Страница 14 от 116 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #196

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от dimjek Виж публикацията
    При положение, че има вече 3-4 примера, как след натискане на вътрешното тяло към стената в различни негови краища и тракането спира..... за мен проблема е в монтажа!

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    Може и така да е. Явно са по-деликатни в това отношение, докато при други машини явно не влияе така и не тракат, дори и некадърно монтирани. Явно конструкцията им е такава, че изискват повече внимание при монтажа. Макар че, на моя ZSX не беше закопчана една от щипките и нямаше чаткане. Само по време на дефрост пукаше повече, отколкото е нормално. След като закопчах щипката и пукането при дефроста изчезна. Между другото, на майка ми ZS в горен ляв ъгъл е леко напънато от тръбите и има известно разстояние между стената и гърба на машината, но въпреки това не съм чувал такова нещо, а се заслушвам всеки път, заради немалкото оплаквания. Може и някой път да се е обаждало, но аз лично никога не съм чувал, а и майка ми не се е оплаквала. Спи при машината. Наострила е слух и веднага споделя, ако има нещо. Да не й е убягнало, според мен.
    Този пост е редактиран от avenger; 04-01-20 в 19:19.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #197

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Може и така да е. Явно са по-деликатни в това отношение, докато при други машини явно не влияе така и не тракат, дори и некадърно монтирани. Явно конструкцията им е такава, че изискват повече внимание при монтажа. Макар че, на моя ZSX не беше закопчана една от щипките и нямаше чаткане. Само по време на дефрост пукаше повече, отколкото е нормално. След като закопчах щипката и пукането при дефроста изчезна. Между другото, на майка ми ZS в горен ляв ъгъл е леко напънато от тръбите и има извесбо разстояние между стената и гърба на мшината, но въпрвки това не съм чувал такова нещо, въпреки че се заслушвам всеки път, заради немалкото оплаквания. Може и някой път да се е обаждало, но аз лично никога не съм чувал, а и майка ми не се е оплаквала. Спи при машината. Наострила е слух и веднага споделя, ако има нещо. Да не и е обягнало, според мен.
    Според мен не е до модела! Колкото познати имам с моделите на MHI, нямат оплаквания от шум и тракане. И във форума има много доволни потребители, включително и ти Рос.

    П. П. Не споря с никой, просто исказвам мнение на лаик.

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dimjek; 02-01-20 в 21:35.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #198

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    В нашия град, всеки който е с такава машина е много доволен. Без да преувеличавам, повечето от тях казват че по-тих климатил не са виждали/чували. Като цяло, е всеобщо мнение, че е доста тих. Комшиите на майка ми, които са на парно, винаги се удивляват как може климатик да не вее яко, да е толкова тих и в същото време да топли толкова. Имам и няколко приятелчета с 25 и 35ZSX-W, като единия топлия 45м2 с него, супер доволни са.
    dimjek одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #199

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ако причината е в монтажа на вътрешното към стената би трябвало да затрака още с първоначалното пускане. Като че ли оплакването идва след месец употреба. Даже при смяна на втулка тракане няма, появява се след седмица две.
    mimojef одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    27
    #200

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При мен един и същи човек монтира четири mhi наведнъж.
    С два има проблем, а с два няма.
    Човека го гледах докато смени турбината и си разбира от работата.



    Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk
    mimojef одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #201

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не може всеки един проблем с някоя машина да се приписа на мотажника.Тук има не малко монтажници, които претендират да са много добри.Никой от тях не каза "правилните стъпки за закачане са това това и това" Всички знаят само калпави монтажници и криви стени.Е добре де не всички имаме гипскартон на стената.10 години съм закачал кухни и съм монтирал мебели по стени, аз изцяло права стена не съм виждал.Утре, разбираемо защо не сега, ще кача снимки да се види, колко е крива моята стена(доста крива), но моята машина още не се е разтракала.Но аз съм сигурен, че все някога ще се разтрака.Това, че няколко човека натискат в горен ляв ъгъл и хоп спира да трака въобще не означава, че монтажника е виновен.Ами ако всичко си е както трябва, и с натискането не се изправя машината, а се усуква, и по този начин обира хлабината на втулката и спира да трака?Вярно, че наистина кадърните хора са малко, но почва да се прекалява с преписване на вината върху монтажниците.
    VanDan, mimojef и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #202

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Не може всеки един проблем с някоя машина да се приписа на мотажника.Тук има не малко монтажници, които претендират да са много добри.Никой от тях не каза "правилните стъпки за закачане са това това и това" Всички знаят само калпави монтажници и криви стени.Е добре де не всички имаме гипскартон на стената.10 години съм закачал кухни и съм монтирал мебели по стени, аз изцяло права стена не съм виждал.Утре, разбираемо защо не сега, ще кача снимки да се види, колко е крива моята стена(доста крива), но моята машина още не се е разтракала.Но аз съм сигурен, че все някога ще се разтрака.Това, че няколко човека натискат в горен ляв ъгъл и хоп спира да трака въобще не означава, че монтажника е виновен.Ами ако всичко си е както трябва, и с натискането не се изправя машината, а се усуква, и по този начин обира хлабината на втулката и спира да трака?Вярно, че наистина кадърните хора са малко, но почва да се прекалява с преписване на вината върху монтажниците.
    Интересно как , ако панела е плътно прилепнал към планката/стената ще усучеш цялото тяло и да убереш луфт във втулката при натиск с палец.

    В горен ляв ъгъл фугата(до стената) ми беше 7-8мм. а в долен ляв 3 ? А това че половината жлебове не бяха щракнати и фугите криви ? Щом стената ти е крива може би имаш късмет , то само от това обира 5-6мм. луфт на втулката. Има мегдан
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #203

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Ами ако всичко си е както трябва, и с натискането не се изправя машината, а се усуква, и по този начин обира хлабината на втулката и спира да трака?
    Е тука е разковничето.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #204

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    И пакета тръболяци, като не с свободен и натяга цялото тяло......
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #205

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не е ли по логично да си зададем следния въпрос : На колко човека тракането е спряло след смяна втулки и турбини ?

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #206

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Крокодиле, нито един от оплакващите се не спомена да е проверил, дали вътрешното тяло виси свободно на базата. Няколко пъти е коментирано защо се тръгва от там. Трябва ли всеки път да пишем едно и също?

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Не е ли по логично да си зададем следния въпрос : На колко човека тракането е спряло след смяна втулки и турбини ?
    Отговорът е "НА НИКОЙ", но при някои се е случило въпреки това

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #207

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Интересно как , ако панела е плътно прилепнал към планката/стената ще усучеш цялото тяло и да убереш луфт във втулката при натиск с палец.
    Много лесно.Вътрешното тяло не се захваща в четирите краища на машината, а по на вътре.И това според мен е с цел точно, защото ако е много крива стената, тялото ще се усуче.Планката е по-малка от машината и куките са по на вътре от краищата, като по този начин дори да е крива стената то разтоянието между дветее точки на закачане е прекалено малко за да усуче машината.Виж колко мърда при мен.И всичко е закачено.
    Това, че половината жлебове не са били закачени вече си е от монтажника.Но де...а, нали са четири дюбела, закачаш тялото на куките горе, пускап го леко и то само си закача в долния край, какво толкова има за объркване не мога да разбера.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #208

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Е добре де не всички имаме гипскартон на стената.10 години съм закачал кухни и съм монтирал мебели по стени, аз изцяло права стена не съм виждал.Утре, разбираемо защо не сега, ще кача снимки да се види, колко е крива моята стена(доста крива), но моята машина още не се е разтракала.
    А може би логиката е, че не тракат при тия с киривите стени, защото вътрешното е леко усукано.
    Gyokov и mimojef харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #209

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    А може би логиката е, че не тракат при тия с киривите стени, защото вътрешното е леко усукано.
    Чесно да ти кажа претендирам, че въпреки кривата ми стена не е усукано вътрешното.При закачане с лекота си затана на куките и долните щипки, без да има нужда от натискане,подравняване, подпиране и каквото и да е било.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #210

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Чесно да ти кажа претендирам, че въпреки кривата ми стена не е усукано вътрешното.При закачане с лекота си затана на куките и долните щипки, без да има нужда от натискане,подравняване, подпиране и каквото и да е било.
    Все пак, аз останах с впечатление, че твоята машина няма проблеми?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 116 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: 27-04-24, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе