Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 238
Like Tree216Одобрявам

Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #31

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Изолация под паркета има - 8мм хпс и когато климатика поддържаше 22-23*С в помещението, подът се усещаше топъл. Това беше преди няколко дни при същите климатични условия навън: около -4 до -5...
    Така и така си почнал да снимаш - пусни една снимка на дистанционното. А, и къде мериш температурата в стаята и с какво. Кога е монтиран климатика? Прави ли дефрости машината и ако да, колко често?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #32

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Там между двата прозореца не вярвам да е най топлата точка във стаята, нямаш проблеми със разположението.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #33

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Няма такива филми,че магазинте са виновни.
    Климатикът,може да харчи повече,но ще стопли.
    Нещо вътрешното тяло ми изглежда на криво и то доста,дано да греша.Обаче ако е така?
    Остава проблеми при монтаж,щом нивелация няма,монтажницте са пълни аматьори!
    bobovo и Aleksandars харесват това.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Те са виновни за студен под, не за лошата работа на машината.При тази вата горе и забита до тавана и в ъгъла машина,тази машина няма кой да я накара да работи нормално за потребителя.Монтажа вече е друга работа, там само може да се гадае, какво е ставало,Такова помещение, спалнята на тъщата, го отоплявам с една конвенционална 9-ка, ама машината е на 25 см от тавана и хич не се чуди дали да топли или не.А 12ЛМСА-то, което също е на тъщата но в другите две свързани стаи също е забито до тавана / на 7-8 см/ на единственото възможно място за монтаж, ама е на най-студената стена, не в ъгъл и също няма никакви проблеми.Та аз не се наемам да дам правилното решение на колегата.Знам аз как бих постъпил, но не се наемам да твърдя ,че е правилно.
    Този пост е редактиран от edi1; 02-03-18 в 09:21.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #35

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Вътрешното тяло определено е криво. При мен е подобна постановка - същия климатик, отдолу гаражи, отгоре никой, две външни стени (североизток и северозапад), без изолация на пода, прозорци на двете стени и врата към терасата, машината си държи зададената температура +-1 градус, на HiPower струята е към 54 градуса.
    Viking72 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #36

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S



    Отворих вратата към коридора и температурата над климатика спадна от 25 на 23 и сега започна да духа малко по-топло но никога не е достигало температури от порядъка на 54 градуса още от както съм го взел го тествам и меря с този уред и повече от 42-43 не е вдигал.
    Направих снимка на вътрешното тяло като опрях телефона в тавана за да е сравнително прав с нивелира на телефона измерих и изглежда добре нивелиран.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Вижда се кривина, но може да е или от снимката или от крив таван, а и това според мен не е пречка да топли, най-много да му шуми турбината или да скърца.Целия проблем е от мястото на монтаж за мен.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #38

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Възможно ли е да се направи някаква температурна калибрация за компенсация на тези температурни разлики между горе и долу ? или съответно да се изведе сензора някъде на по-ниско, където температурата е друга ?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #39

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Интересно, какви налягания прави тази машина? Това може да се каже само след замерване, де.
    Тази плътно заскрежена ивица долу, до дъното, не ми харесва.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #40

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Те са виновни за студен под, не за лошата работа на машината.При тази вата горе и забита до тавана и в ъгъла машина,тази машина няма кой да я накара да работи нормално за потребителя.Монтажа вече е друга работа, там само може да се гадае, какво е ставало,Такова помещение, спалнята на тъщата, го отоплявам с една конвенционална 9-ка, ама машината е на 25 см от тавана и хич не се чуди дали да топли или не.А 12ЛМСА-то, което също е на тъщата но в другите две свързани стаи също е забито до тавана / на 7-8 см/ на единственото възможно място за монтаж, ама е на най-студената стена, не в ъгъл и също няма никакви проблеми.Та аз не се наемам да дам правилното решение на колегата.Знам аз как бих постъпил, но не се наемам да твърдя ,че е правилно.
    Дори и да и няма нищо на машината?
    Ми потвърждаваш думите за калпав монтаж!
    Аз ли го забих там,или ми изтърва дюбела в четворката и увисва на тръбите?

    Колегата да направи снимка отстрани,веднага ще се види дали го държат тръбите.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    То за монтажа ясно, че е калпав, ако има проблем машината, също може да е причина, ама колегата да викне да го видят е решението.Иначе има машини, на които може да се прави корекция в + на температурата, но не знам дали при тази стават нещата.Май някой из темите споменаваше ,че може.
    Viking72 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #42

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Страхотно, най-рано могат да изпратят човек на 6-ти във вторник :D :D :D
    и ме посъветваха да изключа климатика за 1 час и да го пусна пак ...

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #43

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Страхотно, най-рано могат да изпратят човек на 6-ти във вторник :D :D :D
    и ме посъветваха да изключа климатика за 1 час и да го пусна пак ...
    Много,много мъка в тази България!
    Могат да ти вземат левчетата на момента,а сега след дни ще си оправят бакиите!
    Сигурно в това време имат много работа?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #44

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Мен ме притеснява като се затопли времето да не вземе да се оправи и да заработи нормално, но да си остане със някакъв скрит проблем.
    Интересно е че питата никога не съм я виждал обледена дори когато беше -15
    Мда, ако след всеки монтаж се налага да ходят и да оправят проблеми е нормално да нямат свободни сервизни групи :D
    rosswen и Viking72 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #45

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    С това обледяване само в долната част,намирисва на намалял фреон!
    tony34al, rosswen и Viking72 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голям проблем!
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-11, 22:04
  2. голям проблем
    От Jepeto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-07, 22:36
  3. голям проблем с pc-то ми
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-06, 11:09
  4. АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-04-05, 11:23
  5. проблем !!!!!!!! и то голям
    От flood_master във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-03, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе