Страница 54 от 83 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1241

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #796

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pdonev Виж публикацията
    Не, че МНИ са единствените, но не знам, какво друго, с минимум около 1kw и максимум 6kw.
    Бях набрал за Gree Amber 12btu, но стана ясно, че минимума не отговаря на а спецификацията.Бюджета вече надскочи 2500лв. а още нямам решение
    Извинявам се, че е в темата за MHI, но Акесандър го е предложил в “избор на…” : Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium.
    Позволявам си да го постна тук понеже ZSX е свършил за момента.
    На хартия изглежда мноого добре, разгледай го.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #797

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Това е Мидея Оазис Про брандирана за Кериър .. много хубав климатик е .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #798

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Защо са ти тези 6кв. в 40квадрата, като повече от 4кв. максимум не ти трябват и то в студено помещение, а като го темперираш ще гониш макс 1кв.
    Ами, все пак се водя по препоръчителните предписания според квадратурата, а наличният 25ZSX е предписан за 20кв. Номинала му е 3.2KW.
    Ако, както пише колегата Alexi, при -15 градуса мощността пада на половина и в същото време половината от номиналната мощност - 1.6KW са достатъчни за поддържане на вече постигната температура в 40 кв. (хол + трапезария) то, да разбирам ли, че 25ZSX ще върши работа?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #799

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    За тая квадратура, чакайте 35ZSX (аз така бих направил), 50ZS-W също е доста добър вариант.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #800

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Аз също не бих рискувал с 25ца, колкото и да е “яка”.В това време - никакъв проблем няма да има, но задържи ли няколко дена -10 и надолу… и ай,ай.
    Дали ще има вече такива зими у нас не знам, ама ей на на хАмериканците миналата им измръзнаха …. доматките .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #801

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Аз също не бих рискувал с 25ца, колкото и да е “яка”.В това време - никакъв проблем няма да има, но задържи ли няколко дена -10 и надолу… и ай,ай.
    Дали ще има вече такива зими у нас не знам, ама ей на на хАмериканците миналата им измръзнаха …. доматките .
    Аз нещо не съм дочел, че съм от 2 седмици всекидневно на работа по 11 часа. 25-ца не е за 40м2, дори и ZSX да е. Сигурно ще се справи, но...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #802

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pdonev Виж публикацията
    Ами, все пак се водя по препоръчителните предписания според квадратурата, а наличният 25ZSX е предписан за 20кв. Номинала му е 3.2KW.
    Ако, както пише колегата Alexi, при -15 градуса мощността пада на половина и в същото време половината от номиналната мощност - 1.6KW са достатъчни за поддържане на вече постигната температура в 40 кв. (хол + трапезария) то, да разбирам ли, че 25ZSX ще върши работа?
    Ами именно! Защо му гледаш макса, след като номинала му 3.2, а на 35цата е 4кв., отделно вътрешното е с по-голям дебит на 35цата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #803

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    pdonev, нали си с ТЕЦ , изложение ако не си нещо северно пред полето, изолация ако имаш, прилична дограма и даже 25zs ще свърши работа.
    Топлозагуби се гледат, после квадратури.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #804

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз нещо не съм дочел, че съм от 2 седмици всекидневно на работа по 11 часа. 25-ца не е за 40м2, дори и ZSX да е. Сигурно ще се справи, но...
    Пускай спрените реактори(в теб ми е надеждата),че се очаква много студена зима в Европа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #805

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ами благодаря отново за мненията.
    Аз тръгнах от 50ZS-W, после се разколебах заради по-високия минимум - 1.3кв (когато дръпна завесата между хола и трапезарията) и заради проблема с втулките, за който четох.
    Сега отново съм на изходна позиция 50ZS-W или Gree Amber 12btu, който пък е по-шумен и работи по-често, като конвенционален! Кой от тях ще е по-икономичен?

    ... сега пък milanov отново ми дава надежда за 25ZSX. Надявам се под "с ТЕЦ", нямаш предвид, с пуснати радиатори!
    Този пост е редактиран от pdonev; 12-10-21 в 00:14.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #806

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Корона що не си вземеш ? Тих е ,топли има относително нисък минимум и е много красиво вътрешното тяло ,тоя МХИ ще изглежда като дялан с теслата до него .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #807

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pdonev Виж публикацията
    Сега отново съм на изходна позиция 50ZS-W или Gree Amber 12btu!
    Ако ще е грее по-добре 12-ка корона отколкото амбъра. Поне аз това бих избрал. Първоначално като обявика амбъра си викам климатик мечта, но след темите за работата му рязко отпадна от класацията. Че топли, топли, но за сметка на комфорт. За амбъра е нужно над 35м2 и нагоре цяло помещение а не преходни такива.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #808

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Разгледах "Короната" на Грии - отопление 0.56 / 3.6 / 5.4 kW
    На MHI 35ZS-W отоплението e 0.9 / 4.0 / 5.0 kW изглежда по-скромно, като амплитуда, но номинала 4.0 не е по-зле

    Благодаря и за коментара за Амбъра. Да се ориентирам по метода на изключването. Тази корона по-добре ли щe топли от MHI 35ZS-W и 25ZSX-W
    Този пост е редактиран от pdonev; 12-10-21 в 00:57.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #809

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Пускай спрените реактори(в теб ми е надеждата),че се очаква много студена зима в Европа.
    За съжаление, от няколко години вече и за 3,4 блок нещата са безвъзвратно загубени. Изрязани са голяма част от съоръженията, че дори и котите. Не съм стъпвал там от няколко години (вече нямам и достъп, защото се води друго предприятие), но нямам и желание, защото гледката е грозна. До към 2015г., все още мисля, че не бяха започнали с рязането на съоръжения по 3-ти и 4-ти блок.

    [mention]pdonev [/mention] , а какво толкова Ви плаши високия минимум, особено за всекидневна? Ако имате възможност, отидете при някой собственик на ZS. Тук нещата са силно преувеличени, аз от личен опит ще Ви кажа, че он/офф при МХИ, особено в такова помещение, ще го разберете само визуално - по местенето на клапите. Грий ще имат да духат супата, докато настигнат Хеви по комфорт. При тях минимумите също изобщо не са от ниските, щом това е толкова важно. Нищо общо нямат с написаното на хартия.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #810

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pdonev Виж публикацията
    Разгледах "Короната" на Грии - отопление 0.56 / 3.6 / 5.4 kW
    На MHI 35ZS-W отоплението e 0.9 / 4.0 / 5.0 kW изглежда по-скромно, като амплитуда, но номинала 4.0 не е по-зле
    Само като погледнеш числата трябва да ти стане ясно, че моделът на грий е боклук, в сравнение с MHI. Сравняват се кон и куцо магаре. Първо, номиналът: По-голям номинал означава по-добра хладилна част. Второ, максималът: По-висок максимал на цепеница с калпава хладилна част означава енергиен преразход и ниска ефективност. Трето, нисък минимум за калпав компресор означава кратък живот. А като заключение мога да изкажа мнение, че с покупка на такива цепеници се стимулира замърсяването на околната среда, унищожаването на суровини и зариването на рланетата с боклуци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 83 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 09:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 18:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе