Страница 65 от 116 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #961

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не е физика.
    Някой знае ли как се определят обороти на компресора ( или ток, не знам) така че да се поддържа зададената температура. Конкретно за този модел.
    ( само не ми пишете, че мери обеми, смята топлозагуби и пр.)
    Какъв е алгоритъма, примерно зададена е 24°. Според неговите си датчици софтуера е изчислил че стайната е 23,5° - колко ще са оборотите на компресора ( ще показва ватметъра)
    Ами ако е изчислил 23,0° - колко ще показва ватметъра.
    Може и отделна тема да се пусне.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #962

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Тънък не тънак ама влизане в режим на офф постоянно не е тънък момента, врътнах го преди 10-на мин на 26, сега бръмчи с 666 вата, егати числото. Алекси май споменаваше нещо за проблеми с температурни датчици, настроен на 25 показва на термометъра 23,5. Преди беше обратното, пусниш го на 24 показва 25-25,5. Сега взе да пада на 600 вата, днес беше на 18 настроен по заръка на жената от 11-17.30 и сега пак не мога да го вкарам в релси.. В хола е 21 градуса,държа я на студено да й дойде акъла, знаейки много добре че няма да й дойде, а аз пиша при температура 23,5 в стаята, направило е в хола почти 22 и работи стабилно с 600 вата за сега. Станат ли едни такива температури отвън като 7-12 градуса все едно имам стар дядо дето съrцето му излиза извън ритъм, После преди лягане ще трябва на 24 на 3 и бас държа че ще оффне животинчето.
    Този пост е редактиран от peter`s; 01-01-22 в 20:43.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #963

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не е физика.
    ...
    Какъв е алгоритъма, примерно зададена е 24°. Според неговите си датчици софтуера е изчислил че стайната е 23,5° - колко ще са оборотите на компресора...
    Може и отделна тема да се пусне.
    Трябва да питаш японеца, но съм сигурен, че няма да ти каже.
    Има ли медицински раздел, за новата тема?

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #964

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    От прочетеното последните седмици почвам да си мисля, че и при МХИ минимума се вдига от температурата на вътрешния топлообменник. Така е при моите ЛГ-та, доказано, но никъде не го пише.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #965

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Знам че ще звучи като изхождане по темата ама специално моят ако има дефект ако не то всичките имат проблем с минимума и датчици за температура, освен да е странна партида. Ако Рос съм го разбрал правилно може и на 7 външна да се държи като под 4 или да го усеща над 13 и да променя минимумите по негово си усмотрение, а до колкото беше писал над 12-13 външна вдига на 350 вата минимум. Имам усещането че вътрешния датчик не работи както трябва, поне взе да пада на 480 вата и в хола е 22,5 градуса и се покачва

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #966

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    От прочетеното последните седмици почвам да си мисля, че и при МХИ минимума се вдига от температурата на вътрешния топлообменник. Така е при моите ЛГ-та, доказано, но никъде не го пише.
    Възможно е. За това при зацикляне в он/офф и слаб вент не слизат до обявения минимум.

    [mention]peter`s [/mention] , датчика за външна температура отговаря за промяната в минимумите. Той играе и важна роля в дефрост алгоритъма, което пък обяснява ненужните дефости. Не е иключено нещо да не е наред с него.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-01-22 в 22:06.
    bobivg и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,310
    #967

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Петре, ти голяма беля си навлече с този климатик.
    Не прочете ли темите за МХИ преди да го купиш?
    Като гледам на къде отиват работите , май ще започнеш с ремонтите и хептен ще се забатачиш. Защо не вървиш по отъпканата пътека от Миланов, а се мъчиш да отъпкваш нова?
    Човека ви го повтаря постоянно. Датчика в буркан и нещата заспиват.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #968

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ако му се дават 100...200.300лв за жично дистанционно, поне ще напише някой как стоят нещата с това дистанционно, че там пък може други подводни камъни да има.

    - - - - - - - - - -

    Аз много отдавна като търсих бях попаднал на датчик с ако не се лъжа 10м кабел като резервна част на мхи, даже си имаше и парт номер. Но не помня за какъв климатик е било.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #969

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Е нали един човечец по-нагоре беше взел устройство за подовата си машина, с което можеш да му забраниш да си мести клапите при он/офф и да върти турбината при офф.
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-01-22 в 10:37.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,310
    #970

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да и на мен ми се върти нещо такова в главата. Ама човека много малко се задържа. Явно е видял Рахат.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #971

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Следващата стъпка е ако има проблем с датчиците да го отстраним, днес преди час пак започна с он-офф процедурите без възможност за слизане до минимумите. Да минат празниците и ще бъбря с фирмата какво правим. Тук не говорим само за минимуми, говорим за неадекватна работа, тази неадекватна работа може да е от няколко неща като някои от тях да са по горе описани от някои от вас, но в знаменателя на задачата пише недекватна работа. Снощи го държах на 26 градуса за да затопли и хола и да не влиза в офф, позатопли го до към 24 градуса хола и жената го намали до 24 и турбината я оставихме на 4, за мен адекватна работа е влизане в офф до падане на температурата след което да тръгне с по нисък разход до преценяване на необходимия разход за постигане на целите. Днес същата работа, хаотично стартиране до 600 вата и падане после до 340 вата, аз не съм от хората на които успяват да им обяснат че това е нормална работа на такава машина. Нито над 5 градуса външна, нито над 12-13 градуса външна нито под 4 градуса външна успях да го видя да си пада на минимумите, виждам директно излизане в офф и зацикляне. За мен машината преди да излезне в офф трябва да е достигнала границата на загуби и да сваля до минимума, ако и минимума е много то следва да излезе офф. Аз площа за топлозагуби съм го дал, турбината е на 4 за по добър топлообмен, жалюзите са към вратата така обем има колкото си искаш и пак офф без слизане на минимум. Остава да го преместя в неизолирано помещение 100м2 и стара дограма и пак да вземе да офф-и и някой да каже еми малко е помещението и зацикля. Мисля че 45-50м2 е добре, ако има лош топлообмен заради отвора на вратата няма да направи 23-24 в хола за 2-3 часа

    Днес взе да бичи он-офф на 25 на 4 и жалюзи към вратата, това към 9,30, слънцето се бе едвам показало, снощи същата работа,чак на 26 започва нормално, снощи в хола беше почти 21 градуса и настроен на 25 беше он-офф, само на 26 се оправя.

    Рос като го изключа от контакта за 10 мин (след като е изключен от бутона)май като че ли временно тръгват нещата в правилната посока и после пак по нанадолнището.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #972

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Човек, каква е външната при вас? При нас под 10гр не е падала. Дори в момента е 13 и моят си го покачи вече. Имам някакво чувство, че при теб си е вдигнал минимума. Вдигне ли го веднъж, после трябва да падне под 11гр., за да го свали отново. Не гледам прогнози, а външното устройство на метеостанцията, което е монтирано точно зад външното тяло на климатика, за да се обдухва и отчита най-коректно.
    П.п. Ако не, давай да ти пращам старите ми датчици от ЗМХ и да се свършва. [emoji16]

    Този пост е редактиран от rosswen; 02-01-22 в 11:30.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #973

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    тия датчици що не вървят комплект с климатика ,както и един буркан от компот ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #974

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ако смениш датчиците, така и така ще е разколачен, може да сложиш тази черната капка в кубче от фибран 10х10х10см.
    От 5см режеш 2 парчета 10х10см като в едното оформяш нещо като легло за датчика и ги залепяш едно към друго. После кубчето на стената отдясно на климатика.

    - - - - - - - - - -

    Ако не стане работата винаги можеш да си го върнеш на мястото.
    Alexi одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #975

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тия датчици що не вървят комплект с климатика ,както и един буркан от компот ?
    Да бе- заприходяваш БТР, а вместо да ползваш прикачените му оръжия, са чудиш как да му прикачиш прикачен инвентар!!! И аз не го разбирам това.

    При съмнения в сензорите, първо се проверяват връзките. После се търси информация за параметрите на сензора. Измерва се. При отклонения, извън допустимите стойности, се заменя.

    Тунерите са истински необходими, когато човек си купува базова машина, с достатъчно добра основа, която да развива.
    Тук така ли е? Вкарваме Ф1 в картинг писта, където всяка астматична 7ка я прави смешна. Бива ли да се оплакваме? По скоро Сме за оплакване.

    Мили, защо бре?! Кое налага смяна на датчиците.
    Кой съд вкарва някого в затвора, само на база съмнения?

    Петре, в следващите 10 години, за тези 12 квадрата, по изгодно би било да се отопляваш с някое малко конвекторче или маслено радиаторче, отчитаки и нарастващите цени на ел енергията.
    Бъди сигурен в това и приеми, че просто не си си направил добре сметката, вместо да обвиняваш машината. Сам си си виновен.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 02-01-22 в 12:52.
    mimojef, bobivg и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2727
    Последно: 15-05-24, 09:44
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе