Страница 114 от 116 ПърваПърва ... 64104112113114115116 ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1696
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Алекси, това което е предложил Цанков се настройва. Лятото можеш да си го нагласиш да ти насочва струята към тавана.
    Този дефлектор за промяна на посоката на въздушната струя може да му свърши работа и в режим отопление като с него ще насочи въздушната струя надолу. Докато при сегашното положение на жалюзите топлото отива към тавана и остава там.През лятото на охлаждане дори и дефлектора да насочва струята към тавана след това тя ще се спуска към пода точно над дивана от където се гледа телевизора.Ако бях в такива ситуация бих преместил вътрешното тяло. Веднъж лятото спах в хотел в който вътрешното тяло беше монтирано точно срещу леглото и както и да въртях жалюзите винаги се усещаше студената струя и накрая спрях климатика.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 22-12-23 в 19:01.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1697

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Абе стига драми нищо му няма на тялото. с дефлрктора ще стане работата и през лятото.
    Винаги съм се чудил как хората обичат сами да си причиняват злини.
    Сега чета в Ауди форума един щял да сменя цилиндрова глава за да не му се налага на всеки 3 години да сменя "О" пръстени на дюзите.
    А ако тръбите са положени предварително? Няма ли да е добре да смени жилището? Заради шибания ЗС. Ай сиктир.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1698

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    като няма бой с пръчки в законодателството ще е така ,монтажниците си правят каквото си искат

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1699

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да припомня, че темата е за модела ZSX-W Diamond.
    mimojef и rosswen харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    9
    #1700

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Благодаря на всички за отговорите и съветите. Тръбите ми бяха прекарани предварително и ми беше забранено да ги местя и ми казаха на акт 16 вече ако искам тогава(тоест да разбия готова тераса и стая, за да изкъртя за нови тръби). За монтажа ми казаха, че няма да има проблем и климатика ще си работи нормално, но вече 20 дни не можем да се стоплим. Явно ще трябва да променям холната секция

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1701

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    ами викни ги тия дето са ти казали че ще работи нормално и ги питай какво правим ...
    GLARYS одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1702

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Според мен Интериорният му дизайнер е за ТАКОВАНЕ.
    По проект климатика трябва да е там.
    Същото е като да си сложиш под душа вместо вана, спалня.
    Да си викаш после водопроводчика да го питаш как според него да се изкъпеш като под душа ти е леглото.
    И накрая да го накараш да си оправя бакиите.
    GLARYS одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #1703

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ами викни ги тия дето са ти казали че ще работи нормално и ги питай какво правим ...
    Е те какво са виновни хората. Там са тръбите, такава е секцията, да му откажат монтаж ли?
    Нищо непоправимо не е. Просто тази полица се сваля едни 20санта надолу и всичко се оправя.
    eleena, mimojef и Palev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1704

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Привет на всички,
    Честита Нова Година, с пожелание да бъдете здрави и щастливи.

    Чакам да ми пристигне 20zsx, с някои от вас вече споделих и обсъдих, а и от форума за избор бях посъветван, за което благодаря много.

    Изникна един въпрос, на който не можах да намеря отговор тук - WiFi модулът заслужава ли си?
    Т.е. добро и адекватно ли е управлението през него? Предоставя ли нещо различно освен нормалното он/офф и настройки? Мога ли да го монтирам сам и излизам ли от гаранция, ако да?

    Преди да го поръчам се нуждая от вашето мнение

    Лека вечер

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    443
    #1705

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от KalTi Виж публикацията
    Привет на всички,
    Честита Нова Година, с пожелание да бъдете здрави и щастливи.

    Чакам да ми пристигне 20zsx, с някои от вас вече споделих и обсъдих, а и от форума за избор бях посъветван, за което благодаря много.

    Изникна един въпрос, на който не можах да намеря отговор тук - WiFi модулът заслужава ли си?
    Т.е. добро и адекватно ли е управлението през него? Предоставя ли нещо различно освен нормалното он/офф и настройки? Мога ли да го монтирам сам и излизам ли от гаранция, ако да?

    Преди да го поръчам се нуждая от вашето мнение

    Лека вечер
    За много години и поздравления за избора, няма да съжаляваш.
    KalTi одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1706

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте отново,
    Наистина не съжалявам Климатизацията с този модел е изключителна. Припомням, че е 20zsx разположен в 23-24 квадрата хол + кухня, с две отделни врати към коридор водещ до две спални.
    Вчера вечерта го оставих на отворени врати на 22 градуса и беше пречупил температурата навсякъде - цялата жилищна площ е близо 60 квадрата. Оставих го на 330 вата консумация и така го заварих сутринта. Графикът на поведението му няма как да представя, тъй като другият ми "умен" контакт е в другия апартамент. Искам обаче да покажа малко снимки от монтажа. Тръбите по мое желание бяха вкарани в стените - 3.50 метра копане и още 20-30 см към тялото отвън (излиза се направо зад него).
    Не се опасявам за дренирането - големият директен наклон ще избута водата дори и по хоризонталния по-къс, като и той има лек отрицателен наклон. Въпросът е, че момчетата не използваха оригиналният дренажен маркуч на вътрешното тяло, а директно вързаха гофрираната тръба. Аз не съм специалист, разгледах монтажните предписания, и не съм много сигурен дали е възможно да излезе гофрираната тръба - уж е фиксирана, но пак казвам, нямам ни един монтаж на климатик зад гърба си. Предоставям снимки. Ако имате каквито и да е забележки, заповядайте Все пак благодарение на вашите коментари го избрах. По-късно тази седмица като ми монтират перферата в спалнята, ако има нещо да ги подсетя.
    РеЕдит: Монтажът не е направен на два етапа, защото не мога да си позволя да се бавя - прекален дълго време отнемат всичките строително-монтажни работи.
    Сега се сещам, че вакуумираха за 3-4 минути, като холендъра на помпата го завиха на ръка - какво мислите? Незаслужено прекалено голямо внимание ли отдавам на тези неща?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от KalTi; 06-01-24 в 19:08.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    284
    #1707

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Тази рапидка която се опира на конденза я махни да не направи дупка.
    Обратен наклон НЕ трябва да има. Може да направи доста забавления, да гъбяса и тнт.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1708

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз съм се изразил грешно, Под отрицателен имах предвид, че си има лек наклон в правилната посока. Ще я махна. Като дойдат да монтират и другия ще доразкъртят да повдигнем. Благодаря за съвета.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1709

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нивелирано ли е външното тяло? По снимка трудно може да се прецени, ама тази стойка на външното ми се вижда от хилава за 40кг външно тяло. Това монтаж на штмакса ли е?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1710

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не са те, локална фирма са. Стойките са неръждавейка - 55 см. Заварките на всяка са три, добре изглеждат. Можеха да бъдат 6, и от вътре да са прихванати на контра. Като гледам е 1.5 дебелината на материала. Мисля, че ще успее да го износи. Черното държи повече по принцип, но с времето..
    Иначе съвсем малко бяга баланса по хоризонтала. А и нямам 100% видимост. Приемливо е. Като сметнеш и, че нивелът ми е бомба :D

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: 27-04-24, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе