Страница 12 от 26 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #166

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ама те едни и същи неща се дъвчат от години. Нещата, с малките изолирани помещения, са много по-деликатни. Как стоят нещата, според моя скромен опит. Теорията, че с по-ниски дебити е по-добре, не е съвсем така. Имам две огледални помещения, с горе-долу еднаква кубатура. В едното работи машина с големи дебити, в другото - с доста по-ниски. В тази с по-ниските, духа на себе си и в помещението се усеща и е по-хладно, защото се образува по-топъл джоб около машината, което я кара да офф-и. Същевременно не е по-тиха. Нека погледнем конкурентните тихи клими. Вторите степени на AP на МЕ и Perfera на Daikin, са горе-долу идентични с на Хевито като дебити и шум (само че при Дайкин е по-шумна - 27dB). На тази степен, климите работят през 90% от времето. Он/офф ще има, та ще ви пукат ушите, която и да сложите. Така че за такива помещения се търсят машини с незабележим он/офф, тихи първи степени на турбината, както и редки, и тихи дефрости. Едно и също се пише всяка година. Аз преди време също писах, че сравнението на Мимоджев е много неправилно, защото машините работят в коренно различни помещения.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-09-19 в 09:37.
    Phoenix_1 и kantonaa1 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #167

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Mig82, Имам чувстворо, че се връщаш от някъде подпийнал и забиваш по някой буен коментар.

    Каде видя да се оплаквам от ОН/ОФФ-а или да твърдя, че в 13м2 двойно изолирана стая ще намеря машина която да не ОФФ-и?
    Направи ми впечатление, че въпреки условието за 10 минутна работа на компресора (обявено в сервизното), машината изключва на 5-ата минута.
    Или има нещо пипнато, или нещо бъгнато. Дори за моите условия е по-добре да работи по този начин, за да не надхвърлч с много заданието в топлите дни.
    Е това изках да споделя. Интересно, някой хора ме разбраха.
    Ха на здраве.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #168

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ами ето, значи имаш повод да си повече доволен, отколкото недоволен в случая. Явно машината се е засрамила от теб, влязла в някакъв скрит режим "AI" /Artificial Intelligence/, неописан в сервизното, и е решила да се авто-кътне наполовина във времето, за да може да си доволен. Ако пак не си доволен, следващия път ще започне да плаче и ще иска сама да си ходи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #169

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Виж, като се застуди, кажи дали е все още 5мин. След колко време започва да смъква мощноста при тръгване? Не е проблем, че развърта до 600W, а че ги държи по-дълго време. ZSX държи 600W след офф само 1.5мин. ZMX понякога държи само 1мин., след което смъква веднага. По-интересното е, че silent при ZMX ограничава и това развъртане. Каквото и да се случва, над 400-450W не развърта, включително и след офф. А при ZS май не е така? Пробвай с включен silent. При мен, в 13,5м2 си поддържа 24-25гр., с включен silent, на най-ниските степени на турбината, чак до -12гр. До толкова съм го тествал. По принцип, под -10 изключвам silent, да си се развърта колкото си иска.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-09-19 в 14:01.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #170

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Това със silent не съм го тествал и аз достатъчно. Нямах много време пролетта за дълги тестове, но мисля, че имаше уж ефект откъм усещане, но като ватове... пф, нямах ватметър тогава. Дано да има ефект и като понижена максимална мощност на развъртане. Ако се осланям на сетивата си само, мисля, че би трябвало да има. Ако се държи подобно на твоя ZMX, идеята, която предлагаш от практиката звучи много добре. До -10, -12 е доволно ниско да поддържаш 24-25 градуса на тих режим и е може би над 80% от времето в тия вече кекави зими. Ще го видим...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #171

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Твоят е в по-голямо помещение, според мен няма нужда от silent, защото ще го спъваш. След дефрост машината трябва да се развърта по-сериозно. При майка ми, 25ZS silent не е включен, защото е в 42м3, със сериозни топлозагуби и машината реално почти не изключва. Там си трябва развъртане. На 60-ката също не съм ползвал silent никога, защото е в голямо помещение. След дефрост, на -8, ми е развъртала до 2,7kW! Ама е като калорифер и веднага догонва заданието. Можеш да пробваш silent само за пробата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #172

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ще го пробвам със сигурност отново по-нататък /вече с ватметър/, но съм почти сигурен, че имаше някакъв ефект като усещане. Проблемът е, че се мъчим да съпоставяме несъпоставими неща. Ето ти имаш 60-ка в едно помещение, аз съм с 35-ца в друго помещение, майка ти има 25-ца, mimojef е с 20 в трето помещение. Само mig87 е с 20 и още един или двама от форума, които по-често пишат. Като на мен ми предстои слагане на 20-ка в помещение с квадратура подобна на неговата. Моята 35-ца също се намира в едно много добре изолирано южно дневно помещение с ниски топлозагуби и не съм имал възможност да го тествам под 9 градуса навън, но дори и тогава си офеше често, само че абсолютно незабележимо. Изобщо не разбирах кога е спрял компресорът. Така че не изключвам с над 50% вероятност вариант да съм в подобна ситуация и сайлънта всъщност и при мен да помага. Ние с тебе знаем, че тази машина като моята с тези дебити не би се зорила дори в абсолютно неизолирано помещение от 26 квадрата да топли, дори ще се чувства като у дома си, но много хора не го разбират, четат сервизни, цитират източници и става смесица от теоретично-практически нонсенс на моменти. Ще споделя данни, като му дойде времето.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #173

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Е, и аз съм с 20-тица в 13,5м2, само че ZMX. Той е с по-високи дебити впрочем. Твоят е с компресора на 20-цата, само че не е "спънат" може да слиза на същите минимуми и мощности, като по-малките си събратя. Ти за 20м2, добре изолирани, преспокойно и с 25-ца можеше да минеш. То и аз щях да мина преспокойно с 50-тица, че може би 35ZSX, в голямото помещение, ама страх. Наплаших се с предната машина и затова се попрестарах.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-09-19 в 18:36.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #174

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Принципно да, 25-ца би стигнала на теория, но както винаги, случаят се свежда до индивидуална преценка. Сложно е за обяснение спрямо помещенията ми и методите ми на охлаждане лятото. :D Кубатурата тогава динамично се променя в посока увеличение към коридора. Видял си и на един от тестовете ми колко е температурата отвън спрямо вътре и прецених след груби сметки, че ще му трябва машина с 3.5 kW мощност на охлаждане, за да не се зори. По едно време преди покупката наистина се бях разколебал, но си казах, че теорията ми по сметки трябва да е вярна. Е, вече след цяло лято мога да дръпна чертата и с облекчение да кажа, че машината изпълняваше заданията си перфектно и следователно не съм объркал нещата. Зимата как ще е с тези 4 кв номинал тепърва ще го гледаме... Но лично аз нямам притеснения и сметките ми показват, че би трябвало да покрива всички нужди за зададените кубици, че и да остава доста запас до максимума. На всичкото отгоре имам и локално газово парно, така че няма грижи.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #175

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    . Зимата как ще е с тези 4 кв номинал тепърва ще го гледаме...
    Е как ще е, ще работи на 4kW, колкото моята 60-ка е работила на 6.8kW. В установен режим, над 700-800W не е харчила, дори и на -12гр. Като работи само на 2-ра степен на турбината-low и задание 23-24гр. Правилно си избрал 35-ца значи, неслучайно се оразмеряват по номинала на охлаждане. Най-много да работи по-ефективно от 9-ката, заради двуредовия топлообменник.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-09-19 в 06:43.
    Phoenix_1 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #176

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Mig82, Имам чувстворо, че се връщаш от някъде подпийнал и забиваш по някой буен коментар.

    Каде видя да се оплаквам от ОН/ОФФ-а или да твърдя, че в 13м2 двойно изолирана стая ще намеря машина която да не ОФФ-и?

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Явно при ZS-W ограничението за 10мин. работа на компресора е намалено на 5мин.
    Пуснах го да топли млко. Не че има нужда (23С е в цялата къща) ама ей така за спорта. Да поогори малко.
    Външна 11С. зададени 25С. вентилатор АВТО. Точно на петата минута вдига клапите. редува ги 5мин. ОН - 3мин. ОФФ. на отворена врата и въпреки това в стаята в която е,подминава с 1-1,5 градуса заданието. Не ми се мисли какво би се случило при 10мин. задължителна работа на компресора.
    Развърта до 600-650 смъква до 230 и на петата минута ОФФ.
    Не знам как е по сервизно. На практика се получава това.
    Това не е ли оплакване , че ти превишава заданието заради он/офф ? Явно съм останал с грешно впечатление че имаш алтернатива с друг модел.

    При правилно оразмеряване на машината минимума на отопление е 154w. и он/офф се задейства само от ДУ или ако яко го напече слънцето.
    На твое място бих потърсил нещо с по-изтънчено външно тяло и сринат cop за това помещение , но дали ще е толкова тихо ... еле в тая кубатура и шумоизолация ... едвали.

    И да съм пийнал рядко ми убягват детайлите

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    mimojef, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #177

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Е как ще е, ще работи на 4kW, колкото моята 60-ка е работила на 6.8kW. В установен режим, над 700-800W не е харчила, дори и на -12гр. Като работи само на 2-ра степен на турбината-low и задание 23-24гр. Правилно си избрал 35-ца значи, неслучайно се оразмеряват по номинала на охлаждане. Най-много да работи по-ефективно от 9-ката, заради двуредовия топлообменник.
    Точно така, и това човек може да го види на първите страници на едно сервизно още как е кръстен и "35"-та е със "скрит звяр под капака" спрямо по-малките си събратя. Разликата с девятката не е само на хартия. Отклонихме се обаче доста от темата, иначе нямам нищо против да обсъждаме тези въпроси в правилната такава, защото пак казахме информация, където не й е мястото, ако някой търси. С горните примери само исках да акцентирам по темата тук, че това са сериозни машини и който ги подцени и ги сложи в прекалено малки и добре изолирани помещения следва да е наясно с, че автоматично стават преоразмерени и няма как да не работят ON/OFF с мощност, която само по номинал е предостатъчна и с топлина, която бързо се акумулира в помещението и бавно или трудно се губи. Явно , че има хора, които с 20zs топлят и по 20 квадрата добре изолирани стаи без проблем. Цикленето в тези малки стаи може да намери пък лек в бъдеще чисто от практическите ни проби тук или с манипулиране на датчика, или друго...
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 24-09-19 в 11:44.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #178

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На твое място бих потърсил нещо с по-изтънчено външно тяло и сринат cop за това помещение , но дали ще е толкова тихо ... еле в тая кубатура и шумоизолация ... едвали.
    Ще стане ясно след 3-4 месеца. Ако е много зле положението, вероятно ще го преместя в хола 20м2 а на неговото място да "курдисам" нещо с по-малки дебити.
    Ще го измислим.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #179

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Mimojef, какво стана с "тракането"? Разбра ли от какво е?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #180

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ще стане ясно след 3-4 месеца. Ако е много зле положението, вероятно ще го преместя в хола 20м2 а на неговото място да "курдисам" нещо с по-малки дебити.
    Ще го измислим.
    Ами тва ти е вариянта. Моята детска е същата квадратура и изолация , решил съм ако японския фуджак се пенсионира и не намеря друг запазен японски мъник да пробвам една Мирайка. Май имат хубави минимуми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 26 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе