Страница 36 от 101 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #526

    Re:Toshiba Carrier

    vanko68: На Тошко 16 - надясно, на 13 - ндясно, на 10 - наляво и веднага, още под капака назад през стената. Само че не се сещам защо това да е проблем...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #527

    Re:Toshiba Carrier

    Всички ли съскат еднакво? Или само един е проблемен?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #528

    Re:Toshiba Carrier

    vanko68: Само и единствено 16-ката. И то като че ли стана отведнъж. Работеше си тихо като другите два, и един ден ми направи впечатление, че бръмчи. Мислех, че ще се оправи след почистване на филтрите, но уви не. И така си работи сега цяла зима с леко бръмчене, без никакви други проблеми и вече не ми прави впечатление дори. Само се притеснявам да не се развали нещо...

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #529

    Re:Toshiba Carrier

    а вътрешните тела на тия дайсекайчета тихи ли са? щото по спецификация ги дават 27 децибела, докато при другите хубави клими са по 22, моля да споделиш твойте реални наблюдения.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #530

    Re:Toshiba Carrier

    dendim- звука равномерен ли е,променя ли се при различо натоварване на компресора и на вентилатора?А откъде идва приблизително като локализация? Като брум ли е,като виене или свистене...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #531

    Re:Toshiba Carrier

    vanko68: Не мога да забележа разлика при натоварване на компресора, а при усилване на вентилатора се губи в шума на въздушната струя, но като че ли се усилва, а и му се увеличава честотата, ако разбираш за какво говоря. Оприличавам го на тих брум, като от траф, или високо като тон свистене.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #532

    Re:Toshiba Carrier

    m_dikov: вярно, че ги дават 27 db, но според мен това не е вярно, т.е. тези 27 db са доста субективни. Предполагам, че зависят от начина на измерване, нека кажат специалистите. Моите Тошковци работят на ниска степен на турбината - 1-ва или 2-ра, пуснал съм ги на ауто. Вдигат обороти само при рязко увеличение на температурата /с 3-5 градуса/ от дистанционното, и то за не повече от 5-10 мин. Според мен са повече от тихи, спя без проблеми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #533

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от dendim
    vanko68: Не мога да забележа разлика при натоварване на компресора, а при усилване на вентилатора се губи в шума на въздушната струя, но като че ли се усилва, а и му се увеличава честотата, ако разбираш за какво говоря. Оприличавам го на тих брум, като от траф, или високо като тон свистене.
    Понякога така се разбръмчава трафчето,захранващо платката.Тя е най-вдясно на корпуса,а трафчето е горе на платката. Ако можеш да се ориентираш дали звука е оттам...
    Макар че брум е бръмчене с 50 Хц,а друго е "високо като тон свистене".

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #534

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov
    а вътрешните тела на тия дайсекайчета тихи ли са? щото по спецификация ги дават 27 децибела, докато при другите хубави клими са по 22, моля да споделиш твойте реални наблюдения.
    Тихи са.На ръчно има 5 степени на турбината, но на АУТО са 9, като три са под най-ниската на ръчно управление.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #535

    Re:Toshiba Carrier

    Тези 27 dB, дадени за Toshiba SKVP-E, са за степен low на турбината. Има дадени 3 стойности - low/med/high съответно 27/36/43 dB при отопление. Далеч съм от мисълта обаче, че този климатик има само 3 степени на скорост на турбината. При повечето други марки дават и една степен quiet, която е най-ниска - около 20-22 dB. Точно нея не са я дали от Toshiba, но със сигурност има скорости под Low, както и има разни междинни между low и high, които не са упоменати.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #536

    Re:Toshiba Carrier

    Да, в сервизното ги има, 3 са под LOW / общо са 9/, но само при настроена турбина на ауто.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #537

    Re:Toshiba Carrier

    Искаш да кажеш,че в ръчен режим минималния шум е 27 дБ?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #538

    Re:Toshiba Carrier

    Не знам, има 5 ръчни степени, но на коя са мерили, не ми е ясно.Но на LOW е по-ниско от 27 ДБ.Автоматичните са 9 - http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/s...S-xxSKVP-E.pdf .Ей тука в сервизното от 31 страница надолу са дадени ръчните и автоматичните степени.При отопление и при охлаждане LOW има различни стойности, не са еднакви

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #539

    Re:Toshiba Carrier

    вече съм споделял мнението си относно тошиба но след изминалата зима'-15'Ц в бургас не се сдържам пак да пиша.Отоплявам се с 1 бр.тошиба ras-13skv-e-sav-e. -таиланд.апартамента е 96кв/м с хубава дограма изолцзия и остъклени с пвц тераси.при зададена 24гр температура на другия краи на стаята потдържа 21 градуса.в другите стаи е 19гр.вентилатора е на автомат.лятото имам ток 70-90лв тока за януари е 130лв.
    много ме впечатлява това че като размразява не духа студено в стаята.
    не съм получавал хонорари от япония или от вносителя но това е климатик номер едно за мен

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #540

    Re:Toshiba Carrier

    Идеята си е в самия тебе - започни да взимаш хонорари от Япония. Даже може да взимаш хонорари от Православната Църква, защотото доколкото знам само Исус Христос е успял с малко да направи много.
    При тези писания излиза че един климатик TOSHIBA с мощност 3.5 киловата може да захранва 100 квадрата апартамент.

    Даже може и да вземеш хонорар от Европейският съюз и след това да направиш Европейска програма как става отопление с климатици при ниски температури, на няколко стаи когато се разчита на един единсвен климатик.

    Все пак е възможно съседите да са те топлили и ти просто да си живял на техен гръб твърдейки че един климатик TOSHIBA прави чудеса. Не искам някой да ме разбере неправилно, това са много хубави климатици, но те не правят чудеса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 101 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе