Страница 7 от 110 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1638
Like Tree67Одобрявам

Климатици Sanyo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #91

    Re: Климатици SANYO

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoyka
    звукът който издава не ми се струва да е от вибраций, появи се около седмица след началото на експлоатация, съмнявах се да не е от трафа но днеска като се качих идва от към връзките на тръбите и наподобява като да застанеш под кабели с висок волтаж, не знам дали да го спирам или може да си работи
    P.S.-благодаря за бързия отговор ,ще ви помоля за съвет
    Отвори капачето при "връзките" и разгледай внимателно. Има един вентил, който е възможно да се опира в ламарините или тръбите. Ако е тъка, съвсем внимателно го бутни с нещо, за да не се опира никъде или му постави парче дунапрен.
    Пробвай също, като мърдаш 2-те тръби , дали изчезва шума....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    108
    #92

    Re: Климатици SANYO

    сега като отворих капачето шума си продължава ,исе чува от вътре, понеже монтирах 2 еднакви другия работи перфектно и имам база за сравнение, ще го оставя да си работи в крайна сметка е в гаранция,още един път ви благодаря

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #93

    Re: Климатици SANYO

    Вчера купих най накрая SAP-DS22.1500лв излезе ,със стойките,тампоните,тръбите,кабелите и изолацията.Купих го без монтаж като кафе машина.След всичко изчетено в форума реших да поогледам за какво съм си дал парите преди да го монтирам.Отворих външното тяло Очаквах да видя нещо което не ми харесва и което мога да дооправя,но за радост китайците(японците)бяха помислили за всичко.Тръбният път звуко и топлоизолиран перфектно,никакви триещи се детайли,компресора облечен като бебче в 2 пелени-минерална естествена вата с лепило и нещо както изкуствена кожа.Вътршното тяло аналогично с по 2 изолациии-почти няма голи детайли.Моторчетата за аспирацията са малко детски и шумни,но вършат перфектна работа-в смисъл аспирация се чува и усеща и е много полезна ако ти трябва въздух с дуга миризма и влажност.Маркучите за аспирацията имат накрайници(цетки)едната е с клапан и не можах да схвана тоя клапан как ще работи от картинките в упътването за монтажа,но това да му е проблема.Трафа е мисля че казанлъшки -тороидален ,пипах го абсолутно сстуден и тих .Явно доста стегнато са го навили.Вътрешното тяло не е толкова тихо колкото очаквах.На low speed се чува тихичко става въпрос за през ноща без фонов шум.Външното е перфектно-нито шум от перка нито от компресор.Пипаш и тогава усещаш че работи.За работата още не съм пробвал на големи горещини ,но вчера стая с никаква изолация и обикновена дограма 16 квадрата за 5 мин смъкна 6 градуса и намали оборотите.Дали са ми превод на дистанционното от ЕХ 28,което се различава с 5-6 бутона,но не е болка за умиране.С две приказки (май-станаха повече ) съм много доволен.Оставих едната жица от 220 волта на удобно място ,за да закача един ампермер и да наблудавам в левчета какво говори Санйото и в скоро време ще доложа.Търси се добър превод на мануала и на дистанционното.Лек ден на всички и успех в търсенето-аз вече намерих своя климатик.Поръчах още една бройка за сряда с друг цвят-нещо като вишнево-да пасва на латекса в детската стая

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #94

    Re: Климатици SANYO

    Честита машинка дано ти служи дълги години. Дай модела на дистанционното мисля, че му имам хубав превод.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #95

    Re: Климатици SANYO

    Имаш, имаш, на мен ми го изпрати и е перфектен превода !
    Иначе, Markony, добре дошъл в клуба на приятно изненаданите от модела!
    PS: И аз се чудя тази цедка с клапата на въздуховода как се ориентира -просто има доста възможности. Още не съм й хванал идеята!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #96

    Re: Климатици SANYO

    Благодаря,много ли сме в клуба?Дистанционното е RCS-DT1.Добре че номера му е с цифри ,а не с къщички .
    За цедката...в инструкцията от картинките виси на долу,ама тогава клапана никога няма да затвори...нямам идея .двете цедки ги дават на 10см една от друга.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #97

    Re: Климатици SANYO

    Супер,абсолутно тва е правилния превод!Благодарско ....като минеш през Русе да знаеш имаш приятел дето може да разчиташ за всичко.Викат ми.Бранко.Сега предстои да обзаведа и стаята на синковеца пак с 22-ка ,но ми се иска да има йонизация,пък може и без аспирация.Бюджета е 1200-300 лв ,DS -серията няма йонизация макар че някъде по сайтовете пишат ,че има.Какво бихте препоръчали?
    Забелязах доста интересни неща по работата на климатика.Пускам на хладно...мисли 1 минута и хуква много бавно-едвам едвам се развърта външното тяло (компресор и вентилатор).Предполагам че през това време си прави самодиагностика и проверява външните температури за обледеняване на тялото и т.н.Първоначално винаги сам си пуска УВ-то и след 2 мин го изключва.Пробвах през дистанционното да го пусна това УВ и да го спра ,но нейсе ..работи само автоматично.СПирам климатика...ама той не спира продухва вътрешно тяло да избута конденза явно,пуска си сам пак УВ-то и след една минутка тихо заспива.Много интилигентна работа!

  10. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #98

    Re: Климатици SANYO

    Здравейте.
    Имам климатик SANYO SAP-DK25T когато го мотирваха към книжката имаше запечатан в плик филтър същият не е сложен. Итересно ми е дали продават такива филтри за подмяна , защото като го гледам малко ме съмнява да се пере.И откъде може да се закупи.
    Предварително мерси.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #99

    Re: Климатици SANYO

    И аз не съм го монтирал тоя филтър,някъв био беше.В инструкциите на старата мидейка пишеше,че се изпира и се оставя на слънце да се рециклирал самичък.Но тва е само по памет.Ако някой има свеж мануал да прочете....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #100

    Re: Климатици SANYO

    Моля за малко помощ. Става въпрос за ЕХ 28Т. От известно време свети една оранжева лампа, която е от дясната страна (третата от дясно на ляво). Отбелязана е с 3 звездички. Доста неща опитах, но не иска да загасва. Дайте съвет защо свети.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #101

    Re: Климатици SANYO

    Климатика вика >Жено изчисти ми филтрите.На дистанцианното има коп4е за нулиране на алармата.Като сравниш къщичките ще го познаеш кое копче е

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    17
    #102

    Re: Климатици SANYO

    Някой да има превод на дистанционното и manual-a за Sanyo SAP-EX36Т.
    Предварително благодаря!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #103

    Re: Климатици SANYO

    Охо,честито,да си го ползващ дълги годинки.Превод Блу трябва да има,а и превода от ДС серията можеш да ползваш къщичките са същите...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #104

    Re: Климатици SANYO

    Цитат Първоначално публикувано от r_gadzhev
    Някой да има превод на дистанционното и manual-a за Sanyo SAP-EX36Т.
    Предварително благодаря!!!
    пиши ми на скайп да ти го изпратя mmitaka

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #105

    Re: Климатици SANYO

    SANYO- SAP-DS22T има ли генератор на кислород, във някои сайтове пише че има в други не.Кое е вярно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 110 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Sanyo на 220V
    От m_dikov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-11, 22:42
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 13:38
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе