Страница 21 от 35 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 521
Like Tree24Одобрявам

Климатици Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #301

    Re:Климатици Sharp

    Еми нормално целиш се в качеството а то не идва на ниска цена. Този климатик съм го наврял в 17 кв. стая с лоша изолация и при над -15 на зададени 22 си държеше 22 адски съм доволен но не е за твоето помещение.
    Обяви някакъв бюджет и знаещите ще ти предложат компромисен вариант.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #302

    Re:Климатици Sharp

    Trichocephalus, единия вариант е монтаж на 2 машини, като тази или тази, а другия вариант е една по-мощна машина като LG E-24SQ.
    Но в твоя случай е задължително оглед от специалист!
    Успех!

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    4
    #303

    Re:Климатици Sharp

    gnf - благодаря за продложението, но варианта с монтаж на два климатика съм изключил - те няма да могат да постигнат синхрон в работата и съответно няма да бъдат енергийно ефективни.

    LG-то е интересно предложение, но ми излиза от рамките на предвидения бюджет, пък и COP-ут му е сравнително нисък - сравним е с конвенционален климатик.

    Ще видим.
    Мерси за отговорите и на двама ви.
    продължавам да търся и ако попадна пак на нещо, което да ми хареса -ще пиша в съответната тема

    наздраве и лека нощ

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #304

    Re:Климатици Sharp

    Това заключение за синхрона в работата и връзката с ефективността на климатика ме замисли. Би ли уточнил какво точно имаше в предвид ?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #305

    Re:Климатици Sharp

    Този Шарп 12 GHR е много добър, но е с недостатъчна мощност за този случай. Подходящи бюджетни изпълнения са поне:
    Fuji 14LFC, Daikin FTXN50, Panasonic YE18 - подредени са според цената: от най-скъпо към по-евтино. Става и Panasonic E15модел 2012, ако може да се намери някъде на по-добра цена. Все пак като се разполага с ограничен бюджет трябва да се направят и някакви компромиси. Пълно щастие няма Хубав ден

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #306

    Re:Климатици Sharp

    Да бе и аз исках да питам - какво означава, че няма да постигнат синхрон?
    Другото, което си мисля е, че е напълно безмислено да се купува скъп и мощен климатик, след като няма да се ползва за основно отопление. Имам предвид Нокрията14, Дайкина50 и т.н. Човека си има парно - сам си го каза, като му стане студено си пуска парното и готово. Друг въпрос е, че не виждам никакъв смисъл да тропнеш два вида отопление - инвестицията става толкова голяма, че никаква окономичност не я оправдава, освен ако климатика ще се ползва активно и за охлаждане.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    93
    #307

    Re:Климатици Sharp

    Ами напротив, ако имаш добра климатична инсталация, парното е допълнително за зимата....Лятото няма парно да те охлажда Аз съм си патил с евтини климатици цифра време и да ти кажа сдухват бързичко багажа. Освен това, реално - помещението и неговите параметри са основните, които определят каква машина да си вземеш
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339575317[/time]_________________________________________________

    И, да климатика е добър, но като мощност е слабичък...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #308

    Re:Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от Mario_83
    Ами напротив, ако имаш добра климатична инсталация, парното е допълнително за зимата....Лятото няма парно да те охлажда Аз съм си патил с евтини климатици цифра време и да ти кажа сдухват бързичко багажа. Освен това, реално - помещението и неговите параметри са основните, които определят каква машина да си вземеш
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339578900[/time]_________________________________________________

    И, да климатика е добър, но като мощност е слабичък...
    За това което пишеш си напълно прав, но....прочети пак какво е написал човека.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    93
    #309

    Re:Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    За това което пишеш си напълно прав, но....прочети пак какво е написал човека.
    Ще се използва за отопление през преходния сезон - октомври/декември и март/май.


    Прав си, да, не съм догледал ! В такъв случай...наистина няма нужда да хвърля цифра пари за нещо, което няма да използва на 100%, поне това е моето мнение ....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    63
    #310

    Re:Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от Trichocephalus
    Здравейте.

    В момента в Техномаркет са пуснали следният модел :

    SHARP AY/AE-XP12GHRhttp://www.technomarket.bg/products/...-ay-ae-xp12ghr

    Ще се използва за отопление през преходния сезон - октомври/декември и март/май.

    Помещението е със следните характеристики :
    площ : 45 кв.м.
    обем : 117 куб.м.
    изложение : юг-югозапад
    дограма - ПВЦ, двоен стъклопакет.
    изолация - стената дебела 58 см ( тухлен зид тухла и половина ) + гипсокартон , включително и на тавана.Външна няма.
    под -дюшеме,под него 10 см. перлит като изолация над плочата.

    Помещението успешно отоплявам през зимата с локално парно, инсталираната мощност на радиаторите е 6,3 kW.

    Искам съвет за следното :

    1.)Дали този модел на Шарп би ми свършил работа за отопление ? Питам защото му дават отдавана максимална мощност 6 kW на отопление.По старите сметки за отоплителни инсталации залагам по 50 W на кубик.Вие как мислите ? Дали 6 KW ще бъдат достатъчни ?
    2.)Има ли сериозни дефекти, които притежава марката и конкретният модел ?
    3.)Как стои въпросът със сервизното обслужване и профилактиката при закупени машини от Техномаркет ?

    p.s.имам опит със "Дайкин" , "Хитачи", "LG" и "Мидеа"."Щарп" досега не съм имал - за това питам.

    Може ли някой да ми помогне с отговор на горните въпроси ?

    Супер оферта мен ме кефи. Би ми свършила работа.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339674702[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mario_83
    Ще се използва за отопление през преходния сезон - октомври/декември и март/май.


    Прав си, да, не съм догледал ! В такъв случай...наистина няма нужда да хвърля цифра пари за нещо, което няма да използва на 100%, поне това е моето мнение ....

    аз се убедих че под 1000 лева няма готини оферти гледах струвах

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    93
    #311

    Re:Климатици Sharp

    Не знам има ли няма ли готини оферти под 1000 лева, зависи какво точно ти трябва, можеш да питаш и другите тук, че е важно да ис наясно с това на първо време, а не просто да видиш някаква оферта, която да ти хване окото

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    63
    #312

    Re:Климатици Sharp

    Знаеш ли колко време отнема тва - да се ровя като луд за един климатик толкова време, ами нали си имам работа?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #313

    Re:Климатици Sharp

    И за под 1000 лева има хубави машини, но зависи за какво помещение.За това Марио е прав.Аз от 5-6 години си кандилкам Е10Н2 и си работи идеално в трапецарията ми.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    4
    #314

    Re:Климатици Sharp

    извинявайте, че се включвам чак сега

    Мерси на tony34al за предложенията - особенно за Дайкина - мисля да видя какво може да се направи като отстъпка в цената

    А, и защо при положение, че имам парно искам да се обзаведа и с климатици -върпосът е основно в свободата на избора на начина на отопление
    Свободата и....хммм....цената която плащам в края на месеца

    целият етаж, който отоплявам е с РЗП 138 кв.м, от които отопляемата площ е 123 кв.м.Котлето ми е Bosh, 24 kW.Минимален разход - едно чувалче от 20 кг въглища за 24 часа.30 чувала или 600 кг на месец. Говорим за минимален разход.Преходния сезон и зимните месеци с температура навън не по-ниска от -10 градуса.В по-големия студ съответно и разходът е по-голям.В момента цената на въглищата е 420 лв на тон или 10,50 лв на чувал.При минимален разход - 300 лв на месец.И при парното няма как да кажа днес няма да го паля или няма да топля два от стаите.Или топля всичко или седя на студено.Толкоз.
    Запретнах ръкави, направих сметки и обзаведох всички стаи с климматици ( два "дайкин"-а и едно "LG" (то е грешка) и ми остана само всекидневната, чиито параметри дадох по-горе.

    По принцип съм скромен човек, имам най-прости вкусове....Изискванията ми са скромнички - да е добра марка (оглеждам се за Шарп, Митсубиши, Дайкин, в краен случай Панасоник) , с добър сервиз, клас А/А който върви с висок COP (поне 3.50) , разбира се и с ниска консумация на енергия.

    Ако си намеря такъв - смятам инвестицията за добра

    p.s. честито на Англия за победата


  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #315

    Re:Климатици Sharp

    И аз ,като по-скромничък си сложих днес още едно Fujitsu 12 LKC.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 35 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 17:23
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе