Страница 96 от 116 ПърваПърва ... 46869495969798106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1426

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да споделя и аз за моите два по малкия 25 нещо се ошашави,както знаете,макар че за сега работи както трябва на 24 градуса зададени ги подържа спокойно на първа скорост на вентилатора без да офи,без да дефроства,стаята е 20кв,но чакам техниците да го прегледат,а другия 35-ца е във хола със преходна спалня общо около 43 квадрата работи на втора и подържа 24 градуса и във двете стаи,дори при външни температури около 17 градуса не влизаше във он-оф през 4-5 минути а и не съм го усетил да бълва някакава жега от него както при по малкия,изключително доволен съм от към тишина на машините нямам ват метри да видя на колко работят но акто гледам външните как им кретат перките предполагам са на минимумите.
    rosswen и Palev харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1427

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Какво е вашето мнение, нормално ли е да има тази незаскрежена линия, или е проблем !? Климатика е "диамантче" не е мой, просто търся информация от притежатели, дали са забелязвали подобно нещо при техните !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #1428

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вчера и моя побеляваше по същия начин - 35ZSX-W е. 60ZSX-S побеляваше по различен начин, като зебра.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1429

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Стига сте ги гледали, слушали, мерили, снимали и т.н. тези климатици. Оставете ги да си работят.
    Aleksandars, Mega, jtj и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1430

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ами те хората очакват да се топлят с една-две 100ватови 'крушки' на час, заради пустия маркетинг!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1431

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Моя размразява по същия начин от снимката по горе. Така, че не си единичен случай. Моя при 7-8 градуса облачно или 1-2 слънчево си работи като конвенционалка. Тъй като е на ЕКО режим се и успива ако няма движение, след засичане на движение се изрязва до в зависимост каква е разликата в стаята, но и 1320 вата видях а не беше дефроствал. Аз също съм на мнение че софта не е написан като за нас в БГ. Мен он-офф режима ме дразни заради клапата а в последствие и лагера в режим офф, особенно ако си в стаята, не визирам само да си под него. Можеха да оставят опцията да се наглася така че клапата да не се вдига и пуска в режим он-офф. Еко режима някой знае ли как да го направя така че да е изключен режима на следене и когато няма хора или спим под него да не бута с 2 градуса примерно. Но да е в режим ЕКО.

    3 часа по късно легнах под климатика да си почина малко (нямаше ме в апарта). 3-4 минути по късно излезна от офф и се изряза с 1550 вата и турбина на макс, отне му поне 5-6 мин да бутне под 1000 вата като след вече 10 и повече мин бутна на 850 вата, след 12-15мин взе че намали на около 400 вата и турбина на около степен 2 след още около мин-две бутна на 165 вата . В Пловдив в момента е около 8-9 градуса. Аз това не го смятам за правилно поведение.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от peter`s; 03-12-22 в 14:43.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1432

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Моя размразява по същия начин от снимката по горе. Така, че не си единичен случай. Моя при 7-8 градуса облачно или 1-2 слънчево си работи като конвенционалка. Тъй като е на ЕКО режим се и успива ако няма движение, след засичане на движение се изрязва до в зависимост каква е разликата в стаята, но и 1320 вата видях а не беше дефроствал. Аз също съм на мнение че софта не е написан като за нас в БГ. Мен он-офф режима ме дразни заради клапата а в последствие и лагера в режим офф, особенно ако си в стаята, не визирам само да си под него. Можеха да оставят опцията да се наглася така че клапата да не се вдига и пуска в режим он-офф. Еко режима някой знае ли как да го направя така че да е изключен режима на следене и когато няма хора или спим под него да не бута с 2 градуса примерно. Но да е в режим ЕКО.

    3 часа по късно легнах под климатика да си почина малко (нямаше ме в апарта). 3-4 минути по късно излезна от офф и се изряза с 1550 вата и турбина на макс, отне му поне 5-6 мин да бутне под 1000 вата като след вече 10 и повече мин бутна на 850 вата, след 12-15мин взе че намали на около 400 вата и турбина на около степен 2 след още около мин-две бутна на 165 вата . В Пловдив в момента е около 8-9 градуса. Аз това не го смятам за правилно поведение.
    Махни това ЕКО

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #1433

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Честно да ти кажа, дори 60-ката ми не е развъртала над повече от 670W след офф. Само при излизане от дефрост съм виждал такова нещо. Аз Еко-та, сайлънти и т.н. никога не съм ползвал при ЗСХ.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1434

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Честно да ти кажа, дори 60-ката ми не е развъртала над повече от 670W след офф. Само при излизане от дефрост съм виждал такова нещо. Аз Еко-та, сайлънти и т.н. никога не съм ползвал при ЗСХ.
    Роска ти си железен, какво и да се напише ти си имаш готов отговор. Затова изписахме 100 страници. Не може ли да се съгласиш, че климатика поне не е с Правилния софт или не добре написан такъв, иначе се съгласявам, че хардуерно е добре направен. Всеки климатик офф-и ама това с клапата е минус и тракането също, по нататък ще направя запис как трака в ниските обороти на турбината когато е офф. Може и датчиците да са с по малко съпротивление и да са по нежни, Ще вземем като остане време да ги заменим направо с такива 50 ома. За мен е минус и плътността на мрежата на филтрите ама карай да върви. Нормално е в 45м2 да не офф-и често. Другото което ми прави впечатление е, когато хоризонталните жалюзи са в крайно ляво настроени от ДУ след офф левите жалюзи се връщат в положение напред което не е винаги, някой път си остават в ляво както е максималното по ДУ, аз ги местя наляво ръчно още малко за да настроя струята към вратата за по добра конвекция. Като ползвател на модела мога да кажа, че поне при мен в режим еко се успива, в момента работи с 150 вата като не го интересува, че има да гони доста и после да се кротне бичи си с минимума и твай, което е добре щото е в кинеф. Ще взема да му лепна едно перо отпред окото или да излъжем датчика за движение. Като сложим и дефростите по брой он-офф между минус 3 и плюс 3, на това добавим високи минимум (в нормално положение, не ЕКО) и това на цена 2,7- 4к за 20-60-ка, еми как някой може да каже че това е топ модел с толкова кусури. Ако ми остане време ще направя видео за 1550-те вата след офф не дефрост и тракането в ниски обороти на турбината. Най много ме кефят приказки, изчакай да се задържи 1-2 градуса отвън или направо минус 5 за да видиш какъв супер инвертор е. Може като пуснат следващото поколение с МЕГА инверторно управление нещата да заспят.
    Alexi и SPSt харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #1435

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Е, съгласил съм се отдавна за софта. Кога ме видя в скоро време да защитавам покачването на минимума? Клапите ако не ги мести, също ще е ок, защото не са от най-тихите. И за това нищо не съм казал. Просто се вилючвам, когато се споменава нещо нетипично, като развъртанвто при твоя на 1500W след офф. Това не е типично за модела, за това се включих. На мен за 5 години турбина не ми се е разтраквала.
    Иначе, относно приказките ми "изчакай да стане 1-2гр. и ще заработи", какво очакваш да му кажа? Сваляй машината и я продавай? В крайна сметка, на който не му изнася, да сменя! Аз една машина ли смених? И без оправданията "ама то е свързано с пари". Ако нямаш пари, ще ти е все тая дали работи он/офф, а ще гледаш да ти е топло и да не харчи много. Та така, като не ти харесва-сменяй. Аз така правя, а не мрънкам постоянно. Да си ме виждал да се оплаквам постоянно из темите на МЕ? Не ми хареса работата им-смених ги. Чудо голямо.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1436

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Рос ти сега да не го прие лично, затова сложих положителни емотикони. Не мрънкам, гледам да съм обективен. Много хора искат да си купят нещо което да си заслужава парите и се хвърлят на диаманта на МХИ, трябва да бъдем обективни и да им кажем максимално как ще им работи машината ако си я вземат. Виж постовете назад за да видиш, че доста хора неудомяват доста неща с работата на климатика, най малкото очакват по гъвкава машина. Не един път е коментирано че има разлика в качеството между партидите, може аз да съм нацелил лоша партида. В тез времена хич не ми се сменя климатик, но поискат ли ми мнение ще гледам да съм обективен. И пак казвам няма лоши чувства ама климатика не е за тез пари, все пак е конвенционалка. Отивам да се черпя и мисля че за днес стига толкова писане. Другите да четат и 10 пъти да мислят в какви квадратури слагат климатика.
    djsmiley одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1437

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    той я хвали 60ката ,ама я продаде :D
    peter`s, rosswen и HiDefinition харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #1438

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    той я хвали 60ката ,ама я продаде :D
    Е да, ама пак взех ZSX, значи не са толкова лоши пък. Аз 1.10^6 пъти съм писал, че не са за малки и топли стаи, нито са за ниски задания. Неслучайно не съм сложил такъв в спалнята.
    mystikalrs одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,224
    #1439

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Много интересна мода е да се вържат директно напоследък. Не ми е ясно какво се цели с тая тъпня?
    Ако се запали климатика, жената знае ли кой е бушона, ще се сети ли да го изключи?
    Няма по-хубаво от "твърда" връзка, особено за по-големи консуматори. Ключ 16 ампера е добра идея също. Контактите са лесни за инсталация и употреба, но са далеч от най-доброто що се отнася до надежност и сигурност.
    peter`s одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1440

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Е да, ама пак взех ZSX, значи не са толкова лоши пък. Аз 1.10^6 пъти съм писал, че не са за малки и топли стаи, нито са за ниски задания. Неслучайно не съм сложил такъв в спалнята.
    Роска прочети ми поста по горе за да видиш че като се разтовари с 1550 вата и ми направи един такъв цикъл 12-15 мин продължава да работи с 150-180-200 вата или колкото е минимума по датчик, ако не е за малки стаи защо работи на 150 вата, веднага ще е офф. Както и ти сам забеляза не е нормолно след дълъг офф да се изрязва така. Въпроса е защо прави такъв дълъг офф при положение че температурата е паднала доста в помещението вместо да си крета с 150 вата или колкото му е нужно. При мен в нормално положение а не ЕКО климатика работеше в режим високо потребление до достигане на целта след което пресмята че е достигнало целта и му е време да излезне почивка. Въпрос на 100 страници е кой го кара климатикът да се юрка и да прави тези цикли и да излиза после в офф. Отговорът е КАКВО го кара? пробвай с отговор в една дума, може и пълен член.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2685
    Последно: Днес, 18:12
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе