Страница 39 от 101 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #571

    Re:Toshiba Carrier

    Lavsho, специалистите казват че шума е слаб и не става дума за повреда но ме дразни щото го нямаше - появи се изведнъж.Та предпочитам да си го сменя сам.Всъщност забравих да кажа че установих със сигурност - виновника е самия мотор.(Panasonic ARW40C8P45TF)Доколкото прочетох в нета , по-късните версии използвали подобрен вариант на тоя мотор точно заради поява на шум.Не зная какво евентуално е означението на заместващия.Не зная и цена,ако може информираи ме и може да го поръчам.Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #572

    Re:Toshiba Carrier

    Да не бъркаш, на ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ мотора на турбината е MF-280-30-5r.

  4. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #573

    Re:Toshiba Carrier

    Edi1,напълно си прав,но на етикета на моторчето освен това пише Panasonic ARW40C8P45TF.Ако искаш напиши в Гугъл ARW40C8P45TF и ще видиш един дебат по този въпрос в скандинавски форум.Там именно се описват варианти на мотори ,които заместват моторите с по-малък ресурс на лагерите (например).Лошото е обаче ,че не става въпрос за конкретния случаи с Тошибата а за предимно Панасоници.Само да допълня,че на етикета е дадена и схема на свързване на мотора.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #574

    Re:Toshiba Carrier

    Панасоник правят мотори за много производитеи, и за Fujitsu и за Daikin

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #575

    Re:Toshiba Carrier

    здравейте,
    предварително се извинявам ако въпросът ми Ви се стори малко смешен.
    След задължителна профилактика, която беше извършена, се случи малка промяна в начина на работа на Дайсейкай 3 10-ка.
    Вътрешното тяло, когато завърти турбината се чува един съвсем лек монотонен звук, като в резонанс.
    Явно не е нищо притеснително, но преди го нямаше, може би при монтажа на вътрешното нещо не е напълно наместено или и аз не знам.
    Може ли някой ако разбира се има представа да сподели.
    Мерси!

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #576

    Re:Toshiba Carrier

    Я поразмърдай малко вътрешното тяло да видиш дали не изчезва.Да не ти сваляха тялото при профилактиката, намести го малко на куките или го откачи и отново го закачи.

  8.  
     
  9. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #577

    Re:Toshiba Carrier

    Flint, специално при мен когато вадих мотора на вътр. венилатор се получи една лека нискочестотна вибрация ,която почти не се влияеше от наместване на тялото.После установих ,че зависи от това колко съм вкарал втулката на вентилатора в оста на мотора.Намери сервизното на модела и прочети за тази регулировка.Трябва да ти кажа че беше въпрос на около 2 мм.Другото което си мисля е крепежа на самия мотор.Ако си видял -има си гнездо отпред и една пластмасова скоба , която държи задния краи на мотора.Мотора лагерува в самите гнезда чрез два гумени о-пръстена и е възможно да не е наместен добре (да се оказва стегнат неправилно)- така няма кои да гаси вибрацията спрямо корпуса.Само още нещо-направи ми впечатление -там където кабелите влизат в мотора(подобно на куплунг) и имат възможност да опират във вътр. тяло е оставено спец. място за това за да не предава вибрации.Дано да ти помогне скромния ми личен опит с тоя климатик.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #578

    Re:Toshiba Carrier

    благодаря момчета много,
    ще викна специалист.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    12
    #579

    Re:Toshiba Carrier

    В момента в Перник е -7 градуса и моите Тошибки мъркат като котета.Много съм доволен!!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #580

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    пресечката под Механото също има за Япончета фирмата работи за Варна клима предлага нови и втора употреба
    Махни ги тея - отидох да си купя чисто нов 402PDR, а те взеха да ми хвалят разни 2ра ръка..... "Ама за какво ще давате толкова пари - тези(2рата употреба) знаете ли колко са добри"

  13. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #581

    Re:Toshiba Carrier

    просто поясних че има още 1 фирма не съм я хвалил и моята клима нее от тях смея да кажа че имат комбинации от различни вътрешни и външни тела дори и от различни марки

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #582

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    просто поясних че има още 1 фирма не съм я хвалил и моята клима нее от тях смея да кажа че имат комбинации от различни вътрешни и външни тела дори и от различни марки
    Не смяташ ли че е смешно на клиент дошъл да купи чисто нова машина която струва една торба пари да се предлага втора ръка.... Все едно да вляза в магазин на Мерцедес и да ми предложат втора ръка BMW.....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #583

    Re:Toshiba Carrier

    Явно са нямали налични от новия модел и затова са се опитали да пробутат това,което е в склада...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #584

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Явно са нямали налични от новия модел и затова са се опитали да пробутат това,което е в склада...
    По-скоро надценката на употребяваните е по-голяма от тази на новите. Или за Тошиба са представители на Варна-клима, за 2рата ръка са техни.... както и да е - постараха се набързо да изгонят клиент дето искаше да им направи 3500 лв оборот .......

  18. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #585

    Re:Toshiba Carrier

    ами и стия комвинации на телата външни вътрешни даже се сещам на едно външно пише 28ца а вътрешно22ка възможно лие изобщо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 101 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе