Страница 29 от 180 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 2687
Like Tree1644Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #421

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Имаш избор. Вдигаш градусите съответно минимума и си го правиш за спане чисто гол.
    Докато тези дето обичат да спят на по-хладно с дебел юрган трябва да свикват с он/оф през 5мин. В онзи другия случай.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #422

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ми какво става, ако след темпериране, на по-високото задание, пак слезе под 200W, което си е напълно възможно? Пак хлад. По-високия минимум за едни е плюс, за други-не. Според мен, някои производители, като Хеви и Тошиба, точно с потребители, които харесват по-топла струя са се съобразили. Не го изкарвайте, че задължително климатикът с по-висок минимум е по-лош от този с по-ниския.
    Mig82 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #423

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ми какво става, ако след темпериране, на по-високото задание, пак слезе под 200W, което си е напълно възможно? Пак хлад. По-високия минимум за едни е плюс, за други-не. Според мен, някои производители, като Хеви и Тошиба, точно с потребители, които харесват по-топла струя са се съобразили. Не го изкарвайте, че задължително климатикът с по-висок минимум е по-лош от този с по-ниския.
    Така е, то може би затова има климатици с висок и с нисък минимум. Идеално положение няма и двата вида си имат лошите и добрите страни затова не трябва да се казва това е по добро, това по лошо. Всичко е въпрос на подбор.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    rosswen и Mig82 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #424

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Мен ме интересува колко точно е копът на климатик рабощещ на ултра-нисък минимум при отрицателни температури. Защото ако е близък 1-ца не е ли по-добре да мина на конвектор и да си спестя всички климатични "екстри" като дефрости, веене, тракане на втулки, пукане, бълбукане, смяна на лагери, чистене на филтри, скъпа поддръжка и профилактика, и т.н?

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #425

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Лошото е, че в магазина за климатици ето тези неща които ги коментираме тук никой не ти ги обяснява.
    Gyokov, djsmiley, milanov и 1 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #426

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Мен ме интересува колко точно е копът на климатик рабощещ на ултра-нисък минимум при отрицателни температури. Защото ако е близък 1-ца не е ли по-добре да мина на конвектор и да си спестя всички климатични "екстри" като дефрости, веене, тракане на втулки, пукане, бълбукане, смяна на лагери, чистене на филтри, скъпа поддръжка и профилактика, и т.н?
    Аз не съм от големите разбирачи, но ще опитам да отговоря.
    Това с ниския минимум 150 - 200 в големите студове го има само през деня, когато слънцето изпече през големите прозорци и затопли стаята. През нощта когато температурата е много ниска тези минимуми ги няма, ако климатика е оразмерен правилно. Така че тогава няма виене.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #427

    Re: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При мен и на -13 панасоника е падал на 180 вата после дигаше на 360 и така цяла нощ това се повтаряше през час някъде миналата година. На минимума си прави разлика от почти 10 градуса вход изход на първа скорост така, че определено копа не е 1- ца. Повечето хора обичат да им духа горещо така че не е голям проблем покачването на минимума за голяма част от потребителите, можеби и затова са го направили така mhi, toshiba и т.н
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 09-01-20 в 13:18.
    SPSt одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #428

    Отговор: Re: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    При мен и на -13 панасоника е падал на 180 вата после дигаше на 360 и така цяла нощ това се повтаряше през час някъде миналата година. На минимума си прави разлика от почти 10 градуса вход изход на първа скорост така, че определено копа не е 1- ца. Повечето хора обичат да им духа горещо така че не е голям проблем покачването на минимума за голяма част от потребителите, можеби и затова са го направили така mhi, toshiba и т.н
    Страхотно това означава, че нямаш никакви топлозагуби.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #429

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    Аз не съм от големите разбирачи, но ще опитам да отговоря.
    Това с ниския минимум 150 - 200 в големите студове го има само през деня, когато слънцето изпече през големите прозорци и затопли стаята. През нощта когато температурата е много ниска тези минимуми ги няма, ако климатика е оразмерен правилно. Така че тогава няма виене.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Това е правилното разсъждаване на фона на фантасмагориите , но когато климатика е преоразмерен и избран по картинка с големи очаквания , съответната тема се пълни с негативни мнения и се създава параноя че е сбъркан софтуера. Може и технически проблем да е причината за това прегряване , но по-скоро не.

    Инак при описания от теб начин 20Zs-s работи с долната консумация , ако му сваля от 24 на 23 ще смъкне минимума още и пак няма да изключи. Може да падне до 150 w. но тук това няма да се приеме защото вече е пуснат "вируса" от няколко потребители че минимума е висок и софтуера сбъркан за цялата серия.
    Ако ти кажа че не искаха да ми я монтират в това помещение 19кв.м. щото щял да издъхне ... наложи се да поспорим ... на - 22° в стаята духалка 2kw. работеше 50/50 он/офф. На база замерване на топлозагуби я сложих тая 7-ца за 1125лв. без монтажа. Производителя е преценил че за да има коп в този ценови диапазон и да е конкурентен на мидеите с първокласни пластмаси и дисплеи които грабват потребителя трябва да му вдигне минимума под -2.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #430

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Това е правилното разсъждаване на фона на фантасмагориите , но когато климатика е преоразмерен и избран по картинка с големи очаквания , съответната тема се пълни с негативни мнения и се създава параноя че е сбъркан софтуера. Може и технически проблем да е причината за това прегряване , но по-скоро не.

    Инак при описания от теб начин 20Zs-s работи с долната консумация , ако му сваля от 24 на 23 ще смъкне минимума още и пак няма да изключи. Може да падне до 150 w. но тук това няма да се приеме защото вече е пуснат "вируса" от няколко потребители че минимума е висок и софтуера сбъркан за цялата серия.
    Ако ти кажа че не искаха да ми я монтират в това помещение 19кв.м. щото щял да издъхне ... наложи се да поспорим ... на - 22° в стаята духалка 2kw. работеше 50/50 он/офф. На база замерване на топлозагуби я сложих тая 7-ца за 1125лв. без монтажа. Производителя е преценил че за да има коп в този ценови диапазон и да е конкурентен на мидеите с първокласни пластмаси и дисплеи които грабват потребителя трябва да му вдигне минимума под -2.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Аз нямам климатик 20zs-s и не съм давал мнение за този климатик. Аз давах мнение за фуджицу кгта. Моите климатици са кгта12 и 35рпс

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #431

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Е как се оразмерява климатик като има няколко месеца в годината с дневни +10° и нощни с -2°...-4°. В 2часа посред нощ като вдигне 400W абсолютно без нужда и смисъл.....

    - - - - - - - - - -

    Само да вметна за сбъркания софтуер, хистерезиса горе при неговия си сензор е 0,5°. Съвсем примерно като стане 26,5° ще мине в off и при 26° ще включи. ( като се чака да си минат времената 3мин,5 или 20мин). Като заработи на 400W по топлата струя бързо изяжда тези 0,5° и вече е налице условие за off.
    dimitrin6405 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #432

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Това е правилното разсъждаване на фона на фантасмагориите , но когато климатика е преоразмерен и избран по картинка.............
    Кой да го оразмери правилно?
    Нали специалистите са за това. Дори тук в темата за избор на климатик, 20ZS Упорито се препоръчва за стаи под 15м2 при това силно изолирани.
    А тази машина въобще не става за такива стаи. И за това е виновен точно софуера.
    Говоря за седмицата. Поне нея можеше да я направят да работи както трябва.
    Според мен в темперирано помещение след ОФФ трябва да затопли топлообменника до 5-10 градуса над стайната, да смъкне клапите, веднада да слезе на минимум и да подава по малко ако се налага. Тук всичко е на обратно,
    necata2, mystikalrs и Rafailiev харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #433

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Кой да го оразмери правилно?
    Нали специалистите са за това. Дори тук в темата за избор на климатик, 20ZS Упорито се препоръчва за стаи под 15м2 при това силно изолирани.
    А тази машина въобще не става за такива стаи. И за това е виновен точно софуера.
    Говоря за седмицата. Поне нея можеше да я направят да работи както трябва.
    Според мен в темперирано помещение след ОФФ трябва да затопли топлообменника до 5-10 градуса над стайната, да смъкне клапите, веднада да слезе на минимум и да подава по малко ако се налага. Тук всичко е на обратно,
    При мен никога не е държал на номинал така както го описвате.

    Е добре де нали сме писали миналата зима за това покачване на минимума , как сега се изненадвате от него ? Зорлем ли ви ги заковаха на стените тия щайги
    estqwerty, Phoenix_1, rosswen и 2 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #434

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    КОП-a няма значение. Може и 1 да е.
    Вероятно със 150W при -4 разликата в изходяща-входяща температура е 3 градуса, но ако е поставен на правилното място това също няма значение.
    Най важното е когато на помещението му трябват 150w да получава 150 а не 450.
    Особено за спалня това е задължително. Получаваш дълго, монотонно бучене а не на 5мин. бззъът-фиууууу на следващите 5мин. Пак бззъът само че с по-тихо фиуууу и след 10 пъти бзът-фиуууу идва фъсссд-пуффф.
    изходящата никога не пада под 32-33° .. което си е 10 над стайната и отгоре ма това е истински инвертор ,той номинала му е 400 вата .. ако ми се развърта на 600 след ОФФ и след 3 мин да е изключил отива директно в ОЛХ на втория месец ,конвенционалки не ми трябват на мене .. няколко дни е -5-6 до +5-6 .. офф не съм виждал от около седмица ,1-2 дефроста наблюдавах само
    mystikalrs, Rafailiev и dimitrin6405 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #435

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Тия 150W на -4 не ви ги ща. Пускайте по един вентилатор, хем по-малко лапа, хем ефектът ще е същият.
    Ти пък, сега Касапа отново ще покаже графиките от профиджаджата с 60-80W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 180 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе