Страница 5 от 83 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1241

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #61

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Има ли нещо което може да се каже като недостатък/дразни в работата на машините от серията?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #62

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Покачването на минимума, особено при по-малките машини. Вярно, незабележим е он/офф, но в комбинация с условието за дефрост на 10 он/офф цикъла, под 0-та, е тъпо и може да накара машината да прави дефрост, без нужда, на 2 часа и нещо. Ако покачването го нямаше или с покачваше до 300 W примерно, нямаше да изключва в повечето случаи. Дефростът е доста незабележим, почти като офф е, но може да мине и без него.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-04-19 в 21:01.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #63

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Климатикът според мен има един сериозен конструктивен недостатък състоящ се от съчетанието на дълго и най- вече "дебело"вътрешно тяло, сравнително тънка пластмаса и това съчетано с винаги много топлата струя на изходящия въздух на ниските степени на които се ползва от огромната част от потребителите, което води до слабо радиално усукване на тялото при което усукване понякога се разбива втулката.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #64

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Хм , доста осукване трябва да е защото втулката конструктивно има заложено известно "самонагаждане" към оста ...
    Ако стената или монтажа са криви вече разтракването е въпрос на време , но иначе не мисля.
    Времвто ще покаже.

    Роска за съжаление нямаше зима , иначе съм твърдо решен да финтирам покачването на минимума при -2° Дори може да съм успял но ще разбера другата зима.
    Този пост е редактиран от Mig82; 15-04-19 в 00:04.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #65

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Усукване при загряване или охлаждане се получава само когато има напрежение между тръбния сноп и топлообменника. Ако тялото виси свободно на базата, шийката на турбината се премества предимно аксиално спрямо втулката. Другото е минимално и се поема от гумените демпфери. Несмазаните втулки са причината.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #66

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    @Mig82, дръж ме в течение. И да си изчистиш пощата. Иначе, към вътрешното тяло, забележки нямам. Освен позитиви, друго не мога да изкажа. Пластмасите може да са тънки, но са еластични и машината много рядко пука. Голям топлообменник и нисък шум, с високи дебити. Няма го и усещането за "течение".
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-04-19 в 10:11.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #67

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Пробвах на лично но пощата ти е пълна. Mig82

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #68

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    За тракането при втулката имам друга теория, някъде бях писал.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #69

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Suyahoka Виж публикацията
    Rosswen,да имам 50-ка ZSX ,та даже и 25 ZS-S,но за другата спалня,за тази,която питам нямам климатик и искам пак да е Хеви,тъй като съм доволен от тях,за сега.
    Но питам за 35-цата,тъй като знам,че е с новия фреон,от който може да има някаква разлика и отделно е 12-ка и шума може да е по различен(иначе 9-ката ми спи зимата,аз по-шумно спя .
    Та за сега на нея съм се спрял,дано жената не мрънка,че и духа студено и е шумно
    Снощи го пробвах на спане на тих режим. Не мисля, че ще имате поводи за притеснение от вътрешното тяло. Спах нормално и не съм се будил нито веднъж. В нощната тишина на автоматичен вентилатор изобщо не прави впечатление и си върши работата недоловимо. Единственото което е, че от време на време преди да легна, чувах външното тяло, като он-офеше, но рядко, тъй като за кратко вдига оборотите до максимума при on и това определено го усещах на някаква доловима честота. Но и външното тяло се пада буквално на два метра от главата ми през една стена, на която е монтирано и вероятно съм му дал много ниско температурно задание на 21 градуса на silent в помещението при тези градуси 9-10 градуса отвън, които бяха през нощта. Все пак съм още newbie с климатика и тепърва предстои да се напасвам с него. Освен това сега средата е друга при тези тесни температурни граници отвън и вътре. Поиграх си тази сутрин и установих, че поведението на машината не е точно такова, каквото очаквах в подобни условия и съм свикнал с термостата на парното и явно трябва да подходя към нея с различно "отношение". Персоналната ми температурната чувствителност при различни задания също явно е различна. Сега като му увеличих малко градусите и започна да работи на минимални обороти, като почти не изключва. Тепърва ще разучавам поведението му, което със сигурност ще е доста различно при големи температурни амплитуди през зимата. Искам също дебело да подчертая, че при мен не е инсталиран в това помещение с цел да се спи на него, а за съвсем други цели с оглед и на летния капацитет в югозападно изложение и при наличие на доста топлинноотдаващи уреди отвътре. През лятото влизат и излъчвам доста ватове топлина. За зимата при дефрост не знам как се държи вътрешното тяло, но едва ли ще е по различно, отколкото при zs-s.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #70

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    За тракането при втулката имам друга теория, някъде бях писал.
    Какво имаш впредвид ? Моята я заредих с грес още преди да го монтират на стената бях прочел твоята тема

    charli , почистих си пощата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #71

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Да попитам за двата филтъра,кой от тях е излишен след определен период от време,някъде бях чел,че е оранжевия и кой се използва многократно?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #72

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Suyahoka Виж публикацията
    Да попитам за двата филтъра,кой от тях е излишен след определен период от време,някъде бях чел,че е оранжевия и кой се използва многократно?
    Аз и двата ги махнах тая зима. Като цяло са "мижи да те лажем".
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-04-19 в 15:19.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #73

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Снощи го пробвах на спане на тих режим. Не мисля, че ще имате поводи за притеснение от вътрешното тяло. Спах нормално и не съм се будил нито веднъж. В нощната тишина на автоматичен вентилатор изобщо не прави впечатление и си върши работата недоловимо. Единственото което е, че от време на време преди да легна, чувах външното тяло, като он-офеше, но рядко, тъй като за кратко вдига оборотите до максимума при on и това определено го усещах на някаква доловима честота. Но и външното тяло се пада буквално на два метра от главата ми през една стена, на която е монтирано и вероятно съм му дал много ниско температурно задание на 21 градуса на silent в помещението при тези градуси 9-10 градуса отвън, които бяха през нощта. Все пак съм още newbie с климатика и тепърва предстои да се напасвам с него. Освен това сега средата е друга при тези тесни температурни граници отвън и вътре. Поиграх си тази сутрин и установих, че поведението на машината не е точно такова, каквото очаквах в подобни условия и съм свикнал с термостата на парното и явно трябва да подходя към нея с различно "отношение". Персоналната ми температурната чувствителност при различни задания също явно е различна. Сега като му увеличих малко градусите и започна да работи на минимални обороти, като почти не изключва. Тепърва ще разучавам поведението му, което със сигурност ще е доста различно при големи температурни амплитуди през зимата. Искам също дебело да подчертая, че при мен не е инсталиран в това помещение с цел да се спи на него, а за съвсем други цели с оглед и на летния капацитет в югозападно изложение и при наличие на доста топлинноотдаващи уреди отвътре. През лятото влизат и излъчвам доста ватове топлина. За зимата при дефрост не знам как се държи вътрешното тяло, но едва ли ще е по различно, отколкото при zs-s.
    Това на охлаждане ли е?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #74

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Това на охлаждане ли е?
    Беше на отопление, но с уговорката още тогава, че не е представително. При +9 отвън и на +21 задание на силент вътре работеше на on/off предимно, но дори така не съм го усетил през нощта. Просто направих някакъв тест за мен си дори, за да знам, не ме бъркаше. Определено вътрешното тяло при добър монтаж си е тихичко. Като цяло за спалня е хубаво да е от по-малките модели 20 или 25, ако кубатурата и изолацията на помещението го позволяват, защото и външните тела са им по-тихи. На охлаждане още не съм го пробвал за спане как е, нямало е климатични предпоставки за това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #75

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Споко, машината е тиха. В студа няма да е по-различно. Не винаги външното, на по-голямата машина е по-шумно. Не гледай максималните децибели по каталог. На 60-ката ми е най-тихо от 3-те клими, вкъщи. По-тихо е и от на 20-цата, която също е от високия клас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 83 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 09:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 18:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе