Страница 49 от 101 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1505

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #721

    Имам си вече безшумни Тошковци!

    След година и половина помайване в понеделник се обадих на фирмата, доставила и монтирала Тошковците ми. Проблемът - шум /свистене/ от лагерите на моторчетата на турбините на вътрешните тела. Честно казано, бях свикнал с шумовете, и затова се подмотвах толкова време. Дойдоха във вторник следобяд, смениха двигателчето на единия, но при смяната на второто двигателче /на втория Тошко/ възникна проблем с новото - не въртеше. Днес сутринта дойдоха отново и отстраниха проблема - монтираха друго ново двигателче и платка, и подмениха моторчето и на третия Тошко. Старите бяха на Panasonic, първите партиди Дайсейкай III били с такива и явно са със слаби и неиздържливи лагери. Сложиха двигателчета за Дайсейкай V, според техниците много по-добри. Всичко това се случва около 3 седмици преди изтичане на тригодишната гаранция, мисля си, че при друга фирма никой нямаше да ми обърне никакво внимание... В момента тримата Тошковци работят толкова безшумно и ненатрапчиво, че все едно ги няма в апартамента!!! Искрено поздравявам и благодаря на шефа на фирмата Александър Стоянов за неговата коректност и точност, неприсъщи за нашата мила родина, както и на всички професионалисти и специалисти, работещи в неговата фирма! Пожелавам им много професионални и лични успехи и да бъдат все така коректни и педантични в бизнеса си!
    Весела коледа!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #722

    Re:Toshiba Carrier

    Браво dendim ,попаднал си на добри професионалисти,за които клиента е важен,а не е само дойна крава,защото не всеки има твоят късмет.Повече такива хора, и може и да се оправим някога ,като народ.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #723

    Re:Toshiba Carrier

    Браво на такива търговци и сервизи.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #724

    Re:Toshiba Carrier

    Едно голямо на фирмата и управниците ѝ. Дано има повече като тях!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #725

    Re:Toshiba Carrier

    моля някои да помогне.
    как да почистя турбина та на моята тошиба.писах преди време но никои не ми отговори.интерсното е че питата е чиста а турбината е забита с прах.започна да работи по шумно и стартира със зор.не искам да го прееба ,помогнете
    като пръскам с обезмаслителя отгоре не достига до турбината.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #726

    Re:Toshiba Carrier

    Сваляш капака и филтрите.Перата се вадят и достъпа до турбината е по-свободен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #727

    Re:Toshiba Carrier

    аз ако мога перата да извадя но уви.жалуза го разбрах как се вади.ама перата на се вадят.Toshiba ras 13-SKVP-E..немога да ги извадя.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #728

    Re:Toshiba Carrier

    На едни сцепени щифтове са, да две части, излизат перата и цялата пластмасова рамка, не само перата.Лятото ги свалях, и си е малко зор, ама като поогледаш, ще видиш как са хванати.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #729

    Re:Toshiba Carrier

    jako6iba, дали приблемът с шумната турбина не е от лагерите, както беше при мен? Едва ли от мръсна турбина ще стартира "със зор", а още по-малко пък да работи шумно? Помисли по темата, а и е добре специалист да си каже думата.
    Оказа се, че турбината не се сваля трудно, но е доста разглобяване. Сваля се платката от дясно, моторчето се крепи на стойка с два винта под нея /ако се налага да се сваля/. Бърка се между жалузите и перата на турбината с дълъг шестограм, за да се освободи турбината от оста на моторчето /има отвор като липсващо перо на турбината за целта/. След това отдясно има 2 винта, които държат питата към пластмасовата основа. Отляво има и някаква щипка, държаща питата. Освободиш ли топлообменника, повдигаш го нагоре и имаш достъп да почистиш на място или да свалиш турбината. Оляво трябва да се откачи и стойката за втулката, в която лагерува турбината.
    Всичко това не съм го правил засега, че бях в гаранция. Гледах и се учих по време на смяната на двигателчетата на моите Тошковци, а и съм го чел в сврвизната документация на модела. След време, ако се налага чистене на турбината, ще се позанимавам някой ден. Интерсното е, че след тригодишна употреба турбините и топлообменниците ми са почти перфектно чисти, макар че в хола се пуши доста усилено. Чистя всички филтри поне веднъж месечно. Може би има значение и това, че работят само на отопление, на охлаждане са пускани сумарно около 2-3 часа за три години, т.е. не е имало влага от конденз във вътршните тела.
    Дано съм помогнал, но според мен проблемът ти е лагерен...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #730

    Re:Toshiba Carrier

    при мене проблема е че филтрите и питата(топлообменника )са чисти а само турбината се забива.праха у дома ли е толкова ситен.но смятам че за почти 3 години е нормално.просто мене ме дразни.сетих се че има още някои месец гаранция.дали ще доидат само за това.ще се обадя.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #731

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от jako6iba
    при мене проблема е че филтрите и питата(топлообменника )са чисти а само турбината се забива.праха у дома ли е толкова ситен.но смятам че за почти 3 години е нормално.просто мене ме дразни.сетих се че има още някои месец гаранция.дали ще доидат само за това.ще се обадя.
    Само така ти изглежда,че е чист топлообменника jako6iba ,провай с препарат и ще видиш при отмиването с какъв цвят ще е водата.А пък и турбината е пластмасова,и всичкият въздух минава през нея,като е и с по малка площ и наслояването е по голямо,а е и по трудно достъпна за директно пръскане (освен при пълно разкриване).

  14.  
     
  15. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #732

    Re:Toshiba Carrier

    Честито Рождество Христово на всички!Имам следния въпрос-става дума за модел RAS 281BDR-монтиран е преди година горе-долу.Прави ми впечатление че не може да достигне зададената температура,изходящата струя е марна,примерно задал съм му 22градуса,той достига едвам 21,имаше една вечер момент,в който за няколко секунди изстреля много топла струя,след това си задуха както си беше-марна.Заследих го няколко дни,изключвах го от напрежението-същата работа.Другите ми климатици изкарват много по-топла струя.Това нормално ли е,внушавам ли си...Иначе машината си работи перфектно засега,не ми е създавал проблеми.Има ли някакъв проблем или не?

  16. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #733

    Re:Toshiba Carrier

    Благодаря ви за мненията и препоръките!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #734

    Re:Toshiba Carrier

    Гомор, не се сърди, просто няма достатъчно информация в поста ти. Разлика от един градус не е проблем, кажи как се държи машината ако зададеш примерно 25 градуса.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #735

    Re:Toshiba Carrier

    gomor, Въпросът при инверторите е дали достигат зададената температура, а не каква е температурата на изходящият въздух от вътрешното тяло.

    Не мога да разбера дали питаш нещо или се оплакваш от нещо. Оплакваш се, че поради някаква причина климатика ти не може да достигне зададената температура ли? Ако смяташ, че има проблем с мощността му пробвал ли си да зададеш 30° на максимален вентилатор, за да видиш каква е изходящата температура на въздуха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 101 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 14:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 17:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 09:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 21:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 10:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе