Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 285
Like Tree42Одобрявам

Проблеми с климатици Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #121

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Гумор ти малко си противоречиш. Значи тези сътрудници дето докладват за проблемите и световната марка е изработила това чудо, се е наложило да го преработи "Българската техническа нация" Няма какво да се заблуждаваме Самсунг стнаха като повечето неизвстни марки на късмет една бройка работи друга не.
    Velev, няма противоречие. Не съм отстранявал никакви технически дефекти на машината, а съм й добавил системи, които производителя няма как да включи главно заради големите им пространствени размери. Климатика във вариант на познатото ни изпълнение за широка употреба е един голям компромис между множество различни изисквания и ако се съобразят възможностите на топлинната помпа в него с конкретните налични условия, може да се подобрят значително характеристиките му. Това производителите отлично го знаят, но борбата за масовия пазарен сегмент им налага компромисите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #122

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Гуром,от толкова четене и писане в този форум не си успял да си направиш никакви правилни изводи.Как се отстраняват проблемите на една машина ,която от завода излиза некачествена и сервизите и монтажниците са вдигнали ръце от нея...?И за какъв Дженерал Илектрик говориш когато това е нескопосано китайско изпълнение.???Не можа ли да разбереш ,че добри и ефективни климатици се правят от едни други хора на едно друго място...
    Rkk, имам и по-добри изводи от тези, но все пак, не съм длъжен само да хваля, особено, когато има и сериозни дразнители. Вярно, има и изключително качествени климатици, но какво да правим ние, които не можем да си позволим върховното качество? Нали и ние искаме да се топлим за малко пари? С много пари всеки го може, ама къде ги парите ...

    p.s. Изпълнението не е от Китай, а от където нито "строят" бъдещето на петилетки, нито правят петилетката за 2 години, а и много по-рядко се налага да хващат по горите работници за електроника и фина механика. А имаш ли обяснение на това, че китайските стоки от години не са в пъти по-евтини, а понякога и неидентифицираните от тях са на цената на бюджетните модели на известни световни марки? Не вярвам причина за това да е единствено утвърждаването на водещите китайски производители.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #123

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от gurom
    Не съм отстранявал никакви технически дефекти на машината, а съм й добавил системи, които производителя няма как да включи главно заради големите им пространствени размери. Климатика във вариант на познатото ни изпълнение за широка употреба е един голям компромис между множество различни изисквания и ако се съобразят възможностите на топлинната помпа в него с конкретните налични условия, може да се подобрят значително характеристиките му. Това производителите отлично го знаят, но борбата за масовия пазарен сегмент им налага компромисите.
    Абсолютно съм съгласен с горенаписаното,100% е истина .Но понякога наистина не те разбирам,впускаш се в анализи и размишления,които не винаги са в правилна посока,но затова е форума - всеки да сподели виждането си...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #124

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    gurom, Може ли да споделиш как се справя твоят климатик General Electric при сегашните климатични условия с отрицателни температури.

    Успява ли да стопли, кажи за големината и спецификата на помещението което отопляваш с него, какви температури поддържаш, разскрежава ли се добре, колко продължава процеса разскрежаване и през колко време, когато спре да работи компресора продължава ли да върти вътрешният вентилатор и всичко друго което ти е направило впечатление или имаш като наблюдение при отрицателни температури?
    Като е наврян в топлото мазе,няма как да не работи при ВЪНШНИ отрицателни температури,подпомагайки охлаждането на комшиите си...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #125

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Абсолютно съм съгласен с горенаписаното,100% е истина .Но понякога наистина не те разбирам,впускаш се в анализи и размишления,които не винаги са в правилна посока,но затова е форума - всеки да сподели виждането си...
    Rkk, благодаря ти, изобщо не се смятам за безгрешен, просто полагам усилия да съм по-близо да истината и се моля грешките ми да са възможно по-малки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #126

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Като е наврян в топлото мазе,няма как да не работи при ВЪНШНИ отрицателни температури,подпомагайки охлаждането на комшиите си...
    Ванко, защо заблуждаваш, че мазето е сериозно решение?
    Вярно, че мазето е под земята и следователно при голям студ навън получава геотермална енергия, може да те предпази от екстремните студове, но помисли какво става през деня, когато по-често навън температурата е значително по-висока от тази в мазето, където няма ли отопление или абонатна станция, гравитира около нулата, а ако пък има, никой няма да те търпи да му вземаш топлината. Има далеч по-ефективни начини за използване на геотермалната енергия от мазето. В тях е истината. В момента на 2-3 метра под повърхността, температурата на почвата е над 10-11 градуса, а надолу нараства все повече.

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #127

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    "Има далеч по-ефективни начини за използване на геотермалната енергия от мазето. В тях е истината. В момента на 2-3 метра под повърхността, температурата на почвата е над 10-11 градуса, а надолу нараства все повече."

    В това е бъдещето и който го наложи в масовата практика, достъпно за масовият потребител ще спечели много...но не всеки е готов да си разкопава двора и да върти сонда...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #128

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    "Има далеч по-ефективни начини за използване на геотермалната енергия от мазето. В тях е истината. В момента на 2-3 метра под повърхността, температурата на почвата е над 10-11 градуса, а надолу нараства все повече."

    В това е бъдещето и който го наложи в масовата практика, достъпно за масовият потребител ще спечели много...но не всеки е готов да си разкопава двора и да върти сонда...
    Rkk, съгласен съм напълно. Решаването на проблема е въпрос на време, труд и средства. Възможни са редица решения, но ще спечели оптималното.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    8
    #129

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Имам два еднакви климатика самсунг 9-ки.
    Този в спалнята като му задам 24 градуса, никога не ги прави ами спира много по рано (мерих температурата и високо до вътр тяло да не би да е станало 24 - но уви....)
    Този в кухнята си работи мн добре, прави зададената температура без проблем.

    Интересното е че на зададени едни и същи градуси, тоя в кухнята духа много по топло от другия!

    Имам съмнение че е хвърлил фреона... но не ми изписва някаква грешка на дистанционното....
    Имам достъп до външното тяло- не е обледено.

    Звъня на сервиза и те "ами самсунг са слаби машини" е слаби слаби ама ги имам два и мога да сравнявам!
    Може ли да дойдат другата седмица.....

    Според вас на какво се дължи този проблем
    спалнята ми е 16 м2, лятото нямахме проблем но зимата......


    Не трябва ли климатика да работи докато направи зададената темп? (даже ако трябва да бие 20 часа без да спира?)

    да допълня че този в кухнята го включваме рядко ( не седим там въобще а и не готвя) , за разлика от спалнята 24 часа работа

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #130

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    каква е тая спалня 16 куб. метра?! да не е квадратни?!

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    8
    #131

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    е да квадратни...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #132

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    а кухнята колко е ?

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    8
    #133

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    кухнята е 3*3 т.е 9 кв

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #134

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Тези Самсуни от промоцията на Метро 2бр. за 600лв. ли са?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #135

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Според мен 9 он/оф за 16кв./м. в тоя студ си е слабичко , но да го видят все пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?
    От kokovox във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-15, 20:44
  2. Проблеми с хладилници Samsung SR-429 и GE Profile
    От jokolin във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 16-09-09, 16:27
  3. Проблеми със SAMSUNG CD-R/RW-SW224B
    От Vandal във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-04, 14:05
  4. Samsung R210S проблеми с индикацията на батерията
    От DoRa във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-03, 11:31
  5. Проблеми с Samsung CD RW
    От koleto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 21-11-02, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе