Страница 19 от 36 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 527
Like Tree112Одобрявам

Климатици LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #271

    Отговор: Климатици LG

    Климатика е поправен.Очевидно е коректното отношение на служителире в LG.
    Абсолютно съм съгласен,че ''всяка техника може да се повреди''.Важен е % на повредите.Например преди 10 години,когато пак всички си говореха за Мерцедес от Германските служби отчетоха,че най малко развалящата се кола е....SUZUKI BALENO.Да там се води точен отчет за всяка повреда и се смята като % от колите които се движат по пътищата.За съжаление в БГ никой не знае кое и колко.
    Така,че повредата на една и съща платка в 2 еднакви климатика монтирани в различни апартаменти е доста притеснителна,особенно при положение,че нищо друго не е изгоряло.А както казах у нас всичко е с електроника,даже и бойлера е с платка с цифров термометър,таймер....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #272

    Отговор: Климатици LG

    LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria ЗдравейтеИзползвам в една стая около 14кв.м този климатик!Знам,че е по обикновена машина ,но искам да питам,някой може ли да ми сподели сервизното на този модел,в смисъл интересува ме при по-ниски градуси,колко ще отдава и колко ще харчи?Благодаря!

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #273

    Отговор: Климатици LG

    Факта, че евентуално ще разберете колко отдава и колко консумира, ще Ви "стопли" ли душата?! Ще консумира толкова, колкото има нужда за да отдаде това което може...Базов модел, за който не случайно е даден по каталог - работен диапазон в режим отопление до -10°С външна температура. Не, че няма да работи и под тази температура, но каква работа ще върши е друг въпрос. Относно сервизен документ, може да се обърнете към колегата https://forum.setcombg.com/members/cooler.html от форума.
    Kasap и mirandi харесват това.

  5. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #274

    Отговор: Климатици LG

    Този пост е редактиран от zhelko; 17-11-13 в 18:17.
    force2005 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #275

    Отговор: Климатици LG

    Ей докато се активирам и Желко ме изпревари
    Благодаря все пак!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #276

    Отговор: Климатици LG

    Според табличката при -15гр.и 20гр.в помещението отдава 2,81кв. а консумира 0,84кв. СОР-3,345238. Бъркам ли нещо или наистина е така? От началото на ноември е монтиран в 40куб. спалня с слаба изолация в която зимата на 2011г. температурата падна до 0гр. За сега се справя идеално с отоплението. Не ми харесва,че при достигане на температурата или дефрост си сваля клапата на долу и чегърка неприятно а при автоматично реене липсва всякакъв шум. По шумен е от тези в подписа ми но вътре не се чува.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #277

    Отговор: Климатици LG

    машината е 2 пъти по евтина от FD25 така че не му търси такива дребни косури

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #278

    Отговор: Климатици LG

    LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 За сега машината наистина се справя супер,въпреки ,че e евтин инвертор-държа е на 20-21-22C и си ги поддържа без проблем,наистина идва малко голям за стая в къща 2вън стени без външна изолация 14м2-2,70м височина но реших да ама аванс !До сега дефростите са били не повече от 3-4,като онзи ден на +5 градуса направи дефрост,което малко ме учуди....имам машинка и за консумацията...за периода 1.11.2013-30.11.2013г е изхарчил 164КW~26лв,но като се има в предвид,че застудяването в София започна след 20.11! Иначе сегашната консумация при тези времеви условия от 1.12.2013,климатика изразходва около 9-10КW на денонощие или към 1,50лв на ден-за месеца предполагам,че сметката ще е от порядъка на 40-50лв!Все си мисля,че до година,като се направи 10ка външна изолация,ще му падне и разхода.....

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #279

    Отговор: Климатици LG

    Добре си е машината.Определено с изолацията разхода ще падне, не се съмнявай.
    force2005 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #280

    Отговор: Климатици LG

    Започнах да търся информация за модел климатик LG E12EK.NSB/E12EK.UA3. Ето, че попаднах на потребителя force2005 , който вече го експлоатира. За мен всякаква информация за този модел на Техномаркет е важна, защото усилено съм се насочил към него. На промоция е и е с безплатен монтаж. Примамливо е разбира се. Отначало на темата направо се отчаях, ама забелязах, че съдържа доста стара информация за тогавашните модели на LG. Сега на края на темата малко е поуспокоих. Но има още една седмица до края на промоцията и ако някой има допълнитена информация за този модел, ще му бъда благодарен да я даде, също разбира се и на force2005.

    Ще се използва за спалня, на първия етаж, с външна изолация, ПВЦ прозорци, с две външни стени, в блок.
    Който не е живял на първия етаж, той не знае колко е студено.

    ПС: Дали пък не е по добре да си взема една изпитана Мидея, какво ще кажете ?
    Този пост е редактиран от mirkata404; 07-12-13 в 18:41.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #281

    Отговор: Климатици LG

    По добре се огледай за други машини в твоя случай. Мидеята въпреки че е до -15 от две години се представят зле на отопление а пък това ЛГ е до -10. Много хора мислят така давам малко пари понеже са на промоция всъщтнос те толкова струват а "безплатни" монтажи това са въдици за шарани.
    DUNDURMA и avast3 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #282

    Re: Отговор: Климатици LG

    VeleV.Klima , мерси за разясненията. Много си прав. Аз също се замислих по въпроса за евтините трикове на продавачите и най вече за употребата на климатик в спалнята. Спалнята е стая, където отиваш само да спиш и е нужно да се поокърши предварително въздуха за 2-3 часа. Нямам климатик в детската стая и мисля, че за там е по добре да се замисля по въпроса за климатик.

  16. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #283

    Отговор: Климатици LG

    Велев e фен на Oсака, те са до минус 20 :D
    cooler одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #284

    Отговор: Климатици LG

    mirka, ако можеш да избегнеш климатика в спалнята горещо го препоръчвам, обаче знам че не винаги е възможно аз самият имам и в спалнята, но го ползвам рядко само когато искам да хомогенизирам температурата в целия апартамент. Иначе за конкретния модел ще се изненадаш колко тихо и самоотвержено работи...

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #285

    Отговор: Климатици LG

    Ква осака те е налазила бре Зелко?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 36 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе