Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 172

Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #61

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Старите Самсунги нямат нищо общо с новите, които доста често просто отказват да тръгнат. 2001 година положението с марката може да е било такова, но сега питай по сервизите какво ги правят тези нови Самсунги...
    Приемам това и недоумявам защо в такъв случай сегашното отношение към марката е толкова неприязнено и към споменаване на миналото й. Защо Дженерал Илектрик е също обект на същите запалянковски нападки, след като дори не са се докосвали до него. Още по-нелепо е да прехвърлят отношението към марката и върху мен, защото по причина, която дори не ги интересува, съм спрял вниманието си на нея.

    Що за запалянковщина и поучения, аз как успях да предвидя най-перспективните решения и да си ги изработя и внедря в домашни условия години преди водещите световни производители да ги изнесат на пазара и не, защото съм се допитвал до най-"всезнаещите" нашенски корифеи, а защото не съм ги послушал!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #62

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Дааар старите са от истинския материал..... и работят! Наскоро местих един 8-годишен - е няма нищо общо със сегашните.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #63

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Дааар старите са от истинския материал..... и работят! Наскоро местих един 8-годишен - е няма нищо общо със сегашните.
    Всичко е възможно. Бизнес политики за скъсяване живота на стоките съществуват,
    постоянно, а се случват също производствени грешки и аварии. Лично аз обаче не вярвам докрай на тези обяснения, защото през 2003 – 2004 Самсунг увеличи гаранционния срок на компресорите си от 2 на 5 години, а това значи номинален срок на експлоатация около 10 години и отпадане на предположението, че има планирано занижаване качеството на материалите. Когато постнах темата тук се вдигна такава невъобразима врява срещу всичко що е Самсунг, че стана крайно неуместно едновременно да се доверя на форумни специалисти и си да купя оригинален компресор от магазина на Самсунг за 210 лева, както отначало възнамерявах. Доверяването ми обаче не се оправда, китайския компресор, който ми беше сложен изгоря, и нека дебело да подчертая, че не смятам това за сигурно доказателство, че някой тук непременно лъже, но след като отказът ми от Самсунг ме доведе да нуждата да си купя нова машина, намирам за естествено да послушам собствения си опит. Ясно е, че не си го измислям и мисля, че няма причина някой да ме упреква, че го споделям, или да прави свои изводи от това освен, че това е факт, който също има пряко отношение към обсъжданата тема.

    От друга страна, като си спомня отвратителната работа на климатика с китайския компресор преди да изгори, се питам колко монтажници оценяват съвместимостта между различните марки климатици и компресори с нещо повече от класа на компресора и ушите за закачането му, или тотално управлява мнението, че всички компресори от един и същ клас са взаимозаменяеми без каквито е да било последствия от това?

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #64

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Гуром , незнам как да ти го обясня ...приемаш го като нападки и като незачитане на твоето мнение,имаш претенцията че разбираш тази техническа материя...но правиш много и то същественни грешки .Ясно е че нямаш опита и познанията в климатичната техника ,просто трябваше да се вслушаш в съветите на тези, дето с години това работят и от сън да ги бутнеш все климатици са им в главата...отказах се да ти обяснявам къде бъркаш, ще трябва сам да стигнеш до извода си...но си в погрешен път...не се сърди...лека и успешна вечер...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #65

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Гуром , незнам как да ти го обясня ...приемаш го като нападки и като незачитане на твоето мнение,имаш претенцията че разбираш тази техническа материя...но правиш много и то същественни грешки .Ясно е че нямаш опита и познанията в климатичната техника ,просто трябваше да се вслушаш в съветите на тези, дето с години това работят и от сън да ги бутнеш все климатици са им в главата...отказах се да ти обяснявам къде бъркаш, ще трябва сам да стигнеш до извода си...но си в погрешен път...не се сърди...лека и успешна вечер...
    rkk, Вслушах се в съветите на тези, които с години това работят и все климатици са им в главата, но това хем не ми реши въпроса, хем ме доведе до нови разходи, хем пък решиха, че трябва да се съгласявам безропотно и с явни нелепости. Ако не си ги забелязал, безсмислено е да ги повтарям. Ако поне донякъде си съгласен с нещо, но смяташ друго за грешно, можеш да го кажеш и да продължим, мога с дни да говоря по нелепостите, които чувам тук, но няма да го направя, ако това не интересува никого. Не понасям маниера, при който те правят на глупак, за да научат нещо от теб. Мисля, че има и по-достойни начини за обмяна на мнения, информация и знания.
    Успешна вечер!

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #66

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Аз колко пъти стигам до извада че този форум не е нормален и не се помага на хората. И все се чудя защо влизам в него като в други форуми е приятно да общуваш и помагаш на хората и да ти помагат.Защото аз умея нещо което друг не и не умея това което някой друг.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #67

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Аз колко пъти стигам до извада че този форум не е нормален и не се помага на хората. И все се чудя защо влизам в него като в други форуми е приятно да общуваш и помагаш на хората и да ти помагат.Защото аз умея нещо което друг не и не умея това което някой друг.
    Точно така е, Велев - умееш това, което аз не умея, но аз умея нещо, което ти не умееш. Аз не искам монтажника да познава термодинамиката и газодинамиката на процесите в климатика, или да диагностицира проблеми със снемане работните криви на характеристиките им, но ако той оценява само по това, че той работи с вакуумпомпа, а аз дори нямам такава, това не го прави разбиращ и малко от онова, за което той и представа си няма.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #68

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Как до сега съм я пропуснал тази драма.... не мога да повярвам .

    Малко в резюме до тука, какво съм разбрал аз:

    Преди по-малко от годинка само , преди да се пръкнат турските сериали в родния ефир, след вярна, 8-годишна служба, любимия на цял Люлин1 "Samsung" на колегата машинен инженер gurom се споминва, след кратко боледуване и множество частични откази.

    Съдба, ще каже някой, случва се и при хората.
    След колебания и недотам категорична намеса от хората на "Техноклима", все пак смъртния акт на компресора е разписан и доверявайки се на "безупречната" репутация на марката SAMSUNG, както и на някой лични съобщения в настоящия форум gurom се решава на трансплантация.

    И тогава идва идва ред на злия демон, отзивчивия Банкo669 ( 669 е цената на Samsung AQ 12 FA по това време )

    Безкрупулния Банко ( да не се бърка с Банско ) прилага класическия метод на "пързалката", който е безотказен при научнотехническата и прочие ентелигенция дето всичко и е ясно, но не и как се изкарват пари. "Ти брато оди и си купи частите" от магазина, пък няма значение дали си у "Шопето" или у "Дагето" - работата е от мене. Без пари или с пари - ти решаваш, ма не забравяй че бакшишо е от тебе.

    И нашия герой получава най-евтиния компресор на пазара, без гаранция естествено, но нали ще се изфука пред жената че го е купил на далавера. Няма постоянно да я крепи да не падне , като стане дума за харчене на пари.

    И какво: всичи са "happy" - цели три месеца зима, цяло лято и есен - живот, НО !!!

    Идва зимата и с това и истината: изборът е грешен, изтеглили сме празно билетче и отново безупречния, най-добрия климатик се оказва кофти прецакан,. Естествено отговорността се носи от този който е направил избора :-) . Какво е имало в магазина, това ли е било магазина – всичко е второстепенен въпрос.

    „И сега какво да ги правим тези 300 лева булка ?” Е как какво, пусни телевизора и ще разбереш веднага – нов турски сериал - „Генерала на Електриката” – класическа любовна история между „Краля на електрониката” и „любимия” потомък на Матея.

    Още в първата серия обаче – котцузлук, оказва че „генерала” се е родил сираче с едно ухо и няма нормален орисник който да го покръсти в правата вяра и да му покаже верния път през студената зима на недоволството. Всички в момента са заети , графика им е препълнен и май нещата отиват на гьон суратлък.

    Може да се каже че известен пръст в цялото напрежение има и международното положение – то кога според вас Турция ще влезе в Европа, май че след Албания.

    Ей колега бях се зарекъл само да чета в тоя форум - ама като сърце не трае

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #69

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Как до сега съм я пропуснал тази драма.... не мога да повярвам .
    nebelservice - да, бе, почти си схванал "драмата", да не навлизам в подробности за някои разминавания, че предпочитам по-веселите обяснения, да ги разнообразим сега и с малко сериозност:

    Почти всяка марка си има особеностите, някои марки – доста, и аз нямам претенциите да познавам тези особености, без познаването или спазването на които живота на уреда се скъсява или той се изхвърля по причина различна от действителната. Но вместо да прочета за такива причини, тук се натъквам на аргументите “боклук”, “дърво” или рязко отричане на марки, които дори не се познават. В края на краищата, всеки продукт е събрал в себе си труд, пот, усилие и желание на създатели и производители да бъде предпочетен пред конкурентния и не мога да приема крайните лични оценки, ако не са базирани на конкретни аргументи, намирам за много жалко да бъде ритнат от някой льохман който само си мисли, че го познава и да го определи като “боклук”, без дори да знае как би трябвало да изглежда като тон и преди всичко – като основание подобен “аргумент”.


  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #70

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    А не си ли си мислил, че изпод тия изводи за определена марка се крият доста часове, че и дни понякога работа, ядове и трошене на ръце за да се стигне до този извод... Нима всеки тук си е "заплюл" по една марка и просто отрича всичко останало без да го познава.... аз не съм убеден в това! Какво не ти харесва? Нали живеем в пазарна икономика - като този не иска да ти вземе парите... просто отиваш при друг... Тук място за обиди няма.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #71

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    А не си ли си мислил, че изпод тия изводи за определена марка се крият доста часове, че и дни понякога работа, ядове и трошене на ръце за да се стигне до този извод... Нима всеки тук си е "заплюл" по една марка и просто отрича всичко останало без да го познава.... аз не съм убеден в това! Какво не ти харесва? Нали живеем в пазарна икономика - като този не иска да ти вземе парите... просто отиваш при друг... Тук място за обиди няма.
    Не знам защо мислиш, че не съм мислил за това, и че трябва да не съм съгласен с теб. Разбира се, че е така! Само дето тук не видях човек да се е докосвал до Дженерал Електрик, а присъдата му беше издадена като от "народния" съд по девети. Пък и не само на него. А за присъдите май не чух и един свестен ТЕХНИЧЕСКИ аргумент, а все такива, за които не се иска да познаваш техниката.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #72

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Ми дори и като непознаване на техниката да го приемем... пак е нещо, което е достойно за уважение! Не си ли се нагледал в тази държава на хора дето всичко могат и от всичко разбират? Няма да ти е добре ако сега човека ти каже "...ОК, няма проблем - давай да го слагаме", а после стане така, че неможе да ти реши проблема!
    Свестен технически аргумент..... Ох, знаеш ли защо всички тук отричат с лекота тези марки..., ами защото ежедневно се изпада в луди приключения с тези чудеса на китайската индустрия - какви аргументи? Пред кого - пред вносителите дето само се чудят как да направят по-голяма разлика, пред производителите - дето понякога неможеш и да разбереш кои са... Как да стане - ти ми кажи. Всички тук са чували, а и повечето са посещавали семинари на Daikin, Panasonic...., а някой да е бил на семинар на Toyo, Hisense, Sang дори? Нещо, произведено от китайски производител, който работел за голяма фирма, дето пък държала правата на баш производителя..... как да стане? Защото ние, дето сме посредата, когато има проблем и трябва на нас да ни се помогне - от отсрещната страна има стена - няма информация, дават ти се компресори , които работят по 2-3 дни и т.н. Затова е така...

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #73

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Как до сега съм я пропуснал тази драма.... не мога да повярвам .

    Малко в резюме до тука, какво съм разбрал аз:

    Преди по-малко от годинка само , преди да се пръкнат турските сериали в родния ефир, след вярна, 8-годишна служба, любимия на цял Люлин1 "Samsung" на колегата машинен инженер gurom се споминва, след кратко боледуване и множество частични откази.

    Съдба, ще каже някой, случва се и при хората.
    След колебания и недотам категорична намеса от хората на "Техноклима", все пак смъртния акт на компресора е разписан и доверявайки се на "безупречната" репутация на марката SAMSUNG, както и на някой лични съобщения в настоящия форум gurom се решава на трансплантация.

    И тогава идва идва ред на злия демон, отзивчивия Банкo669 ( 669 е цената на Samsung AQ 12 FA по това време )

    Безкрупулния Банко ( да не се бърка с Банско ) прилага класическия метод на "пързалката", който е безотказен при научнотехническата и прочие ентелигенция дето всичко и е ясно, но не и как се изкарват пари. "Ти брато оди и си купи частите" от магазина, пък няма значение дали си у "Шопето" или у "Дагето" - работата е от мене. Без пари или с пари - ти решаваш, ма не забравяй че бакшишо е от тебе.

    И нашия герой получава най-евтиния компресор на пазара, без гаранция естествено, но нали ще се изфука пред жената че го е купил на далавера. Няма постоянно да я крепи да не падне , като стане дума за харчене на пари.

    И какво: всичи са "happy" - цели три месеца зима, цяло лято и есен - живот, НО !!!

    Идва зимата и с това и истината: изборът е грешен, изтеглили сме празно билетче и отново безупречния, най-добрия климатик се оказва кофти прецакан,. Естествено отговорността се носи от този който е направил избора :-) . Какво е имало в магазина, това ли е било магазина – всичко е второстепенен въпрос.

    „И сега какво да ги правим тези 300 лева булка ?” Е как какво, пусни телевизора и ще разбереш веднага – нов турски сериал - „Генерала на Електриката” – класическа любовна история между „Краля на електрониката” и „любимия” потомък на Матея.

    Още в първата серия обаче – котцузлук, оказва че „генерала” се е родил сираче с едно ухо и няма нормален орисник който да го покръсти в правата вяра и да му покаже верния път през студената зима на недоволството. Всички в момента са заети , графика им е препълнен и май нещата отиват на гьон суратлък.

    Може да се каже че известен пръст в цялото напрежение има и международното положение – то кога според вас Турция ще влезе в Европа, май че след Албания.

    Ей колега бях се зарекъл само да чета в тоя форум - ама като сърце не трае

    Стига бре, форума е Хубав.
    Това за личните съобщения на Б(В)анко68 е вярно.Друг от форума не ми
    изпрати оферта за климатик(макар, че не съм й искал такава от никой).
    Дали ванко е "зъл демон" не знам и макар, че той е използвал обидни квалификации по мой адрес, досега нито веднъж не съм отправял такива квалификации по отношение на друг съфорумец, включително и Ванко.Форума не е за лични нападки, а за помощ и обмяна на мнения, друг въпрос е че някои ценят само своето мнение и не го различават от финансовия си интерес.
    Имаш ли причина да му даваш квалификация "Зъл демон".
    Не мога да кажа как работи Ванко не съм му ползвал услугите!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #74

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Не, нямам причини, напротив уважавам и високо ценя компетентността и опита който Vanko68 споделя. Ако някой се е почуствал, засегнат, най вече Vanko68, най-искрено му се извинявам.

    Сякаш @justify не си схванал смисъла на написаното от мене.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #75

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Аз го схванах,затова и не се сърдя,както виждаш,не се и обаждам.Ако съм бил засегнат,нямаше да си мълча...Чета си кротко и спокойно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе