми ZS-S съм го гледал също след дефрост, при -5. Всичко е плавно и тихо, и там е на Ауто. Както сам каза, дори и до MED (3-та степен) да развърти, пак го прави тихо и деликатно.
    Аутото е без грешка. Само на голямата машина го ограничавам на low, тъй като там дебитите и шумовете, са "мааалко" по-различни. [emoji16] И на MED може да ти хвръкне шапката.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-12-18 в 17:39.
    djerami одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #294

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    В момента в Бургас е 3С,доста влажно е,имам един 25ZS-S в спалнята(14м2) и един 50ZXS-S в хола(31м2),на 1 етаж съм,определено откъм топлозагуби жилещето е зле-1 етаж,като под хола няма нищо(входно пространство),но съм сложил 2 см фибран на пода и до там,спалнята поне е над магазини необитаеми за сега,пак с 2 см фибран и това е,много зле откъм топлозагуби.
    50-ката е на 22 на ауто,ZS-S и той на 22С и той на ауто.
    Та в този късен час слязох да видя електромера при всичко друго изключено в жилещето.
    Моментна консумация 900W и стоях десетина минути си ги подържаше.
    Та имам ли поводи за притеснение
    Иначе и от двата климатика от към комфорт и топлина съм доволен.Напълно ми е ясно,че една вата на таваните и стените щеше да е ОК,но жилещето няма да е за дълготрайно ползване и не ми се инвестираха пари и в това.
    Та...как е този разход?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #295

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Направо си е екстра ако питаш мен.
    Аз съм със 25ZS-S в спалнята 11 кв.метра и с Gree U-Crown в хола 30 кв.метра, но отоплявам също така коридор 10 кв.метра и баня с тоалетна 3 кв.метра.
    Като цяло смятам, че съм в подобни на твоите условия, но на пода имам само 1см фибран.
    Цял ден температурата в София беше между 1 и 2 градуса, като през по-голямата част от времето си беше 2 градуса и консумацията ми за двата климатика за последните 24 часа беше точно 24 киловатчаса.
    Смятам след нова година да сложа изолация на таваните на необитаемите магазини под мен и ще видя дали ще помогна на машините малко.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #296

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Щом не е за дълготрайно ползване и ти е комфортно,
    не го гледай електромера.
    Колкото - толкова.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #297

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Щом сега качва на около 400W при отворена врата, няма ли опастност при -5 градуса и надолу да трябва да работи над номинал и от там да влиза често в дефрости (да работи постоянно в режим на догонване)?
    За много години
    Ето го на -5,5 с полуотворена врата към антрето , инак с покачването на минимума на -2° премина в он/офф. Отворих му вратата и продължи старата песен без да спира , на сутринта приятно топло навсякъде

    https://m.youtube.com/watch?v=1lEmb8...ature=youtu.be

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #298

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Тъкмо днес щях да пиша, че моят 25ZS-S е нещо бъгав, понеже при -3 работи на 480 - 500 вата и под тези 480 не иска да слезе.
    Като гледам обаче клипчето се успокоявам

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #299

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    @Mig82, долният праг какъв става след покачването? Около 400W? Отделно, че забелязах при 20ZMX, при по-високо задание, се покачва и минимума. При външна около +6 и задание 23-24, пада най-много до 270-280W. При задание 20гр., си пада до обявения минимум от 230W. 60ZSX и на 23 задание, си слиза на 180-190W. Последните 2-3 дни по цял ден работеше на 185-200W и задание 23, без да изключва, а минимумът по сервизно е 180W.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #300

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Остава една автоматика за врата да си изнамери и всичко е точно.
    Gyokov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 44 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе