Страница 14 от 39 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #196

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Какво трябва да правя?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #197

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Ами, на твое място бих изхвърлил този боклук.
    spas.slavchev одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #198

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    а може да викнеш монтажниците да ги питаш що не топли .. все пак те са правили оглед и преценка дали ще се справя ..

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #199

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Обади се във фабриката. Може да са сложили специален дефрост алгоритъм точно в твоя климатик. Сигурно затова дефроства по време. Удавникът за сламка с оправданието за ориентировъчни данни си ти, тъй като не може да напишеш 10000 наредби по адрес на климатика, а после да казваш, че данните са ориентировъчни, измъквайки се от нещата, които си писал.

    Междудругото вътрешната изолация е една грандиозна глупост (изключвам пода и тавана когато става дума за апартамент). Колкото повече вътрешна изолация имаш, толкова повече намаляваш инерцията на помещението, което допълнително спомага за поведението на климатика в комбинация с включването сутрин и изключването вечер. Просто стените не могат да се затоплят, а обратното те се охлаждат трайно (като каменен зид на селска къща) и помещението ти се превръща в хладилна камера с климатик за отопление - е няма как да стане. Образно казано изолацията се превръща в "стената" между вътре/вън, макар и същинската стена да е с малко по-висока от външната температура. Представи си, че живееш в "еко кенеф" от сандвич панели. Горе долу така излиза май?

    Ако 2500-те машини монтирани из България работеха като твоята вносителите щяха да са се покрили в Африка, за да не ги убият с камъни.

    Май с всеки мой пост започва да се вижда все по-ясно защо и как работи машината всъщност и кой кой е и какъв е...



    Поздрави!

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #200

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Ами, на твое място бих изхвърлил този боклук.
    Не мисля да го хвърлям. Имам по-добра идея. Ще го продам на AC From hell или на Додо да се топлят с него, а с парите ще си купя една конвенционалка и ще се преместя в Пловдив до пролетта.

    AC From, след като казваш, че имаш наблюдения над този климатик, ще ни обясниш ли и на нас, какъв е според тебе дефрост алгоритъма при моделите Етереа?

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #201

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Да не съм ти бюро справки. Имаш интернет, намери си го...
    spas.slavchev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #202

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Jack какви са ти топлинните загуби в помещението? Имам приятел който с включена духалка докарва 13°С с втора 16°С т.е. за 20° ще му трябват поне 6kW което е някакъв абсурд за 17кв.м стая.

    Аз съм във Варна и при мен има дефрости заради влагата особенно около нулата при северно изложение с много вятър (кв. **********). Едната вечер беше -1 и имах два дефроста за вечерта. При опит да стигна 30° наблюдавах колко бързо се заскрежава питата просто максималната мощност е една спецификация на хартия дето няма нищо общо с реалността, ако ти трябва продължително време.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #203

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Принципно всеки климатик има фактор за корекция на мощността спрямо външната температура, който трябва да се взема под внимание при избора на машина. Ако да кажем в конкретното населено място има голям период от време, когато климатикът е с големия дефрост фактор (+5/-3) то той трябва да се вземе под особено внимание.

  11. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    95
    #204

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Имам питане
    Сложих живачен термометър на шлюзовете на климатика за 2мн и показа 33градуса при зададени 24, като еконавито е на off. В стаята е 23градуса. Другото, което забелязах, че вечер топли доста повече дори и при включено еконави. Това нормално ли е?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #205

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    нормално е след втората чаша вино

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #206

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Йордан Илиев Виж публикацията
    Другото, което забелязах, че вечер топли доста повече дори и при включено еконави. Това нормално ли е?
    Сензорът за слънчева светлина усеща нейната липса и това кара машината за работи на по-високи обороти. Алекси също в някаква степен е прав за виното
    Mega и tanatos харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #207

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Глупавото дистанционно е без подсветка 2013г?!?
    Като се активира режим ЕкоНави или АутоКомфорт след деактивирането настройките за клапите не се връщат до старите нива, а остават на ауто.
    Другото което ме дразни е, че промяната на скоростта на турбината става доста бързо пак е тиха, но самата промяна на шума смущава. Дори и при намаляване на скоростта се усеща тъй като става доста бързо.

    Иначе да се похваля, че конденз нямам на северна стая с климатика което ми беше най-голямото притеснение. То не е минала цялата зима за цялостно заключение, но в режим на работа 24/7 климатика работи на най-ниските две нива на турбината и напрактика е недоловим.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #208

    Red face Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Днес, за сефте видях електрически минимум от 200W на девятката РКЕ . Беше около 4 градуса навън, мъгливо. Не бях виждал стойност под 280W при отопление досега:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (62.0 KB, 207 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (80.4 KB, 154 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 3.jpg‎ (77.2 KB, 361 Прегледи)
    Mega и JOKVN харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #209

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    При теб минимума точно ли държи на една стойност, или играе в определен интервал?При мен на различни климатици играе примерно от 220 до 320 вата в рамките на секунда, две.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #210

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Точно държи, защото предимно няма присъствие на хора или движение пред вътрешното тяло. Ако някой се появи и започне да се движи, започва едно раздвижване на клапите и нещата, вероятно, ще се променят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 39 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе