Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 521
Like Tree24Одобрявам

Климатици Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #451

    Отговор: Климатици Sharp

    Загубите се смятат като умножиш площта на повърхостите по коефицента на термопроводимост по разликата в градуси между вътрешна и външна температура. Общо взето си има програмки за целта за да ни улеснят. Освен това трябва да си сметнеш и разходите при средно нормална зимна температура - примерно 10 градуса за Пловдив, за да не се окаже после, че климатика от инверторен станал конвенционален.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #452

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от protonic Виж публикацията
    ..за да не се окаже после, че климатика от инверторен станал конвенционален.
    Я ми кажи, какъв климатик да си сложа при следните топлозагуби : 200 w при +15гр, 3000 w при -15гр.

  4. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #453

    Отговор: Климатици Sharp

    Избираш си го на външен вид, пристрастие към марка и т.н. теглиш му пдф-а и четеш на колко градуса какъв СОР има съответно си смяташ дали ще ти върши работа но ме учудва, че ще го ползваш на 16 градуса Дай поне 22 градуса да е комфортно топло

  5. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #454

    Отговор: Климатици Sharp

    SHARP M28SV
    SHARP N28SC
    SHARP P25YSB
    SHARP S 258SC
    SHARP U 28 NC



    Някой има ли мнение за тези модели за стая около 13-15 кв. с 6 камерна 4 сезона дограма , размери 2.60 височина . 3ш на 4 дълж за отопление и охлаждане и добра консумация на ток

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #455

    Отговор: Климатици Sharp

    Търся си климатик с който да мога да отоплявам две помещения хол и спалня като климатика ще е монтиран в хола. Като квадратура са около 35-38 кв.м. изложението е юг-запад, като външните стени и таваните са с изолация и са ПВЦ дограма. Харесал съм си един Sharp AY-T28SV, който според продавача ще ми свърши работа. Какво е вашето мнение?


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #456

    Отговор: Климатици Sharp

    Във търговско помещение което е около 30 кв.м. без изолация и с височина около 3-3,20м. съм сложил Sharp AY-N28XC и се справя невероятно - при положение че вратата се отваря постоянно, и в тази връзка си мисля за такъв, а пък и в спалнята не ми са нужни същите градуси като в хола.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #457

    Отговор: Климатици Sharp

    за триене
    Този пост е редактиран от Nikolai_Ivanov; 11-09-14 в 22:36.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #458

    Отговор: Климатици Sharp

    Добре разбрах, но все пак може ли да ми каже някой нещо повече за този климатик- като параметри как е и за какво помещение става?
    Nikolai_Ivanov одобрява това.

  11. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #459

    Отговор: Климатици Sharp

    Инверторен климатик Sharp AY/AE-X9PSR някой има ли наблюдения над този климатик за стая около 13 квадрата , с добра пвц дограма разгледах в нета и има доста оферти който са на ниска цена , говоря до 950 -1000 лв с монтажа което за шарп ми е доста странно Каква е уловката

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #460

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от chippen Виж публикацията
    Инверторен климатик Sharp AY/AE-X9PSR някой има ли наблюдения над този климатик за стая около 13 квадрата , с добра пвц дограма разгледах в нета и има доста оферти който са на ниска цена , говоря до 950 -1000 лв с монтажа което за шарп ми е доста странно Каква е уловката
    Климатика изглежда малко слабичък на първо четене, т.е може да те остави в големите студове. Доста леко външно тяло, откъдето най-вероятно идва ниската цена, а и COP 3.8 на отопление си е доста слабо за 9-ка. в днешно време. Ако стаята е с много малки топлозагуби, може и да свърши работа. Общо взето не се лъжи само от марката, това е орязана машина като за цената си. Специалистите тука предполагам ще ти предложат някоя разумна алтернатива.

  13. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #461

    Отговор: Климатици Sharp

    sharp AY-N28SC а това някой да е доволен от него , видях една тема но няма нищо особенно за него мисля че това е хубав климатик с добрата технология на шарп пласмакъстер

  14.  
     
  15. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #462

    Отговор: Климатици Sharp

    В тази тема има доста изписано за модела.

  16. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #463

    Отговор: Климатици Sharp

    да за нея говорих но ме интересуваше някой ако знае още нещо за него или го има конкретно

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #464

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от chippen Виж публикацията
    да за нея говорих но ме интересуваше някой ако знае още нещо за него или го има конкретно
    Този япоския изглежда добър, но нали се сещаш, че това не са масови модели за БГ и шанса някой да го има и да чете форума не е особенно голям. По мощен, с добър КОП, за тази стая ще ти свърши работа, стига да е в добро състояние за годинките си. Когато бюджета е лимитиран без компромис не може, но хубавото е ,че и на изпозлваните повечето търговци дават по 3 години гаранция.

  18. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #465

    Отговор: Климатици Sharp

    бюджета е до около 1000 1100 лв. въпроса е да е нещо хубаво и да ми и харесва и да им екстри също
    justify одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 17:23
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе