Страница 18 от 36 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 527
Like Tree112Одобрявам

Климатици LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #256

    Отговор: Климатици LG

    От друга тема: [Ще ми се наложи да климатизирам основно за зимата магазин-офис ~52-54 кв.м,/140 куб.м с големи загуби.Огромни витрини без стъклопакет.1/2 от площта над магазина е тераса.Рядко се отваря]

    Харесах този климатик:LG P24RK.NSD/P24RK.UE1 едно от нещата което ме притеснява са нивата му на шум. Ако имате наблюдение, кажете как е?Заслужава ли си въобще?Кои са климатиците с най близки до неговите параметри?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #257

    Отговор: Климатици LG

    Ако има възможност по добре сложи 2-а такива LG CS12AQ.NB0/S12AQU.UB0 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria . С 2 климатика ще е много по комфортно . Но както си писал 140 куб с огромни топлозагуми не съм сигурен до колко ще смогнат да стоплят . По скоро се консултираи с някои търговец защото 140 кубика по 80 W прави 11 200W

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #258

    Отговор: Климатици LG

    Предложението е добро и ще го имам в предвид.
    Помещението е в Стара Загора където при нормална година има 10 дни с много ниски температури,тогава ще помогнем.Трябва да поддържам 20 градуса и сметка за ток мах. 200 лв. Предпочитам форума,след като си изясня всичко тогава при търговците а и тук има търговци добили популярност със своята коректност но не са от Ст.Загора тези които аз знам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #259

    Отговор: Климатици LG

    Външното тяло е супер добро и много тихо, тествано е вече 3 години и НЯМА оплаквания,
    Вътрешното тяло е от тази година и честно казано не го познавам в детайли... орязано е от към някои екстри но пък е изчистено от глупости
    оппа чакай че видях модела от следващия пост .... за 24ката ще ти дам инфо утре че немие много позната...

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #260

    Отговор: Климатици LG

    Ако питаш мен по добре помисли да направиш хубава топлоизолация стени тавани 2 ни стъкло пакети ламинат на пода и чак тогава мисли за климатик в тоя вид само с колона от 48 нагоре,ще го стоплиш или ако искаш инвертори поне 2 -24 ки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #261

    Отговор: Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от turboie Виж публикацията
    Ако питаш мен по добре помисли да направиш хубава топлоизолация стени тавани 2 ни стъкло пакети ламинат на пода и чак тогава мисли за климатик в тоя вид само с колона от 48 нагоре,ще го стоплиш или ако искаш инвертори поне 2 -24 ки.
    И това ще стане но следващата година.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #262

    Отговор: Климатици LG

    На закупени 2 климатика преди година и малко LG S12AT и LG S09AT се случи еднаква повреда-изгоря им платката.Какво мисли cooler по този въпрос.Ще стане ли нещо от тях.Явно има някакъв проблем(за еднакви дефекти),или техномаркет ни пробутва някакви бракувани стоки(refurbished,може би.Тук имам известен опит ,но не ми се описва в момента).

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #263

    Отговор: Климатици LG

    Не са ли гаранционни???Откога са така???Поправени ли са???

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #264

    Отговор: Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Не са ли гаранционни???Откога са така???Поправени ли са???
    Единият е поправен,Другия от 2 дни все още не са идвали,но признаците на дефекта са същите.Писах на LG.Обадиха се бързо и ми се струва,че работят акуратно.Но като им свърши гаранцията при очертаващия се голям проблем,цена на повредата съизмерима с цената на климатика кво ме грее ,че ще са поправени в гар. срок.То малкия не може да се изплати за 5 години сравнение с по-комфортното отопление на маслен радиатор.Не знам защо от LG ми се обади жена,като имат човек който се занимава точно с климатици.Ще информират ли фирмата за проблема или ще мине със съболезнования.Ако мислят,че правят качественни стоки при тези обстоятелства би трябвало да се орнесат много сериозно.Между другото 3-я климатик LG S12AF който купихме по същото време,също показа малък дефект.Казах на служителката която се обади от LG ,че 3 от 3(100%)е вероятно световен рекорд достоен за книгата на Гинес.
    Имам немалък опит с други климатици,Нито един дефект досега!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #265

    Отговор: Климатици LG

    Колега разбирам разочарованието ти, но ще те помоля да не правиш прибързани изводи при положение че от въпросните модели сме продали хиляди бройки и нямаме оплаквания от серийни дефекти, ще се обадя в сервизите за да проверя какъв точно е проблема и ще върна инфо.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #266

    Отговор: Климатици LG

    Благодаря колега за разбирането.Между другото бях чул,че LG има една от най-добрите мрежи за следпродажбен контрол.
    По принцип имам много голямо доверие в надежността на фирмената електроника и даже съм купувал доста неща без да ги отворя,после само ги оглеждам за следи от удари.Според мен дефекти в електроника от 1% даже на година са огромни(имам доста опит).Купих си пералня SAMSUNG с електронно управление една от първите-преди 14г..Всички ''техници''(някои и до сега така говорят)ме убеждаваха,че ел.програматор не можел да се поправя и др. глупости.А сега да сте виждали някъде пералня с механичен програматор?Пък и как се оправя механика от бг техник...познайте.
    Имам хладилник LG no frost закупен през 2000г.До сега не е изключван от контакта освен за почистване.Мислех нова пералня да е LG заради direct drive двигателя,ама сега едва ли...
    За изводи има време,дано не съм прав!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #267

    Отговор: Климатици LG

    Колега говорих с някои от сервизите като цяло няма проблеми с тези климатици понякога горят външни платки при токови удари но това е трудно доказуемо така че никой не би ти отказал гаранция, ако твоят случей е такъв (доста вероятно като знаем какво е качеството на електричеството в БГ) можеби е разумно да инвестираш в защити от пренапрежение и т.н. съдейки по ника ти вероятно си по-запознат точно какви... защото отдруга страна ако това се случи в извън гаранционния период разочарованието ще бъде още по голямо. Ако желаеш изпрати ми серийни номера и номер на гаранционна карта на лични за да мога да проследя точно твоя случей.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #268

    Отговор: Климатици LG

    Може ли малко допълнителна информация, като на пример:
    - в едно и също жилище ли са монтирани
    - на една и съща фаза ли са свързани
    - колко често (приблизително) се сменят лампи с нажежаема жица
    - В град или село се намира жилището и колко далеч от трафопост
    От тук нататък ще е по-лесно да се гадае доколко проблема е в климатизаторите.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #269

    Отговор: Климатици LG

    Не са монтирани в едно жилище.Нямам лампи с нажежаема жичка от години.В град живееме.Факт е,че по време на изгарянето на първия работеше и друг климатик LG който тогава не му се случи нищо.После дребен механичен дефект.
    За климатиците които съм ползвал(освен LG-та) :13 г. имах Хитачи инвертер който продадох на фирма за монтаж да го слагат за 2 у-ба.От 2 г. в хола има Митсубиши фд35.Имам и 2 бр. НЕО на вилата.Всички без проблеми.
    Ако взема да описвам черната техника която съм използвал ще ми трябват 2 дена.Без проблеми също.
    От тук нататък гадайте ,ако Ви е по-лесно.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #270

    Отговор: Климатици LG

    Абсолютно всяка техника може да се повреди и поради тази причина е измислена и гаранцията, която напоследък за някои марки взе да става даже прекалено голяма...
    Всичко опира до това дали въпросния търговец или монтажен център няма да абдикират от тяхното задължение да ремонтират уредите, дали няма да задействат добре познатите трикове с профилактиките, защото не е тайна, че при абсолютно всички производители гаранцията е безусловна по отношение на профилактики т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 36 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе